V pátek na státní svátek čeká ženy další zápas, ve kterém vyrazí na půdu FBC Ostrava. Jen jediný den bude mít tým na regeneraci a už v neděli se střetne se Znojmem. Zápas se Znojmem značí, že polovina sezony už je pryč a nyní tým čekají pouze odvety. 

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. K1 Florbal Židenice - pátek 17. listopadu, 15:00 ČPP Aréna Ostrava

Tým FBC Ostrava patří dlouhodobě do TOP 4 týmů české nejvyšší soutěže. V minulé sezóně bojoval o titul, na který však nakonec nedosáhl. Avšak v extraligovém ročníku 2021/2022 úplně jednoznačně vyřadil v semifinále kandidáta na titul, městského rivala 1. SC TEMPISH Vítkovice a v samotném Superfinále si pak poradil s Chodovem a titul získal. Tyto informace nasvědčují tomu, že se bude jednat opět o těžké utkání, ve kterém bude soupeř trestat sebemenší chybu, avšak nikdo není neporazitelný a pokud tým Jiřího Starého vstoupí do zápasu správně nastavený, může někdejšího mistra dost potrápit. Letos se v ostravském týmu neobjevuje Michaela Mlejnková, která loni ovládla týmové statistiky. Nové angažmá našla také Terezie Šešulková, která z FBC přestoupila do německého SSF Dragons Bonn. V letošním ročníku převzala žezlo lídra Denisa Kotzurová a hned v závěsu se drží Pavlína Bačová. Brankářskou jedničkou je nadále ostravská stálice Tomšová, které kryje záda Magdaléna Hrišková a od konce září také Jana Prátová, která opustila brněnské Bulldogs. FBC Ostrava zatím z devíti zápasů dokázala zvítězit šestkrát. Cenné vítězství pak hráčky Jakuba Robenka získaly v derby proti Vítkovicím. 

Kde zápas sledovat

Online na placené platformě Českého florbalu

Textový přenos

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice  

FBC Ostrava

Výsledky, program a tabulka soutěže

Výsledky 10. kola ČEZ Extraligy žen

Kompletní program 11. kola 

Tabulka 

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. K1 Florbal Židenice - neděle 19. listopadu, 14:00 SH TJ Znojmo 

Jen sobota bude hráčkám dopřána k regeneraci a hned v neděli se vrhnou znovu do práce. Tentokrát se bude jednat o zápas, kde je bodový zisk nejreálnější za poslední kola. Židenice vyrazí do Znojma a svedou tak odvetu z 1. kola nejvyšší soutěže. Tehdy Židenice sice vyhrály, ale zápas byl utrápený a výsledek velmi těsný. Od té doby Znojmo získalo nového trenéra a v ČEZ Extralize se mnohem více zabydlelo, ale i Židenice mají za sebou mnoho těžkých utkání, ve kterých získaly nové a důležité zkušenosti. A také se tým mnohem více sehrál a zvyknul si na tempo, které už v podstatě znal. Na Židenicích je vidět obrovský herní pokrok a tak to tentokrát opět nebude lehké ani pro jeden tým. Oba týmy budou chtít všechny body, už dlouho žádné nezískaly a proto bude chuť velká. V pátek Znojmo podstoupí zkoušku s Vítkovicemi, které je mohou dost unavit a Židenice by tak z této situace mohly využít. Roli lídra ve Znojemském týmu potvrzuje Bára Procházková, která zatím nasbírala 11 bodů. Střelkyní týmu je Marie Bartušková, která má na kontě 6 branek. V bráně je jako doma Veronika Šplíchalová a záda jí kryje Adéla Malkusová, která do Znojma přišla z FBC Liberec začátkem října. 

Kde zápas sledovat

Online na placené platformě Českého florbalu

Textový přenos

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice 

TJ Znojmo LAUFEN CZ 

Výsledky, program a tabulka soutěže

Výsledky 11. kola ČEZ Extraligy žen

Kompletní program 12. kola 

Tabulka