Ženy vyrazí v sobotu do Liberce, kde se utkají s domácími Crazy Girls v rámci 20. kola nejvyšší soutěže. Toto utkání může rozhodnout o posledním postupujícím týmu do play-off. Pokud by Židenice v tomto utkání sebraly Liberci všechny body, postoupily by na 8. místo tabulky. Na této příčce by mohly servat, pokud by v posledním kole ČEZ Extraligy porazily také Třinec. Dále ale jistě záleží na výsledcích zbylých utkání těchto dvou soupeřů. Nyní však pojďme od spekulací pryč.

Utkání mezi Židenicemi a Bláznivými dívkami z Liberce startuje v sobotu v 17 hodin na sportovní hale při ZŠ Dobiášova. A rozhodně je o co hrát. Vzájemný zápas těchto dvou týmů z října nevyšel příliš podle představ domácích Židenic. Během druhé třetiny zaznamenal brněnský celek výrazný výpadek, který ovlivnil celý zápas a také proto se teď musí prát o poslední postupové místo do play-off. Liberec v Brně během první poloviny druhé třetiny vstřelil 5 branek a vyrovnaný zápas byl tak tentam. Židenice podlehly Liberci na domácí půdě 4:8.  

Nyní budou chtít brněnské hráčky soupeři porážku oplatit a především si zajistit místo v play-off a vyvarovat se tak bojům o sestup. Týmy od sebe momentálně dělí jediný bod. Po vítězství Třince nad Znojmem se první zmíněný na Židenice dotáhl a díky lepšímu brankovému rozdílu tak Brňanky ještě předskočil. To vše se však může v sobotu ještě změnit.

Aktuálně má Liberec na svém kontě dvě výhry za plný počet bodů, tři výhry v prodloužení a jednu prohru po prodloužení. Nejúspěšnější střelkyní týmu je juniorská reprezentantka Karolína Klubalová, kterou doplňuje se stejným počtem vstřelených branek Markéta Žbánková. 

V sobotu tak bude na programu rozhodně zajímavé utkání, ve kterém budou potřebovat zisk bodů oba dva týmy. Podpořte holky alespoň na dálku a nalaďte si videopřenos 10.2. v 17:00. 

Soupisky obou týmů

K1 Florbal Židenice

Crazy Girls FBC Liberec

Kde zápas sledovat

Online na placené platformě Českého florbalu 

Textový přenos

Tabulka, výsledky a program

Tabulka soutěže

Kompletní výsledky 19. kola ČEZ Extraligy


Program 20. kola