K1 Florbal Židenice vs. FBC Intevo Třinec - neděle 17. září, 15:00 STAREZ ARÉNA VODOVA (Malá hala)

Druhé kolo Extraligy žen odehrají Židenice v neděli 17. 9. od 15:00 na STAREZ ARENĚ VODOVA. Utkají se tak proti soupeři z finále první ligy a ten jim má co vracet. Není to tak dávno, kdy se tyto dva celky postavily proti sobě. A ne jednou. Celou třízápasovou sérii totiž odehrály začátkem dubna. V této finálové sérii dokázaly Židenice zdolat Třinec a dvakrát zvítězit, což jim zajistilo přímý postup do Extraligy žen. Třinec si však nejvyšší soutěž také vybojoval, když dokázal zvítězit v baráži a vyřadit Panthers Praha. Nyní se potkají Židenice s Třincem po téměř půlroce a poměří síly znovu. Třinec bude chtít domácím prohru z finále vrátit, Židenice naopak budou chtít potvrdit svoji roli a ukázat, že postup do Extraligy nebyl žádný omyl. 

Ještě před finálovou sérií odehrál Třinec se Židenicemi zápasy v základní části. Bilance byla vyrovnaná. Jedna výhra pro Židenice, jedna pro Třinec. Obě klání skončily poměrem 5:4. Jednalo se o 7. a 19. kolo 1. ligy žen. Další jejich střetnutí byla už ta finálová. 

Nejúspěšnější hráčka hostujícího celku byla v loňské sezoně Veronika Třinecká, která nasbírala v první lize celkem 66 bodů. Zkušená střelkyně se však přesunula na lavičku a nyní zastává post asistenta trenéra. V týmu však nadále setrvává šikovná brankařka Simona Pytlíková, která může těžit ze zkušeností v mistrovských Vítkovicích, ve kterých až do roku 2022 působila. Dále v týmu setrvala také Lucie Mišúnová, která loni obsadila třetí příčku kanadského bodování svého týmu s 32 body. 

FBC Intevo Třinec má za sebou první zápas v Extralize žen proti FbŠ Bohemians. Dopadl lépe pro Pražanky, které zvítězily 5:1. Jedinou branku vstřelila Podsedníková. 

Stejně jako Třinec, ani Židenice nemají za sebou jednoduchý zapas. O víkendu je dost potrápilo Znojmo, se kterým jen těsně vyhrály 5:4. Avšak to, že první prověrka nebyla vůbec jednoduchá je pro Židenice jedině dobře. Mohou se tak poučit z chyb a vstoupit do utkání s čistou hlavou. 

Sledujte druhé kolo Extraligy žen přímo z hlediště, přijďte podpořit ženy v boji proti FBC Intevo Třinec na STAREZ ARENU VODOVU už v neděli. I tentokrát se můžete těšit na předzápasovou tipovačku o sluchátka od našeho partnera Počítárna.cz, ale také na občerstvení zdarma pro prvních 30 příchozích od společnosti Heineken. 

V rámci tohoto utkání proběhne také tradiční celoklubové focení. To se uskuteční na hale před samotným vypuknutím zápasu. Začínáme už ve 13:30. Více informací k této akci naleznete už teď v členské sekci

Poslední tři vzájemná utkání 

2022/2023 3. utkání finále 1. ligy žen: K1 Florbal Židenice vs. FBC Intevo Třinec 5:3 (13. Jahodová M., 28. Marková, 46. Bílá, 55. Králová, 60. Janečková - 12. Macigová, 38. Gawryšová, 50. Kajfoszová)

2022/2023 2. utkání finále 1. ligy žen: FBC Intevo Třinec vs. K1 Florbal Židenice 3:2pn (18. Mišúnová, 25. Kociánová, N Třinecká - 22. Bílá, 51. Zimolová)

2022/2023 1. utkání finále 1. ligy žen: K1 Florbal Židenice vs. FBC Intevo Třinec 4:2 (3. a 45. Jahodová K., 3. Bílá, 59. Drápalová - 8. Třinecká, 12. Zoubková)

Kde zápas sledovat 

ŽIVĚ VE STAREZ ARENĚ VODOVA

ONLINE NA PLACENÉ PLATFORMĚ ČESKÉHO FLORBALU

TEXTOVÝ PŘENOS

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice

FBC Intevo Třinec

Tabulka, program 2. kola a výsledky 1. kola

Kompletní výsledky 1. kola Extraligy

Tabulka soutěže a program 2. kola

Program 2. kola Extraligy žen