V neděli 12. listopadu se otevřou brány brněnského VUT, kde Židenice přivítají FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Úvodní hvizd zazní ve 14 hodin. Mezi prvním Chodovem a osmými Židenicemi je rozdíl 12 bodů. Zatímco Chodov má na svém kontě sedm výher a pouze jednu prohru, Dračice vyhrály pouze třikrát. Prohra Chodova přišla nečekaně minulý víkend na výjezdním utkání v Chomutově, kde si na ně došlápla Olomouc a zvítězila poměrem 5:2. Olomouc tak velice překvapivě obrala favorita utkání o všechny tři body. Jinak však Chodov právem okupuje první příčku. Na paty mu ale šlape FBC Ostrava, která ztrácí pouze dva body poté, co zvítězila v ostravském derby. 

Chodovské statistiky si dělí hned několik hráček mezi sebe. Nejvýraznější bodový zisk má na kontě Lucie Baldreichová s 18 body, hned v závěsu má Andreu Břeskou s 15 body. Za nimi po 11 bodech se do statistik zapsaly Plášková a Prontekerová a jen o bod méně mají Kovaříková s Chudou. Chodov má silný kádr, ve kterém se dokáže prosadit spousta hráček. Hned 3 hráčky pražského celku se nyní také mohou pyšnit nominací na blížící se mistrovství světa. Dalších několik hráček, které se v nominaci objevují, mají také minulost právě na Chodově a momentálně nabírají zkušenosti v zahraničí. Vychází tak najevo, že Chodov je skutečně silný tým a Židenice to ani tentokrát nebudou mít vůbec jednoduché, ačkoliv poslední utkání proti Tatranu odehrály velmi slibně. 

S Tatranem se dokázaly Židenice dostat do vedení, které ale díky dvěma rychlým gólům ve druhé třetině ztratily. Úspěšně také ubránily několik oslabení, ve kterých nepustily soupeře k většímu ohrožení brány. V 8. kole ČEZ Extraligy žen, kde se střetly Židenice s pražskými Bohemians, nešťastně padly po vlastním gólu na 4:3 pro Pražačky v závěru utkání. Dlouhodobě lze pozorovat, že tým sbírá důležité zkušenosti a postupně se zápas od zápasu zlepšuje a podává kvalitní a koncentrované výkony. Ačkoliv bude Chodov jednoznačně favoritem utkání, Židenice budou moci překvapit, stejně jako to udělala Olomouc. Startovací čára je pro oba týmy stejná. 

Přijďte ženy podpořit a užít si odpoledne naplněné florbalem. Spojili jsme totiž síly s partnerskými oddíly a nedělní utkání ponese název BFA Games. Všechny spřátelené kluby brněnské florbalové akademie se postarají o doprovodný program během utkání. Dále na vás bude čekat již tradiční předzápasová soutěž o sluchátka. BFA Games bude poté dále pokračovat utkáním 1. ligy mužů, ke kterému nastoupí A-tým můžu Gullivers proti TJ Znojmo LAUFEN CZ. Bude se tak jednat o jihomoravské derby. Budeme rádi, když podpoříte nejen naše ženy, ale také muže Gullivers!

Dále bychom pár řádků ještě rádi věnovali našemu soupeři. Ten se během listopadu zapojil do kampaně Pink Bubble. Kampaň spočívá v tom, že za každý vstřelený gól chodovských elitních týmů věnuje jejich klub peněžní částku na nadaci, která pomáhá mladým onkologicky nemocným pacientům. A tak jsme se rozhodli, že pomůžeme i my. Nejen, že kampaň podpoří kabina žen finančním obnosem, ale budete mít možnost zapojit se i vy sami. Během obou utkání v rámci BFA Games budeme vybírat dobrovolné vstupné a celý tento výtěžek pak poputuje právě pro nadaci Pink Bubble. Tak přijďte v co nejhojnějším počtu, ať společně pomůžeme těm, kteří to skutečně potřebují!