K1 Florbal Židenice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8 (0:2, 0:2, 1:4)
 47. Drápalová - 5. Hyršová, 19., 33. a 43. Kabelková, 35. Maroszová, 47. Grāpēna, 58. Kubečková, 59. Seevaldová
Vyloučení:
2 - 1; Využití: 0 - 2
Zásahy brankářů:
 Anna Kratochvílová 18 - Viktorie Karasová 17

Ve středu ve 20:00 odstartovala dohrávka 3. kola Extraligy žen. Ta se odehrála na STAREZ ARÉNĚ VODOVA. Do utkání vstoupily oba týmy ve velmi vysokém tempu a díky tomu, že Židenice nezůstaly pozadu, dokázaly spoustu soupeřových situací zneškodnit. I díky tomu se po první části odcházelo do šatny za stavu 0:2, přičemž o šance okolo Vítkovické brány nebylo nouze. Jen lepší efektivitu prokázal soupeř. Bohužel ve druhé třetině Vítkovice odskočily o další dvě branky vinou dvou vyloučení na straně domácích. Smolným gólem tečí a mezi nohama židenické brankářky pokračovaly Rytířky ve třetí třetině. Židenice ale bez gólu odejít nechtěly. Jitka Drápalová nakonec pohotovou střelou za záda vítkovické strážkyně vstřelila první branku Židenic. To bylo však se strany domácích vše a hostí si chtěli ještě pojistit skóre a tak postupně navýšili ještě o další tři branky. Židenice tak ve středečním utkání padly 1:8, avšak s Vítkovicemi dlouhou dobu držely krok a po celou dobu byl zápas aktivní a otevřený na obě strany.

SESTŘIH UTKÁNÍ

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

POZÁPASOVÉ ROZHOVORY

K1 Florbal Židenice - Crazy Girls FBC Liberec 4:8 (2:1, 0:5, 2:2)
Branky: 9. Jahodová M., 10. Janečková, 51. Bílá, 57. Fuchsová - 20. Šmídková, 21. Nováková, 21., 24., 42. a 52. Klubalová, 21. Valešová, 29. Rondošová
Vyloučení:
 1 - 0; Využití: 0 - 0
 Alena Večeřová 16 - Aneta Fryčová 17

Hned tři dny na to čekalo ženy další kolo. V 6. kole Extraligy se doma setkaly s Libercem, který měly v plánu obrat o body. Avšak jejich plán selhal. První třetina se začala vyvíjet poměrně dobře. Nejdřív otevřela gólový účet v 9. minutě Monika Jahodová a hned minutu poté ještě zvýšila Janečková. Poté se skóre dlouho neměnilo, až v poslední minutě třetiny se probudil Liberec a potrestal židenickou chybu v rozehrávce. Liberec se tak nabudil do šatny avšak vedení bylo stále na straně domácích Židenic. Ale ne na dlouho. Po přestávce totiž došlo na ledovou sprchu. Liberci stačilo 48 vteřin aby takřka rozhodl o zápase. Díky třem rychlým gólům v začátku druhé třetiny dostal domácí pod tlak a sám se dostal do laufu. V něm pak během třetiny skóroval ještě dvakrát. Pozitivní je přežití oslabení domácích, které zvládly hráčky Židenic bez inkasování. Udržení stavu 2:5 vydrželo až do konce třetiny. Do třetího dějství vstoupil opět lépe Liberec, který ve druhé minutě znovu vsítil branku a to z hole Klubalové, která tímto završila svůj hattrick. Židenice se snažily a tlačily, aby zápas ještě zdramatizovaly, avšak pod tlakem se jim nedařilo proměňovat vytvořené šance. V polovině posledního dějství se ještě trefila Bílá, záhy na to však přišla opět Liberecká odpověď a Klubalová si tak připsala čtvrtý gól v tomto zápase. Další gól se podařilo trefit domácím 4 minuty před koncem a to už zbývalo na další čtyři branky bohužel málo času. Židenice tak v rychlém sledu utrpěly hned dvě porážky. Ta druhá je o něco bolestivější, avšak o to víc soustředěně a odhodlaně teď vstoupí do brněnského derby, které už je za rohem. Odveta s Libercem se bude konat až po novém roce, do té doby si snad Židenice nabrousí drápy a porážku na domácí půdě svému soupeři oplatí.

Brněnské derby proti Bulldogs Brno se odehraje už příští víkend v sobotu 14. 10. na půdě soupeře. Na SH SportPoint ženy vyběhnou k utkání v 18:30, tak je dojděte podpořit!