Jak se ženám letos vstup do nové sezony vydařil, tak se jim závěr bohužel příliš nepovedl. Dlouhou šňůru proher nedokázaly prolomit ani v posledním kole nejvyšší soutěže, které odehrály proti Třinci na půdě soupeře. Nakonec tak skončily na předposledním místě tabulky a zahrají si play-down. Jak bude letos vypadat?

Vzhledem k netradičnímu počtu týmů v letošním ročníku ČEZ Extraligy bude vypadat play-down jinak, než s jakým mají Židenice zkušenosti. Poslední tři týmy, tedy Třinec, Židenice a Znojmo utvoří společně skupinu. V ní sehraje každý s každým 4 utkání. Za výhry se vždy připisují body, jako by to byla samostatná soutěž. Tým s nejmenším počtem bodů pokračuje dále do baráže, kde se utká s finalistou 1. ligy žen. Zbylé dva týmy, které skončí v mini tabulce na 1. a 2. místě se zachrání a sezona jim skončí udržením Extraligy. 

Židenice tedy sehrají čtyři utkání s Třincem a stejný počet se Znojmem. První utkání play-down začíná v neděli 3.3. ve Znojmě. Jaký bude harmonogram, kdy se bude hrát doma a kdy venku se dočtete níže:

Neděle 3.3. vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ - SH TJ Znojmo (vítězství 9:1)

Sobota 9.3. vs. FBC Intevo Třinec - (vítězství 8:6)

  Pátek 15.3. vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ - doma (vítězství 3:0)

  Neděle 17.3. vs FBC Intevo Třinec - SH Stars Třinec (prohra 3:2 po nájezdech)

  Neděle 24.3. vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ - doma (vítězství 7:3)

  Sobota 30.3. vs. FBC Intevo Třinec - SH Stars Třinec (vítězství 5:4)

  Sobota 6.4. vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ - SH TJ Znojmo

  Neděle 7.4. vs. FBC Intevo Třinec - doma

  ROZPIS PLAY-DOWN

  Ženy mají před sebou poslední dvě utkání do konce sezóny. Nejdříve v pátek se naposledy utkají na výjezdním zápase s TJ Znojmo LAUFEN CZ. Nyní už jsou karty rozdány. Židenice se udrží na první příčce v play-down tabulce a Znojmo bude čekat baráž, a to bez ohledu na to, jak následující souboj dopadne. Proto by se dalo říci, že již o nic nejde, avšak oba týmy chtějí play-down dohrát se ctí a dát do posledních zápasů všechno. Utkání se odehraje v pátek 5. dubna ve Znojmě od 20 hodin.

  V neděli pak zakončí A-tým sezónu na domácí půdě. Ve STAREZ ARÉNĚ vyzvou Intevo Třinec, který v posledním utkání venku těsně porazily. Třinec tak zajisté bude chtít brát body u nás, aby Židenicím porážku před domácím publikem oplatil. Ačkoliv výsledek tohoto utkání finální pořadí už nezmění, určitě v něm ani jeden celek nevypustí jediný souboj a fanoušky tak čeká další vyrovnaný a napínavý zápas. 

  Soupisky týmů

  K1 Florbal Židenice

  FBC Intevo Třinec

  TJ Znojmo LAUFEN CZ 

  Program, výsledky, tabulka

  Program play-down

  Průběžné výsledky play-down ČEZ Extraligy

  Tabulka soutěže po základní části

  Kde sledovat páteční zápas?

  Textový přenos

  Online na platformě českého florbalu

  Živě na hale!

  Kde sledovat domácí zápas?

  Textový přenos

  Online na platformě českého florbalu

  Živě na hale!