Velká výzva stála před týmem mladších žákyň na startu sezony 2021/22. Zrodilo se téměř nové družstvo z nadšených a do florbalu zapálených děvčat. Trenérské trio Markéta Sedláčková - Mojmír Pruch - Vít Procházka dostalo velmi těžký úkol, začlenit do kádru úplné nováčky a společně se zkušenějšími elévkami, které se do starší věkové kategorie přesunuly, vytvořit TÝM. Tým, který bude držet pospolu a fungovat jako jeden celek. A to se povedlo velmi dobře. Mladší žákyně se během sezony neustále zlepšovaly a hlavně ukazovaly, že se jako správné Dračice nevzdávají za žádných okolností. 

S tím, jak se tým i jednotlivci během letošního soutěžního ročníku posunuli, je nadmíru spokojena hlavní trenérka Markéta Sedláčková. "Pokud bych měla hodnotit tento turnaj, zhodnotila bych tak i celou sezónu 2021/2022. Při našich společných začátcích jsme začínali doslova od úplného začátku. Přišlo plno nových hráček, které se učily základní florbalové dovednosti, seznámily se s pravidly florbalu, a postupně získaly sebevědomí i nové přátelé z řad stálic, které již měly zkušenosti z předchozích let. Všem židenickým mladším žákyním patří velký potlesk za jejich píli a úsilí, které v sezóně vynaložily, aby samy na sobě viděly posun a zlepšovaly se v tom, co je baví. V porovnání, kde byly Dračice na začátku sezóny, kde se nám vůbec nedařilo a teprve jsme se spíše seznamovaly, tak v posledních 3 měsících sklízíme zasloužené ovoce v podobě gólů, nových zkušeností, zážitků a radosti ze hry. Nebojíme se zkoušet nové věci, nevzdáváme se dopředu a bojujeme až do konce. Vytyčili jsme si společně s Mojmírem Pruchem a Víťou Procházkou cíle, kterých jsme chtěli během této sezóny dosáhnout a to se nám postupně daří. 

Jednalo se zejména o to zbavit holky strachu, že udělají chybu a nebudou potom chtít hrát, vytvořit nový tým s přátelskou atmosférou, naučit holky základním dovednostem ve florbale, zvládnout se za sebe postavit a nakonec spolupráce. Jeden cíl vedl k druhému, jakmile byla navozena přátelská atmosféra, vymizel strach a vytvořila se vzájemná spolupráce. Krůček po krůčku jsme se snažili Dračice podporovat a motivovat je, ale na konci všeho stojí právě ony za svým úspěchem. Doufám, že příští sezóna bude stejně povedená jako ta letošní.

Konec sezóny však ještě nemáme, mladší žákyně budou stále aktivně podporovat starší žákyně na dvou posledních turnajích a to 10. a 30. dubna a ani to pro nás neznamená konec sezóny. Čeká nás florbalové léto, kde se zúčastníme letních turnajů a židenického soustředění, chybět nebude ani teambuildingový program."