Starší žákyně byly posledním židenickým družstvem, který o víkendu zasáhl do letošní sezony. Na půdě Znojma se nejprve postavily Zlínu a v poledne nastoupily proti domácím žákyním. Dračice na posledním turnaji tohoto ročníku překvapily nejednoho florbalového fanouška. V zápase se Zlínem dvakrát dotahovaly skóre a nakonec v základní hrací době uhrály bod za remízu 3:3. V samostatných nájezdech pak byly úspěšnější a získaly cenný druhý bod navíc. Opačný průběh mělo druhé utkání proti Znojmu. Židenice si možná překvapivě vypracovaly dvoubrankový náskok a vedení 3:1, které nakonec do konce zápasu ztratily. Domácí hráčky nakonec v nájezdech vybojovaly vítězství, židenické hráčky však zaslouženě favorita obraly o bod. 

"Sobota 30. 4. 2022. Den posledního turnaje starších žákyň v této sezoně. Turnaje, na který budeme rozhodně vzpomínat. Je pravdou, že výsledky pro nás nejsou prioritou, ale koho by výsledek zápasu nezajímal. Letos jsme se ve starších žákyních prali s nedostatkem hráček, a tak je celou sezonu doplňovaly žákyně mladší, které nakonec tvořily větší část týmu. Spousta hráček letos přišla do žákyň z mladší kategorie a některé s florbalem teprve začínaly. Jezdit na turnaje pro starší tedy nebylo vůbec lehké a sbírání bodů pro nás bylo na posledním místě. Za 18 zápasů se nám podařilo získat pouhé 2 body a to díky výhře až na nájezdy. Nepříznivé výsledky s rozdílným skóre jsme ale turnaj od turnaje stahovali, až do posledního turnaje, který byl určitě velkým překvapením pro všechny a hlavně sladkou tečkou na konci sezony pro samotné hráčky. Na tomto turnaji se nám podařilo neprohrát v základní hrací době a v druhém klání jsme nebyli daleko od výhry za plný počet bodů. Nakonec jsme vybojovali jednu výhru i prohru na nájezdy, díky čemuž můžeme považovat tento turnaj za nejvydařenější. Florbal hrajeme pro radost, ale pozitivní výsledky ho dělají ještě radostnějším," řekl po turnaji kouč žákyň Mojmír Pruch. 

Výsledky v této sezoně opravdu nebyly podstatné. Po odchodu velkého množství hráček do jiného brněnského oddílu čekala na žákyně velká výzva. Stejně jako u mladších žákyň bylo potřeba zapojit nové hráčky a florbalové nováčky a vytvořit tým, který si jde za svým cílem a drží při sobě. Díky poctivé práci hráček, trenérů a zapojení zmíněných mladších žákyň se to povedlo.

Úvod sezony byl pro nový tým velmi těžký, postupem času se ale starší žákyně zlepšovaly a sehrávaly a byly pro soupeřky vyrovnaným sokem. "Hráčky za celou sezonu udělaly velký pokrok, jak individuální, tak týmový. Jak plynuly jednotlivé tréninky i turnaje, tak jsme mohli sledovat, jak se holky zlepšují nejen po florbalové stránce, ale i po lidské či psychické. Holky si začaly více věřit, začaly se zlepšovat ve florbalové technice, v herním myšlení a začal vznikat nový tým s velmi dobrým jádrem. Tým, který letos tvořily dvě kategorie společně. Po uplynulé sezóně si troufám říci, že s problémem, který před námi stál na začátku sezony, jsme se společně dokázali dobře poprat. Je těžké hodnotit starší žákyně samostatně, protože letos tvořily společný tým s mladšími žákyněmi. Proto bych chtěl zejména souhlasit s předchozím zhodnocením sezony mladších žákyň, kterou hodnotila kolegyně Markéta. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, se kterými jsme tento tým letos tvořili společně. Stržky, mlžky, trenéři a určitě i rodiče jednotlivých hráček, bez jejichž podpory by to nešlo," dodal na závěr trenér Mojmír Pruch.