Florbal Židenice si pro své mládežníky připravil další novinku! Od neděle 3. července každé nedělní odpoledne probíhá nově realizovaný seriál letního hraní v příjemné letní atmosféře. Odstartoval totiž jeden z dalších nových projektů klubu, takzvaný Letní plácek

„Dlouhodobě pracujeme na rozvoji sportovní úrovně členů a v poslední době věnujeme maximální úsilí zvyšování kvality práce s mládeží,“ přiblížil kontext, ve kterém letní akce vznikla, koordinátor projektů skills Dan Lošťák, ambasador nového projektu. 

Cílem letního plácku je nabídnout členům možnost sportování v letním období, a to formou, která byla běžná v minulosti, když děti neměly tolik elektronických vymožeností. „Zkrátka jsme přišli ze školy, udělali úkoly a šli na hřiště s kamarády, hráli všechno možné, aniž bychom tam měli trenéry nebo rodiče. To nás hodně naučilo i do pozdějšího výkonnostního sportování a dnešním dětem to díky vývoji doby hodně chybí,“ upřesňuje Lošťák důležitý pohled na přínosy letního plácku.

Všechny holky i kluci narození v ročnících 2007 a mladší si mohou každé nedělní odpoledne přijít zahrát na pro florbal uzpůsobené venkovní hřiště na Tatranu v Bohunicích. Hraje se na malé branky bez brankářů. Letní plácek bude probíhat každou neděli od 3. července až do 21. srpna od 15:00 cca do 18:00. Na místě bude vždy přítomen klubový trenér, který zajistí bezpečnost celé akce.

Pro účast je potřeba pouze zadat docházku do členské sekce, podobně jako při zadávání docházky na běžné tréninky v sezoně. S sebou stačí mít florbalku a vodu na pití. Není potřeba používat sálové boty, na venkovním hřišti je možné využít sportovní venkovní obuv. 

Doufáme, že se vám nový projekt bude líbit a že se na letním plácku budeme potkávat v hojném počtu! Další informace o projektu najdete také v členské sekci.