Také mladší žákyně mají za sebou poslední zápasy v letošním soutěžním ročníku. Na znojemské sportovní hale se postupně utkaly s Bulldogs, Znojmem, TROOPERS a Aligators. Jak se úzkému kádru na turnaji dařilo, čtěte v hodnocení trenérky.

Hodnocení trenérky Natálie Janečkové

"Na turnaji ve Znojmě žákyně předvedly slibné výkony i přes to, že jsme vyrazily v početně nejslabší sestavě za celou sezónu. Sestava o šesti hračkách a jedné golmance se nenechala zaskočit a makala od začátku až do konce. V prvním zápase nás vyzvali Bulldogs Brno k derby. Druhý zápas proti Znojmu byl ve znamení vyrovnaného klání avšak v některých částech hry jsme měli oproti soupeři lehce navrch. V tomto zápase vynikla individuální šikovnost Anety Štěpánové, která promyšleným uvolněním 1 na 1 dokázala projít až k brankářce soupeře a vstřelit několik gólů díky povedeným střelám. Ve třetím zápase nás čekal druhý brněnský soupeř a to TROOPERS. V tomto zápase bylo nutno holky vybízet k nastavení tempa hry, jelikož jsme se soupeřově pomalému tempu přizpůsobily a zápas se z velké části nesl v chodeckém duchu. Vím, že holky dokážou hrát aktivněji a tak jsme se soustředili zpočátku zápasu na již zmíněné tempo. Dále jsme v zápase měly problém dostávat se do střel ačkoliv prostoru bylo dost. Každá trojka tedy dostala výzvu na každé střídání. Výzvou bylo nasbírat za každé jedno střídání vždy alespoň 2 střely na bránu. Málokdy se během zápasu výzva nepodařila naplnit, ale občas místo střel na bránu letěly střely mimo. Každopádně se tato výzva do hry promítla a pomohla nám ke skórování. Ke konci zápasu už však šla vidět na 7 statečných velká únava. Do posledního zápasu si holky mohly zvolit vlastní sestavu a tak se Nikča z brány vyměnila za Marťu z pole. Jelikož holky nejsou zvyklé jezdit na zápasy v tak málo lidech, tempo už bylo pomalé a věděla jsem, že z holek už v ten den víc nevymáčknu. Holky jsem tedy zápas nechala dohrát dle svého nejlepšího svědomí a vím, že i když zápas neměl super tempo, tak do toho holky i tak daly vše. Nakonec i toto tempo na soupeře stačilo a my jsme zakončily úspěšně poslední turnaj mladších žákyň této sezóny.

Na závěr děkuji všem, kteří se zapojovali do týmu během sezóny. Ať už fandící rodiče, či rodiče, kteří nám pomáhali s organizací turnajů a dopravou na ně. Věřím, že si ještě užijeme spoustu neligových turnajových dobrodružství a už se na ně moc těšíme."