Do letošního druhého zápasu proti brněnským Bulldogs B nastupovali muži s jasným cílem, ale zároveň i s vědomím, že cesta k němu nebude vůbec jednoduchá. Zdolat Buldočí rezervu se jim už jednou povedlo, a teď chtěli výsledek zopakovat. Oba dva týmy rozehrály zápas hodně opatrně s tím, že se na nich projevovala i vánoční pauza. První třetina tak nepřinesla žádný gól. Úvodní branka padla až v 19. minutě, kdy se Filipu Zelníčkovi podařilo prostřelit brankáře Bulldogs. Šlo o poměrně jednoduchou rozehrávku, po které se mohli Žideničtí radovat z otevření skóre. Další šance byly na obou stranách, ale na tu gólovou se muselo čekat celých 10 minut - na 2:0 zvyšoval povedenou střelou do šibenice po přiťuknutí Petra Bednáře Jan Duda. A aby mohli být muži ještě klidnější, poslal tam po dvou minutách Duda další gól, tentokrát z dorážky. Celý zápas se pomalu začínal přibližovat konci, před kterým to Buldoci začali zkoušet v šesti. Naštěstí židenická obrana fungovala výborně, tak jako celý zápas a do šancí nepouštěla ani ty nejlepší střelce brněnských Bulldogs. Poslední, celkově 4. gól Židenic se po samostatném úniku podařilo dostat za záda soupeřovic golmana Pruchovi, jenž zakončil povedený blafák do backhandu. Žideničtí muži tedy dokázali v letošní sezóně zvítězit nad Bulldogs Brno B i podruhé a to poměrem 4:0.

Bulldogs Brno B - K1 Florbal Židenice  0:4
Sestava: Petr Ručka (G) – Marcel Lázók, Filip Zelníček, Michal Havlíček, Jiří Picka – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Petr Bednář, Aleš Malík, Jan Duda.
Branky: 19. Zelníček, 29. a 31. Duda, 44. Pruch
Vyloučení: 0:0
Využití: 0:0
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:2

Tak jako v prvním zápase tohoto turnaje čekal muže další soupeř, se kterým si letos už jednou dokázali poradit. Protihráčem byl tým TJ Čechie Zastávka, který dorazil na tento turnaj v pouhém počtu 6+1, s nímž v předchozím zápase dokázal neuvěřitelně porazit HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ B vysoko 9:3. Cíl pro muže byl tedy opět jasný a i když vypadal při pohledu na soupeřovu soupisku jednoduše, nesmělo se nic podcenit. Úvodní branku se neskutečnou střelou příklepem povedlo vsítit Zubíkovi, čímž dostal muže do vedení. Pár minut na to se ale povedlo 2x rychle za sebou skórovat soupeři, a tak muži poprvé v tento den prohrávali. Nepříznivý stav utkání se nelíbil ve formě hrajícímu útočníkovi Janu Dudovi, který nejprve srovnal a následně vrátil vedení na židenickou stranu. Před koncem 2. třetiny se stihl prosadit domácí Vývoda, ale soupeř rázem snížil. Do 3. třetiny nastoupily oba celky za stavu 4:3 a na soupeřovi byla jasně znát únava a vyčerpání způsobené jeho úzkou soupiskou. Toho Židenice náramně využily dalšími pěti góly. Postupně se prosadili 2x Petr Bednář, Jiří Picka a druhou branku v utkání přidal i Ondřej Vývoda. Na konečných 9:3 upravil Jan Duda, který tak dovršil hattrick.

K1 Florbal Židenice - TJ Čechie Zastávka 9:3
Sestava: Pavel Streit (G) – Marcel Lázók, Filip Zelníček, Michal Havlíček, Jiří Picka – Mojmír Pruch ©, Ondřej Vývoda, Tomáš Zubík, Petr Bednář, Aleš Malík, Jan Duda.
Branky: 9. Zubík, 17. a 19. Duda, 27. Vývoda, 37. a 38. Bednář, 43. Picka, 45. Vývoda, 45. Duda - 15. a 16. Holeček, 30. Benedikt
Vyloučení: 2:2
Třetiny: 1:1, 3:2, 5:0

Další turnaj odehrají muži v neděli 18. ledna na hale SH Morkovice, kde se znovu utkají s FBC Slavkov a FBC Sokol Ivanovice na Hané.
                                                                                                                         Autor: Mojmír Pruch (06.01.2020)