Během letního okurkového období nastaly v mužském kádru až drastické změny. Tým opustilo deset hráčů, opačným směrem putovalo sedm nováčků a stejný počet statečných v kádru zůstal. „Loňská sezona byla chaotická. Příčin bylo více, největší problém byl v tom, že jsme byli dlouhou dobu bez trenéra a vedení. Spousta z nás si tak začala hrát s myšlenkou Židenice opustit. Dlouho se čekalo na to, co s námi bude dál. Netušili jsme, kdo zůstane, kdo odejde a jestli se vůbec muži přihlásí. Došlo ke spoustě odchodům, ale příchodů ze začátku letní přípravy moc nebylo. Kádr na začátku sezony i první měsíc byl stále plný nejistot. Nakonec se nám podařilo přivést několik dalších nových borců a po debatě s manažerem klubu jsem se i já rozhodl zůstat. Upřímně, zatím v týmu nefunguje vše tak, jak bych si představoval, ale na druhou stranu se postavil nový základ židenických mužů, sešla se slušná parta spoluhráčů a kamarádů a já osobně jsem rád, že jsem zůstal“, zhodnotil situaci v kádru mužů kapitán Mojmír Pruch.

„Uplynulé léto by se dalo nazvat jako exodus. Větší polovina týmu odešla, zůstalo pouze pár hráčů. Museli jsme nejen doplnit kádr, ale hlavně změnit celkové nastavení týmu. Začali jsme se mužům více věnovat, komunikovat s nimi, snažíme se je posouvat, ať se můžou v následujících letech propracovat tam, kam potřebujeme. Protože narovinu, klub s našimi ambicemi dlouhodobě nemůže a nechce mít mužské áčko v Jihomoravské lize“, prohlásil ke změnám v týmu mužů manažer klubu Lukáš Konvičný.

Změny se týkaly také tréninkového procesu, v rámci zkvalitnění tréninkových jednotek totiž došlo k propojení s rezervním týmem Gullivers. „Největší výhodou spojení byl trenér Roman Janda, který nám dal řád a posunul nás dále, zvýšil se také počet hráčů na tréninku“, řekl ke spojení obránce Filip Zelníček.

Vedení klubu ve spolupráci se samotnými hráči poskládalo 14členný tým, který pravidelně doplňovali junioři. Kompletní soupisku však muži nemohli využít na prvním výjezdu do Morkovic, kde kvůli velké marodce odcestovali pouze s devíti hráči. Oslabený tým nakonec nestačil na rezervu Hornets a Ivanovice na Hané. Atmosféra v týmu tak nadále nebyla úplně ideální. „První výjezd byla tragédie. Jelo nás do pole jen 8 a to ještě jedno auto přijelo o 45 minut později, než mělo. Neseděla nám hala, bylo nás málo a nebyli jsme sehraní. Po otrkání jsme zjistili, že s těmi týmy lze hrát, ale bohužel jsme nedávali góly, a odjeli tak s prázdnou. Ale cítili jsme, že to půjde a body můžeme získávat, což se potvrdilo na dalším turnaji, kde jsme vyhráli oba zápasy“, zhodnotil úvod sezony Zelníček, který u týmu zaujal i roli vedoucího mužstva.

Avšak postupem času se tým sehrával, hráči si začali více rozumět, což se konečně projevovalo i na výsledcích. V následujících deseti zápasech totiž muži hned sedmkrát vyhráli, což je katapultovalo na přední příčky v tabulce. Druhá polovina sezony sice nevyšla tak, jako ta první, a nakonec byla předčasně ukončena kvůli příchodu koronavirové pandemie. Muži se nakonec umístili na 5. příčce Jihomoravské ligy, a do příští sezony tak mají na čem stavět.

„Začátek sezony se nám nepovedl, nebyli jsme příliš sehraní. Za největší přínos považuji spojení s béčkem Gulliverů a tréninky pod Romanem Jandou, které nás velmi posunuly. Jak sezona plynula, tak jsme se sehrávali a seznamovali, tým jsme ještě posílili. Začali jsme hrát slušný florbal a sbírat body. Součástí procesu jsou i prohry, které rezultovaly z našich nedostatků. Brzy jsme zjistili, že nám chybí trenér, střelec, rezervy jsme měli i v obranné fázi. Ale nakonec jsme skončili 5., což je nejlepší výsledek, který v Židenicích pamatuji. Můžeme být spokojeni“, pokračoval Pruch.

A jaké jsou cíle a plány do příští sezony? „Na začátku června mužům začíná letní příprava, která bude probíhat celé léto. V srpnu je čeká hala a soustředění, kde se budou připravovat na pohár. Kromě posílení kádru pracujeme také na příchodu trenéra, muži se navíc od nové sezony můžou těšit na třetí trénink, který bude zaměřen na kondici. Nejaktuálnější změnou je přihlášení rezervního týmu do nejnižší soutěže, ve kterém dostanou příležitost hráči s menším herním vytížením a také junioři“, dodal k přípravám na příští sezonu Lukáš Konvičný. Vedoucí týmu Filip Zelníček dokonce myslí na postup: „Povedlo se nám postavit základy týmu a dobré party, zjistili jsme, jak by to další sezonu mohlo fungovat. Pokud se nám podaří najít kouče a kanonýra, tak budeme chtít bojovat o postup.“ Kapitán týmu Mojmír Pruch by postup považoval a třešničku na dortu: „Důležité je, že máme po předchozí sezoně na čem stavět. Cíle do budoucna jsou jasné. Rozšířit kádr, angažovat trenéra a dosáhnout ještě lepších výsledků. Třešničkou na dortu by byl postup, ale k takovému výsledku vede spousta dílčích kroků. Zároveň si musíme plnit své povinnosti, zapracovat na účasti na trénincích a makat. Takže pojďme pořádně rozjet letní přípravu!“