K1 Florbal Židenice – VSK VUT Skurut Hai Brno 8:5 (1:2, 3:1, 4:2)
Branky
: 1. Havlíček, 17. a 42. Matoušek, 24. Lázók, 26. Zelníček, 40. Malík, 44. Bednář, 45. Řezníček (O) – 12. Fanta, 14. Ligas, 24. Repko, 43. Čermák, 45. Novák

V prvním vzájemném měření sil v této sezóně zvítězili Skuruti, Židenice jim tak měly co vracet. Do utkání vstoupili muži náramně a hned v první minutě otevřel skóre přízemní střelou obránce Michal Havlíček. Poté si domácí tým vybral slabší chvilku a díky prvotřídnímu námazu Zelníčka srovnal Fanta. Skuruti ještě do konce první třetiny obrátili nepříznivý vývoj utkání díky Ligasovi.

Hosté byli lepší na míčku, ale několikrát si vylámali zuby na výborně chytajícím Streitovi. I díky výkonu židenického brankáře začaly Židenice pomalu, ale jistě, obracet skóre zpět na svou stranu. Nejprve srovnal Denis Matoušek, kterého o sedm minut později napodobil střelou z výběhu Marcel Lázók. Muži však o vedení přišli téměř okamžitě díky trefě Repka. O další dvě minuty později ale vedly znovu Židenice, obránce Filip Zelníček částečně odčinil svou chybu povedenou střelou do šibenice.

Třetí dějství nabídlo boj o každý kousek hřiště. Obě mužstva předváděla aktivní a důrazný florbal, více šancí si však vypracovával tým Skurut Hai. Hosty musela spousta neproměněných šancí mrzet, protože díky brance Aleše Malíka a druhému zásahu Denise Matouška se Draci dostali do tříbrankového trháku. Skurutům se do konce zápasu podařilo ještě dvakrát snížit, ale Židenice dokázaly vždy na obdrženou branku reagovat. Na 7:4 zvýšil po povedené akci Petr Bednář a na konečných 8:5 upravil skóre v oslabení Ondřej Řezníček.

Hornets Brno ZŠ Horní B – K1 Florbal Židenice 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky:
 5. a 22. Ryšánek, 25. Šindler – 22. Picka, 42. Pruch

Židenice toužily po šestibodovém turnaji a dopomoct jim k tomu mohla nejen oslabená sestava soupeře, který v poli nastoupil pouze v sedmi hráčích, ale také výrazná podpora bubnujících a skandujících fanoušků v ochozech. Hornetům však oslabená sestava vrásky nedělala. Domácí vstoupili do zápasu aktivně a hned v páté minutě se díky dalekonosné střele Ryšánka dostali do vedení.

I ve druhé třetině byli Horneti prvním celkem, který skóroval, podruhé v utkání se to povedlo Ryšánkovi, který zakončil vydařenou akci. Ještě v té stejné minutě ale kontrovaly Židenice, rychle zahranou standardku Aleše Malíka uklidil do sítě bek Jiří Picka. Žideničtí se nadechovali ke srovnání, ale vítr z plachet jim sebrala nenápadná střela Šindlera.

Do třetí periody nastoupili žideničtí ve vysokém tempu s cílem okamžitě presovat oslabeného soupeře a donutit jej k chybám. Drakům se tento styl hry dařil aplikovat, ale vyložené šance bohužel neproměňovali. Ve 42. minutě vykřesal jiskřičku naděje kapitán Mojmír Pruch, který střelou téměř z poloviny hřiště překonal výborně chytajícího Limberga. Aktivní fanoušci burcovali muže ke srovnání, to ale bohužel nepřišlo. Hornets tak udrželi těsné vedení a zvítězili 3:2.

Muži jsou tak po předposledním turnaji na 5. příčce Jihomoravské ligy.