Mladší žáci Pink se na hale na Lesné nejdříve utkali se soupeři z Hornets Brno ZŠ Horní, FBK Atlas Blansko a poslední na ně čekal Florbal Rosice. V neděli je poté následovali mladší žáci Black se svým turnajem v Tuřanech. Postupně si zahráli zápasy s FBC Gepardi Brno Yellow, TJ Sokol Letovice a FBO Orel Boskovice.

Tým Pink – hodnocení trenéra Davida Bednáře

"Mladší žáci Pink nastoupili v prvním utkání proti Hornets Brno. V tomto utkání se našemu týmu od začátku dařilo soupeře přehrávat především díky chytrým řešením jednotlivých situací a kvalitní kontrole míčku. Hráči si již před prvním utkáním určili, že by chtěli v zápasech hodně využívat přihrávky a celkově spolupráci k dosažení vstřelených branek. V prvním utkání si hráči tento cíl velice kvalitně plnili. Dařilo se jim vytvářet si díky přihrávkám mnoho šancí, z nichž přiměřené množství tým dokázal proměnit. Kromě tohoto jsem měl radost také z toho, že se hráči snažili udržovat si neustále přehled na hřišti, i když zatím jim to šlo spíše v situacích komfortních, kdy na ně soupeř nevyvíjel větší tlak. Schopnosti udržovat si přehled na hřišti, tedy vědět o pozici spoluhráčů, protihráčů a hledat ve hře řešení, mezi kterými se následně hráči mohou rozhodnout, se nyní na trénincích začínáme široce věnovat a věřím, že se v této klíčové činnosti budeme nadále zlepšovat. Za individuální úspěch bych označil tři góly Vojty Šoukala nebo chytrá zakončení Erika Richtera. V obraně bych pak exemplárně vyzdvihl Tondu Huťu, který byl excelentní právě v kontrole míčku a v udržení přehledu na hřišti.

Ve druhém utkání proti Blansku nás čekal nepříliš technicky nadaný soupeř, který nás ovšem převyšoval svojí fyzickou zdatností. Spojeno s jeho aktivním přístupem, vytvářel tento fakt našim hráčům skutečně nekomfortní prostředí, které je nutilo především k rychlým řešením při držení míčku a kladlo na ně mnohem vyšší nároky, než v utkání prvním, kde měli na řešení situací mnohem více času. Z tohoto pohledu musíme neustále pracovat na tom, aby hráči uměli nejen tvořivě hrát při hře pod tlakem a tyto situace řešit, ovšem především na tom, aby vzniku těchto nepříjemných situací zcela předcházeli. I když náš tým měl více ze hry a dokázal dát několik velice povedených branek, utkání nakonec skončilo vyrovnaným stavem.

Třetí utkání proti Rosicím nabídlo podobný scénář jako to proti Blansku. Po slibném začátku a vytvoření si náskoku na soupeřův tým se ovšem ukázaly určité nedostatky. Rozdílem oproti druhému utkání z pohledu soupeře byla schopnost soupeře trestat naše chyby. Náš tým v tomto utkání pak chyboval zejména nedůsledným obsazováním hráčů před vlastní bránou, což zapříčinilo rychlý návrat soupeře do něj. Pozitivně bych naopak hodnotil bojovnost a vůli hráčů s tímto stavem maximum udělat. Zápas odehraný v rychlém tempu, které nám po právě odehraném druhém zápase činilo již větší problémy, nakonec zaslouženě vyhrál náš soupeř.

Hráče bych za tento turnaj pochválil zejména díky jejich opět prvotřídnímu přístupu a skvělé spolupráci, ať už v rovině hráč-hráč nebo hráč-kouč."

Tým Black – hodnocení trenéra Davida Bednáře

"Mladší žáci Black nastoupili ve svému prvním utkání na nedělním turnaji proti Gepardům. Tento soupeř nás překonával především svými zkušenostmi a mírně také technickou šikovností. Začátek utkání, ačkoliv byl v naší režii, nevedl ke vstřelenému gólu a v ostatních částech zápasu soupeř spíše trestal naše chyby. I přes tento stav bych rád ocenil především individuální hru některých hráčů. Konkrétně například Jakuba Vaňátka, jehož práce v obraně, neskutečné nasazení i vychytralá mazanost s jakou na hřiště pokaždé nastupoval nás mnohokrát v zápase podržely. Kuba pak nezapomněl maximum obětovat také mimo mantinely, kde tým neustále podporoval a neúnavně hledal cesty, jak naši hru zlepšit a chyby odstranit. Právě v tomto přístupu hráče vidím jedinou a nejsprávnější cestu vedoucí k zužitkování i trpkých zkušeností a jejich přetavení v následné poučení a posunutí se o krok dál.

Druhé utkání proti Letovicím bylo odehráno plně pod kontrolou našeho družstva. Nepříliš umný soupeř nám na hřišti nechával mnoho prostoru pro vlastní tvorbu, který naši hráči s chutí využívali. Krásné branky vstřelil například Vašek Huťa, ovšem hezkých akcí bylo k vidění opravdu mnoho. Hráči se také sami tlačili do většího využívání přihrávek, kterými chtěli překonat jedinou zbraň soupeře a sice jeho fyzickou zdatnost. Využívali přitom známé poučky, že přihrávka bude vždy rychlejší, než běžící hráč. V brance nás v tomto utkání podržel Filip Škorpík, jehož výkon by rozhodně neměl zůstat opomenut.

Třetí utkání s Boskovicemi již nabídlo z naší strany spíše unavený výkon, jelikož hráči absolvovali dvě utkání po sobě. I přesto podali v utkání proti těžkému soupeři velice sympatický výkon, který bohužel nenašel pochopení ve výsledném skóre. Chybičky v obraně a mnoho nepřesností, které jsou u hráčů v tomto věku zcela přirozené - až žádoucí, rozhodly toto utkání v prospěch soupeře a na týmu pak bylo zejména vzít si ze všech chvil, okamžiků a momentů v utkání tomto i předešlých maximum drahých a vzácných zkušeností."