ACEMA Sparta Praha - K1 Florbal Židenice 2:10 (2:4, 0:2, 0:4)

Branky: 2. a 4. Dryáková - 12. Sabolová, 15. a 29. Žampachová, 16., 37. a 45. Zimolová, 20., 46. a 57. Klvačová, 48. Perutková

Juniorky nemohly do nové sezony vstoupit lépe. S pražskou Spartou sice nezačaly ideálně, po 4 minutách a dvou brankách Dryákové totiž prohrávaly už 0:2. Ještě do konce první třetiny ale skóre otočily a Spartu už do ničeho podstatného nepustily. Díky hattrickům Moniky Zimolové, Anny Klvačové a pěti bodům Zuzany Žampachové nakonec zvítězily vysoko 10:2.

"Na první zápas sezóny s nováčkem Sparta Praha se holky ohromně těšily a byly neskutečně namotivované a nahecované. A i když jim začátek nevyšel podle představ a po dvou stejných situacích prohrávaly dva nula, nevzdaly to a o to víc je to nakoplo. Pomalu se rozjížděly k parádnímu výkonu, dodržovaly vše, co jsme si řekli a zápas je neskutečně bavil," okomentoval povedený výkon trenér Zdeněk Frank.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou - K1 Florbal Židenice 6:5 (3:4, 1:0, 2:1)

Branky: 7. a 39. Štursová, 9. Urbanová, 15. Rousková, 48. Simandlová, 58. Vacková - 4. a 17. Klusáková, 5. Vokálová, 10. Zimolová, 54. Žampachová

I v druhém zápase byly Dračice papírovými favoritkami. Do zápasu vlétly a díky brankám Klusákové a Vokálové vedly 2:0. Světlá ale brzy vyrovnala a dokonce stav otočila, ale Židenice ještě v první třetině vrátily vedení na svou stranu. Prosadila se Monika Zimolová a podruhé v zápase Petra Klusáková. Dračice ale v druhé třetině přestaly hrát svojí hru, domácí hráčky naopak bojovaly na hranici svých možností a zápas nakonec poněkud překvapivě dovedly do vítězného konce.

"Ve druhém zápase proti Světlé měly holky navázat na skvělý výkon proti Spartě, ale bohužel se projevila únava z cestování, mírné podcenění soupeře a především nás domácí překvapili svojí bojovností a nadšeným běhavým výkonem. Celý zápas jsme se trápili a svojí nedůsledností jsme soupeřkám darovali výhru 6:5. Tak, jak jsem byl spokojen s výkonem proti Spartě, tak proti Světlé to bylo přesně naopak. V prvním zápase nám téměř vše vyšlo, holky hrály uvolněně a bavilo je to. Za to ve druhém to bylo jedno velké trápení. Po rychlém vedení to vypadalo, že zápas v pohodě dohrajeme, ale přišlo uspokojení a nešťastný vlastní gól, který domácí hráčky o to více nabudil. My se celý zápas nedokázali srovnat s povrchem, běhavostí a velmi tvrdou hrou domácích. Prostě to nešlo, i když holky dřely," prohlásil k druhému zápasu kouč Frank.

Další zápasy odehrají juniorky 2. a 3. října, kdy na domácí hale VUT přivítají Tatran Střešovice a Slavii Plzeň.