Povedený vstup do sezony zažívají junioři. Nejen, že předvádějí aktivní a útočný florbal, ale zároveň se jim daří své zápasy vyhrávat. V prvním zápase junioři narazili na Hornets Brno. Do něj vstoupili lépe hosté, kteří už ve 4. minutě vedli 2:0. Hráči s drakem na hrudi ale zapnuli na vyšší obrátky a díky brankám Zimy, Krejčíře a Kokeše otočili skóre. O pouhých deset sekund po Kokešově trefě ale Hornets znovu vyrovnali. Druhou třetinu zcela ovládli žideničtí, které do vedení poslal druhým zásahem v utkání Nicolas Kokeš. Na toho o dvě minuty později navázal Jan Dolejška a na 6:3 upravil skóre Marek Drápal. Velice vyrovnané a zajímavé utkání se podařilo Hornetům ještě zdramatizovat dvěma brankami v posledním dějství, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

I ve druhém zápase se poprvé prosadil soupeř, který ve 3. minutě načal gólový účet. Díky Kokešovi a Veitovi se ale Židenicím podařilo ještě v průběhu první třetiny otočit nepříznivý vývoj. TROOPERS se ale ještě do prvního hvizdu podařilo vyrovnat. Atraktivní zápas nabídl hodně branek i ve druhé třetině, nejprve se TROOPERS dostali do vedení, ale během pěti minut hosté převrátili skóre na opačnou stranu. O vyrovnání se postaral Tomáš Luner a do vedení poslal Židenice druhým gólem v utkání Veit. Domácí sice záhy vyrovnali, ale poslední slovo v druhém dějství měli hosté, Dan Lošťák totiž přidal pátou trefu. Ve třetí třetině se židenickým borcům podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek, postupně se totiž prosadili Luner, Dolejška a hattrick završil Tomáš Veit. Kosmetickou úpravu zápasu dodal Beránek, který snížil na konečných 5:8. Junioři tak pokračují v dobré formě a jsou nadále stoprocentní. 

Komentář trenéra Michala Havelky: 

"Vzhledem k blížícímu se přerušení soutěží jsme rozšířili nominaci na tento turnaj i o některé dorostence tak, aby hráli před pauzou ještě nějaká utkání. V prvním zápase proti Hornets jsme se utkali se soupeřem relativně podobné výkonnostní úrovně, kdy v našem případě lze hovořit o lehce kvalitnějších individualitách z hlediska herního myšlení a schopnosti vlastních rozhodnutí. Ačkoliv soupeř otevřel skóre a ujal se vedení 2:0, díky našemu pojetí hry jsme záhy vývoj utkání zvrátili. Z pohledu hry byla nejpovedenější druhá třetina, kdy jsme utkání plně kontrolovali. V závěru třetí části jsme díky obavě hráčů o výsledek utkání přestali ve hře dělat konstruktivní rozhodnutí a soupeři umožnili návrat do utkání, což ale nakonec nevyužil k obratu. Druhé utkání s TROOPERS mělo podobný vývoj, skóre opět otevřel soupeř a my následně svého protivníka úspěšně přehráli vlastními rozhodnutími. Rozdíl byl v kvalitě obou soupeřů. V tomto duelu jsme ve všech aspektech hry měli zcela navrch a jen a pouze díky bojovné hře soupeře jsme se hůře prosazovali. Obecně lze naše výkony považovat za již poměrně kvalitní s velkým příslibem do budoucna. Znovu se potvrdilo, že pokud se nebojíme hrát, věnujeme se hře a vlastním rozhodnutím na hřišti, soupeře umíme tímto způsobem přehrát i bez prvků systémové organizace hry. Zaváhání, která se v naší hře objevují, jsou dána momentálním psychickým rozpoložením části hráčů v případě obavy o výsledek, kdy díky tomu rozhodnutí na hřišti odpovídají místo snahy o konstruktivní hru spíše snaze o udržení výsledku. Část hráčů se pak musí vyvarovat nesmyslným rozhodnutím v průběhu utkání, která mají za následek narušení našeho způsobu hry a která v tomto kole rozhodčí správně trestali vyloučeními. I přes dílčí nedostatky a chyby, které k tomu přirozeně patří, je patrný velký výkonnostní růst jak individualit, tak následně samotné úrovně hry, což je velmi pozitivní.  Vzhledem k aktuálnímu přerušení soutěží i tréninkové činnosti je potřeba, aby si hráči uvědomovali nutnost pokračování tréninkové činnosti i v těchto ztížených podmínkách a neztratili tak veškeré pracně natrénované schopnosti."