K1 Florbal Židenice - FBC Intevo Třinec  8:6
branky: 2. a 4. Janečková, 14. Klvačová, 16. Jahodová, 26. a 55. Drápalová, 38. Muselíková, 43. Králová - 31. Zelena, 40. Hrobařová, 52. Podsedníková, 53. Gawryšová, 57. Turoň, 60. Šibrová
V
yloučení: 1-0 Využití: 0-1
Zásahy brankářů: Alena Večeřová - 10 - Martina Szwanczarová - 6, Simona Pytlíková - 15

Ženy naskočily k dalšímu utkání v sérii play-down v sobotu večer. Na hale Vodova hostily svého soupeře z Třince.

Domácí palubovka udělala své a Židenice se hned v prvních minutách dostaly do vedení. Po mantinelu vyslala Jitka Drápalová rozbíhající se Janečkovou, která se uvolnila a střelou ze střední vzdálenosti překonala hostující brankářku. Znovu Janečková se prosadila jen pár minut poté. Tentokrát se nejednalo o příliš pohlednou akci, ale spíše se na stranu Židenic přiklonilo štěstí. Střela Anny Klvačové se od brankářky hostí odrazila zpět do hřiště a v prostoru před bránou jej bekhendem sklepla Janečková. Míček však vyletěl do výšky a než se stačily hráčky Třince zorientovat, byl v bráně. Třetího gólu se ujala Anna Klvačová, která svoji další střelu umístila tentokrát úspěšně do brány. Pohotově zareagovala Veronika Muselíková, když v 16. minutě vyvezla míček z obrany, nechala za sebou tři hráčky soupeře a přihrála na Moniku Jahodovou. Ta se neostýchala střílet a vystřelila poslední branku v prvním dějství a také čtyřgólový náskok do další třetiny pro svůj tým.

Ve druhém dějství nenechaly Dračice fanoušky čekat na další branku moc dlouho. Skvěle se před bránou Třince zorientovala Jitka Drápalová a dorazila odražený míček. Podobně nešťastný gól jako druhý Židenic padl také ve prospěch Třince. Míček odražený do vzduchu se snažili domácí ještě nějak zpacifikovat, ale bohužel neúspěsně. Netrvalo však dlouho a Židenice znovu navyšovaly. Svou již tradiční střelou ze standardní situace na půlce překonala brankářku Veronika Muselíková a navýšila stav na 6:1. O další snížení stavu se postarala v přesilové hře třinecká Hrobařová přesnou střelou z dálky sedm vteřin před koncem druhé části.

Do třetí třetiny vstupovaly Židenice s jasným náskokem, který hned v úvodu navýšila Králová svojí střelou z vytočení. Poté nastala pasáž hry, kdy se Třinec nadechnul a snažil se Židenice co nejvíce dotáhnout. V posledních osmi minutách se jim povedlo vstřelit čtyři branky. Zároveň ale i domácí Drápalová dokázala stav ještě zkorigovat a i přes závěrečný tlak Třince zvítězily domácí Židenice poměrem 8:6.

A-tým žen nyní čekají další dvě utkání v rychlém sledu. V pátek se opět ukážou doma proti Znojmu a v neděli pak zajíždí na horkou půdu do Třince, kde naposledy utrpěly těsnou porážku.