FAT PIPE FLORBAL CHODOV - K1 Florbal Židenice 13:2
branky: 3. Baldreichová, 4. a 42. Naava, 7. Janatková, 11. Belicová, 13. a 46. Plášková, 18. Chudá, 24. Havlíčková, 39. Vejvodová, 50. Kovaříková, 50. Králová, 60. Vávrová - 19. Žampachová, 30. Domonkosová;
V
yloučení: 0-3; Využití: 2-0;
Zásahy brankářů: Karolina Bačková 14 - Alena Večeřová 31

Ženy o víkendu čekala velká výzva. Utkaly se totiž letos už podruhé s Chodovem. První zápas, který se odehrál v listopadu v rámci BFA games, dopadl ve prospěch Pražanek, které Židenice vysoko rozstřílely. A zdálo se, že i nedělní utkání se ponese v podobném duchu. Nejproduktivnější hráčka ligy, Lucie Baldreichová, totiž otevírala skóre už ve třetí minutě a vzápětí ji doplnila chodovská posila z Finska Naava. Pár minut pak židenické Dračice tlaku Chodova odolávaly, ale další gólová sprcha přišla ještě ve druhé půlce první třetiny, kdy čtyřmi trefami Lvice navýšily na rozdíl šesti branek. Do šatny však nakonec neodešly s prázdnou ani Židenice. Po nezdařeném zakončení Klvačové, využila zmatku a odkryté brány Žampachová a vstřelila tak pro Židenice první branku v utkání.

Do druhé třetiny se Brňankám hodně zadařilo. Spoustu soupeřových střel dokázaly zblokovat, mnohem více se také dařila hra na míčku, která nedovolovala Chodovu být nebezpečným. Díky těmto faktorům tak inkasovaly hostující hráčky pouze dvě branky a zásluhou Domonkosové jednu také vstřelily. Tato brněnská branka byla trochu kuriózní, stejně jako první chodovský gól v tomto dějství. Vybojovaný míček vyvezla z půlky Janečková a na středu se jí ve volném prostoru ukázala Klvačová, na kterou se rozhodla přihrávat. Klvačová připravená na střelu chtěla pálit, avšak florbalka její sílu nezvládla a mezi spodní a vrchní rukou se jí zlomila. Míček si ale přesto našel cestu k Domonkosové, která převzala zbytek akce na sebe a míček dostala za záda Bačkové.

Třetí část už opět patřila Chodovu. Ten zvládl využít dvě přesilové hry, k tomu přidal další dvě branky a o jeden gól se vlastní vinou postaraly Židenice. Brněnské hráčky tak nedokázaly navázat na povedenou druhou třetinu a i v posledním dějství tak nabídly svému soupeři spoustu prostoru pro skórování. Ačkoliv výsledek zápasu skončil lépe než v utkáním prvním, i tak se jedná o vysokou prohru Židenic 2:13.