Svá první utkání v nové sezóně odehrály dorostenky s nejtěžšími soupeři v soutěži. Nejdříve se utkaly se Znojmem. Pár desítek vteřin po zahájení utkání obdržely první branku zápasu, ale brzy se jim podařilo srovnat Klvačovou po asistenci Strakové. Ve druhé třetině Znojmo znovu navýšilo skóre a dostalo se do dvoubrankového vedení. V poslední třetině z trestného střílení snížila Kristýna Straková, která upravila skóre na konečných 3:2. Z vítězství se tak radovalo Znojmo.

„Za výkon v tomto zápase holky dostaly velkou pochvalu i přes to, že jsme si ze zápasu neodnesly ani bod. Výborně plnily taktické pokyny a slušně hrály do obrany. Bohužel naší největší bolestí v tomto zápase bylo proměňování šancí, které nás pak stálo body, i když byly na dosah. Holky si vytvořily šancí nespočet, bohužel však chyběl klid v zakončení," hodnotila první zápas trenérka Natálie Janečková.

V druhém zápase dorostenky čekalo brněnské derby, ve kterém nakonec nedokázaly uspět. I když v první třetině Buldočky vedly pouze 1:0 a Dračice stále měly elán do zápasu, ve druhé třetině inkasovaly další tři branky. Do poslední třetiny daly dorostenky vše, co mohly, avšak ani střídání brankářky nenapomohlo ke zvratu v utkání. Dorostenky dostaly šanci skórovat díky trestnému střílení, ale Kristýna Straková jej neproměnila. Zápas nakonec prohrály 0:6.

Trenérka Natálie Janečková okomentovala druhý zápas následovně: „Holky se jen těžko dokázaly dostat přes buldočí obranu, a tak nám nezbylo než urputně bránit. Konečný výsledek 0:6 odpovídá předvedené hře. Tentokrát jsme se nedokázaly dostat do takových šancí, jako v prvním zápase, a tak jsme bránu soupeře ohrozily jen zřídka.“

„Je nutno vyzdvihnout výkon naší gólmanky, kterou máme na střídavý start. Věkem ještě starší žákyně Klárka Makyčová holky nejednou podržela a výborně střežila bránu téměř celý turnaj. Pochvalu také zaslouží Týna Straková, která se nebála a vzala na sebe oba nájezdy," dodala Janečková.

Další turnaj dorostenky odehrají 10. října, ve Znojmě změří síly s celky FbC Aligators a FBC SLAVKOV.