FBC Intevo Třinec - K1 Florbal Židenice 6:4
Branky: 6. Blechová, 31. Podsedníková, 46. Mišúnová, 48. Buchtelová, 50. Zelena, 60. Liberdová - 9. a 47. Janečková, 46. Muselíková, 51. Jahodová;
V
yloučení: 0-1 Využití: 0-0
Z
ásahy brankářů: Martina Szwanczarová - 29 - Alena Večeřová - 27

Utkání v Třinci, které se odehrálo v neděli 25. února již mnoho neřešilo. Vědělo se, že se oba dva týmy bez ohledu na výsledek setkají ve vyřazovacích bojích v play-down. Tento zápas pouze potvrdil výsledné postavení v tabulce. Důsledkem porážky Židenice končí na 10. místě tabulky a Třinec nad nimi na devátém místě. Tyto dva týmy doplní do play-down bojů poslední celek v tabulce, Znojmo.

Souboj Židenic a Třince byl opět vyrovnaný, jak to mezi těmito dvěma soupeři již bývá. Do vedení se dostal v 6. minutě Třinec po drobném zaváhání židenické obrany. Rychlou odpověď ale nalezla Janečková, která svůj únik sice nezakončila úspěšně, avšak dokázala najít míček, který brankářce vypadl a dorazila jej do branky. Po první třetině byla hra velmi vyrovnaná a do šatny odcházely týmy za stavu 1:1 a také se stejným poměrem střel na bránu 11:11.

Ve druhém dějství se podařilo urvat vedení na svoji stranu znovu domácím. Zdeformovaný míček vyvedl z míry židenické hráčky natolik, že nechaly třinecké Podsedníkové tolik místa, aby bez starostí uklidila míček do brány. Šancí na vyrovnání měly Židenice spoustu, ale brankářka domácích dokázala spoustu pokusů zlikvidovat. Ve třetí třetině tak padl jediný gól.

Závěrečná část připomínala přestřelku. Nejprve domácí tým odskočil na rozdíl dvou branek. Potom ale během jedné minuty dokázaly Židenice srovnat. Nejdříve šťastně tečovala míček před bránou Muselíková a ten si našel velkým obloukem cestu až za záda domácí brankářky. Poté se v předbrankové skrumáži lépe zorientovala Janečková a poslala druhou trefu do branky Třince. Velmi brzy po vyrovnání ale obrana domácího týmu vyslala střelu z dálky na Večeřovou, která se ztíženým výhledem nedokázala tuto trefu zlikvidovat. Třinec se tak znovu dostal do vedení. Do konce zápasu hráčky domácích vstřelily ještě jednu branku. O poslední židenický gól se po time-outu postaraly sestry Jahodovy a snížily tak opět na rozdíl jediné branky. Hru v šesti už však nedokázal hostující tým využít a šestý využitý pokus Třince padl do odkryté brány a rozhodl o vítězi tohoto zápasu.

V dalším vyrovnaném klání tak Židenice padly 4:6. Už brzy je ale čekají další čtyři zápasy proti tomuto soupeři a tak si budou moci spravit chuť a tuto porážku jim vrátit. Veškeré informace k vyřazovacím bojům vám přineseme již zanedlouho v dalším článku. Budeme rádi, když s námi zůstanete i v této fázi sezony a budete A-tým nadále podporovat.