K1 Florbal Židenice - Bulldogs Brno 2:5
branky: 22. Muselíková, 45. Žampachová - 9. Garguláková, 22. Brucháčková, 28. Halaštová, 31. Žáková, 32. Pešková
V
yloučení: 1-0; Využití: 0-0
Z
ásahy brankářů: Anna Kratochvílová - 18 - Martina Franková - 31

V sobotu se ve STAREZ ARÉNĚ VODOVA konalo 17. kolo ČEZ Extraligy žen. V něm vyzvaly domácí Židenice svého městského rivala Bulldogs Brno a jednalo se tak o brněnské derby. Brankový účet nejdříve otevřely hráčky Bulldogs, když skákavý míček v předbrankovém prostoru dopravily úspěšně do brány. Zbytek třetiny se Židenicím podařilo bez velkých obtíží ubránit a soupeři se střelecky dorovnaly. Avšak chybělo, aby své pokusy proměnily. Ve druhé třetině si soupeř vytvořil dostatečný náskok na to, aby zápas dohrál víceméně bez obav. Další branka Bulldogs přišla po šikovném sehrání přihraj a běž, načež ale Židenice zareagovaly. Brzy po obdrženém gólu rozehrávaly standardní situaci na půlce. Žampachová klepla míček Muselíkové, která se rozhodla pálit. Díky cloně před bránou, která ztížila hostující brankářce výhled, skončil míček v brance. Židenice tak snížily stav utkání na 1:2. Poté ale přišly další tři trefy soupeřek. Na tento vývoj utkání reagovali domácí oddechovým časem a soupeřovu chuť po gólech zastavili. Do konce třetiny zbývalo devět minut a Židenice už více neinkasovaly, ale ani neskórovaly. Po střelecky vyrovnané druhé třetině byl stav utkání ve prospěch soupeře 1:5. Ve třetím dějství jakoby se navázalo na hru po timeoutu. Domácí hráčky stále ohrožovaly branku Frankové, ale bylo těžké šance proměnit. V úvodu poslední třetiny se to však podařilo. Po výběhu Žampachové z rohu a naražením si s Janečkovou, zakončovala první jmenovaná pohotovou střelou a podílela se tak i na druhé brance Židenic. Stav utkání tedy Dračice znovu snížily, tentokrát na 2:5. Ačkoliv Židenice v tomto utkání svého soupeře přestřílely, bohužel jejich efektivita zakončení nebyla tak vysoká a tím v zápase podlehly Bulldogs Brno 2:5.

V dalším kole čeká Židenice odveta s pražským celkem FATPIPE FLORBAL CHODOV, který v listopadu Brňanky potrápil a z hřiště na VUT si udělal střelnici. Nechme se tedy překvapit tím, jaký výsledek přivezou ženy tentokrát z Prahy. Nezapomeňte sledovat online. Zápas začíná v neděli v 16 hodin.