Mladší žáci Black i Pink odehráli další turnaj. I tentokrát nemuseli nikam cestovat, nastoupili totiž na brněnském SportPointu a ZŠ Čejkovická. Výsledkově se sice více dařilo družstvu Pink, ale ani tým Black se za své výkony rozhodně nemusí stydět. Přečtěte si, jak představení svých svěřenců hodnotili trenéři David Bednář a Dominik Němčanský. 

Mladší žáci Pink - hodnocení trenéra Davida Bednáře

"Hned do prvního utkání dne nastoupili mladší žáci s velkou chutí a ve vysokém tempu. Velmi pozitivní v tomto utkání byly především přechody našich hráčů jeden proti jednomu, kdy předváděli nejrůznější kličky a prohození, kterými překonávali své spoluhráče. Snad nejlíbivější kličkou se uvedl v tomto utkání Dávid Do, který předvedl před hráčem nádherné backhandové prohození v otočce. Na druhé straně pak hráči dokázali také ubránit mnoho soupeřových pokusů o tyto přechody. Bylo vidět, že hráči se v těchto dovednostech od začátku roku podstatně zlepšili a naučili se základy důležitých nástrojů pro jejich provedení (kličky, obranný postoj, využití v jednotlivých situacích), což je velice pozitivní zjištění vzhledem k tréninkovému prostoru, který jsme v našem plánu pro poslední období těmto činnostem vyčlenili. Jediné co ještě bude potřeba v této oblasti vyšperkovat je to, aby hráči míček nevozili do riskantních situací, kde jej pak ztratí (například zavezení míčku mezi tři soupeře). Pozitivně bych dále hodnotil zejména napadání našeho týmu. Ve chvíli, kdy byl náš soupeř na míčku, hráči začali okamžitě soupeře napadat a ten díky tomuto tlaku míčky nepřesně odehrával nebo ztrácel v soubojích. Do útoku se pak dostával spíše pouze ve formě protiútoků, ze kterých nám padlo několik branek. Zápas si po určitém zdramatizování ve skóre v závěru vybojovalo naše družstvo pro sebe.

Ve druhém utkání proti ZŠ Očovská Hodonín předvedlo družstvo podobný výkon a herní projev jako v prvním utkání. Nad rámec řečených věcí bych ovšem v tomto zápase vyzvedl především vysoké tempo střelby z naší strany, kdy se hráči ihned po zisku míčku snažili jej dostat co nejrychleji do zakončení a dařilo se jim tak soupeřovu bránu ostřelovat s jistou pravidelností. Soupeř v tomto utkání již dokázal předvádět kvalitnější hru na míčku a kladl tak vyšší nároky na obrannou hru našeho družstva. I přes naše přirozené nedostatky v dostupování hráčů nebo v důrazu v předbrankovém prostoru si hráči dokázali i toto vyrovnané utkání vybojovat ve svůj prospěch a zvítězit v něm. Věřím, že vysokým dílem se na tomto vítězství podepsaly dvě věci a to vzájemná týmová podpora, kdy hráči zápasem skutečně žili, nedostatky aktivně řešili a úspěchy společně slavili a za druhé výkon Michaela Válka v bráně, který i přes to, že v bráně teprve začíná, odchytal skutečně kvalitní utkání, což týmu umožnilo v něm zvítězit.

Ve třetím utkání proti Florbalu Hodonín stál náš tým proti nepříliš technicky vybavenému soupeři se slabším herním projevem. I přesto nám tento soupeř nedal v utkání nic zadarmo a naši hráči museli předvádět svá maxima, aby se v utkání prosadili. Určitým způsobem jsem hráčům utkání ztížil přeskládáním sestav, kdy jsem dal více hráčů na posty, které běžně nehrají. Cílem bylo především to, aby si hráči zvykli hrát na všech postech, sbírali na nich zkušenosti a poznali hru ze všech možných pohledů. Dlouhodobým cílovým stavem do budoucna pak je, aby hráči byli co nejkomplexněji vybaveni a excelovali jak v obranných tak útočných rolích, což je předpokladem pro skutečně hluboké pochopení hry a schopnost zahrát na hřišti prakticky cokoliv. Za zvládnutí pro ně nestandardních rolí musím pochválit především Davida Bejčka, který i když si příliš nevěřil, strávil utkání v obraně, kde i přes počáteční nejistotu dokázal roli zvládnout a důležité obranné zákroky provést, což věřím, že mu přidalo na sebedůvěře, že dokáže hrát na jakémkoliv postu. Další změnou bylo působení Jakuba Starého na postu křídelního útočníka. Jakubovi se na tomto postu podařilo po povedené přihrávce Vojtěcha Šoukala vstřelit svoji první branku v sezóně, což celý tým následně náležitě oslavil. Poslední změnou byl přesun Toma Pokorného na post centra, který také v utkání vstřelil krásnou branku střelou na vzdálenější tyč a svoji roli zvládl. Po úžasném výkonu a nátlaku našich hráčů, kteří chtěli do poslední chvíle provětrat síť Hodonína, slavil tým zaslouženě svoji třetí výhru dne.

Na závěr bych rád zhodnotil ještě několik individuálních výkonů jednotlivých hráčů za celý turnaj. První je Daniel Cypris, který také dokázal na turnaji vstřelit svoji první branku sezóny při dorážce střely Erika Richtera, která se předtím odrazila od tyčky. Erik sám ve všech třech utkáních předvedl skvělé výkony, především ve formě kontroly míčku nebo střelby. Bohužel trefený snižovák v bráně nebo již poznamenané trefení tyče mu gól nedarovalo. Jeho bratr Patrik se pak blýskl především v obraně, kde pomohl skvěle chytajícímu Michaelovi svými bloky i obrannými zákroky. Patrik v tomto ohledu skutečně nepostrádal odvahu, když byl schopný za jedno střídání odblokovat pět prudkých střel, vystřídat a až poté vnímat nepříjemná vyznamenání na stehnech. Další elév Adam Bejček se opět na tomto turnaji dostal v několika příležitostech blízko ke vstřelené brance, ovšem příliš mu nepřálo štěstí. Navzdory tomu se Adam stal důležitým článkem týmu svojí bojovností a schopností soupeře dostávat pod tlak a brát jim míčky, což nám v každém zápase několikrát silně vypomohlo. Posledním hrajícím elévem byl Vašek Huťa. Ten kromě vstřelené branky předváděl skvělou obrannou i útočnou činnost. Dokázal svými přechody překonávat o hlavu vyšší hráče, pravidelně střílet na branku a v případě neúspěchu také sprintovat nazpět do obrany. 

Dalším chvályhodným výkonem byla hra Tobiáše Vojíka. Ten na celém turnaji působil velmi sebejistě při hře na míčku a svojí hrou na florbalce i vstřelenými góly se stal jedním z nejdůležitějších pilířů týmu. Svoji roli zkušenějšího z hráčů potvrdil mimo jiné ve své roli kapitána ve třetím utkání. Tuto roli si v prvním a druhém zápase vystřídali také Tonda Huťa a Dávid Do. Oba dva dokázali tým neustále podporovat a oba dva na turnaji předvedli skvělé výkony. Dávid se do turnaje zapsal několika brankami, krásnými kličkami, ale také svými skvělými návraty do obrany. Tonda mne pak udivoval především svou kontrolou míčku v situacích pod tlakem a schopností reagovat na aktuální dění na hřišti. Posledním hráčem, kterého zmíním je Vojta Šoukal, který se na hřiště vrátil po dlouhé nemoci. Ta mu ovšem nevzala nic z jeho florbalového umu a Vojta tak opět stál za několika góly i za dalšími důležitými momenty na hřišti. 

Celkově turnaj hodnotím velice pozitivně a to ne pouze díky příznivým výsledkům. Tyto výsledky beru jako příjemnou třešničku na dortu, která nás samozřejmě těší. Největší radost mám ovšem především ze všech individuálních výkonů hráčů, o kterých jsem se výše rozepsal. Všichni hráči na turnaji předvedli opravdu dobré výkony, většina pak překonala svým výkonem více, či méně má očekávání. Děkuji tedy týmu za krásný, týmově vybojovaný a skvěle odehraný turnaj!"

Mladší žáci Black - hodnocení trenéra Dominika Němčanského

"Na turnaji se proti Bulldogs a Aligators postavila sedmička odvážných hráčů plus jeden gólman a tím už od začátku byly kluci vystavení nekomfortní situaci. Pozitivní na tom je, že se s tím kluci poprali na jedničku. Sami si vymysleli způsob střídání, i když byli vždy k dispozici pouze 2 lidi na střídačce. Do prvního zápasu kluci vlétli s odhodláním a i z rozhodnutí na hřišti bylo vidět, že si kluci věří. K vidění byl vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách, který si všichni užili. V zápase se objevovalo spoustu věcí, jak třeba přechod jeden na jednoho, na čem kluci v poslední době pracovali na tréninku.

Do druhého zápasu kluci vstupovali lehce unavení z prvního zápasu, což se promítlo i do naší hry. Ač počet branek možná hovoří jinak, tak se i přesto jednalo o povedené a celkem vyrovnané utkání, ve kterém bylo k vidění několik skvělých akcí. Velkou pochvalu si tak zaslouží všichni zúčastnění. Především si pochvalu zaslouží kluci z elévů, kteří zahráli výborné zápasy a statečně se poprali s nepříjemnou situací ohledně počtu hráčů. Rád bych ještě vyzdvihl Vojtu Kulendíka, který podal v obou utkáních obětavý výkon."