Minulý víkend měla ČEZ Extraliga žen volno. Ve finském Turku se totiž konal turnaj Euro Floorball Tour. Během této pauzy se udála také ještě jedna velká věc. Český florbal získal partnera pro ženský florbal a nejvyšší soutěž žen tak nyní nese název ČEZ Extraliga žen. V ní se v rámci 8. kola Židenice utkaji doma s pražskými Bohemians. 

Židenice mají oproti Bohemians jen lehce navrch. Zatímco domácí se drží s bilancí 3 výhry a 3 prohry na 6. příčce tabulky, pražský celek je jen o dvě místa níže. Po dvou výhrách, třech prohrách a prohře v prodloužení hájí 8. místo. Poslední zápas, který Bohemians odehráli, prohráli doma s Bulldogs Brno 6:4. Za zmínku stojí utkání v úvodu sezony, kdy se střetli s nováčkem soutěže Znojmem a nasázeli mu 14 branek. 

Výsledky a postavení v tabulce obou týmů tak nasvědčuje, že by se mohlo jednat o vyrovnaný zápas. Ačkoliv teď Židenice na vítězné vlně nejsou a kletba se jim nepodařila prolomit ani v pohárovém utkání, kde s Prague Tigers padly 3:2 po prodloužení, budou se snažit právě urvat tento zápas, aby se dostaly do herní pohody a získaly tak opět pár bodů do tabulky. 

Pražskému celku vládne devatenáctiletá Kateřina Strnadová, která svůj tým zásobuje góly už 3. sezonu. Letos má zatím na svém kontě z šesti zápasů 13 bodů (8+5). V brankovišti se pak v letošní sezoně vystřídaly celkem tři brankářky. Nejvíce odchytaných zápasů má Eliška Svrčková, která v nastoupila v ženách do branky celkem čtyřikrát a zároveň stejný počet utkání odchytala také v 1. lize juniorek. V brankovišti Bohemians se dále také ukázala Kristýna Karli, která zasáhla do dvou zápasů a v zápase proti Vítkovicím hájila brankoviště také Anita Vlachová.

Jak utkání dopadne? Přesvědčte se sami na STAREZ ARÉNĚ VODOVA. Na prvních 30 příchozích bude opět čekat občerstvení zdarma od Heinekenu (Starobrno a Strongbow), v první přestávce bude k vidění soutěž a v té druhé proběhne vyhlášení soutěže o sluchátka partnera soutěže Počítárna.cz. Přijďte si zpříjemnit neděli ženským florbalem a pomozte Dračicím najet zpátky na vítěznou vlnu. Budou vás potřebovat!

Poslední tři vzájemná utkání:

2021/2022 4. kolo Extraligy žen: K1 Florbal Židenice vs. FbŠ Bohemians 1:4 (14. Nečasová - 18. Vaníčková, 29. Kosová, 35. Minářová, 58. Strnadová)

2021/2022 19. kolo Extraligy žen: FbŠ Bohemians vs. K1 Florbal Židenice 8:4 (19. a 52 Pálková, 24. a 28. Bočanová, 33. Minářová, 35. a 42. Vatahová, 48. Luklynska - 23. Marková, 47. a 51. Janečková, 53. Fuchsová)

2020/2021 22. kolo Extraligy žen: K1 Florbal Židenice vs. FbŠ Bohemians 5:4 (24. a 57. Nečasová, 26. a 53. Sedláčková, 54. Urbášková - 27. Bímová, 27. a 44. Štajnerová, 49. Bočanová)

Kde zápas sledovat

ŽIVĚ NA HALE

ONLINE NA PLACENÉ PLATFORMĚ ČESKÉHO FLOBRALU

TEXTOVÝ PŘENOS

Soupisky týmů

K1 Florbal Židenice

FbŠ Bohemians


Tabulka, program 8. kola a kompletní výsledky 7. kola


Tabulka ČEZ Extraligy žen

Výsledky 7. kola 

Program 8. kola