FBC Sokol Ivanovice na Hané B – K1 Florbal Židenice B 3:10

Branky: 3., 4. a 19. Ondrák – 3., 9. a 15. Sukup, 16. a 35. Lošťák, 26. a 26. Zima, 29. Peitl, 29. Kokeš, 34. Hájek V.

Nesoustředěný vstup do prvního utkání uplynulého víkendu započal vyloučením soupeře již v první minutě, z toho však jako první skóroval právě soupeř. Nedlouho poté se ale do balonku opřel Ondřej Sukup a srovnal. Tento stav žideničtí dlouho neudrželi, ale o pár minut později navrátil vyrovnaný stav Sukup. Ke konci první části měli ještě muži možnost vzít si vedení z přesilové hry, tu ale nevyužili. První vedení Židenic zajistil v 15. minutě společně se zkompletováním hattricku Ondřej Sukup. Na něj o minutu později navázal i Dan Lošťák. Poslední, gólem zakončenou snahu o vyrovnání, oponent přinesl v 19. minutě, od té chvíle však již patřila herní plocha převážně židenickým. Dvěma brankami se před koncem druhé části zapsal do statistik Pavel Zima a Draci tak brali do pomyslných šaten vedení 6:3. Poslední část zápasu pak probíhala vcelku podle představ. Vedení během 20 sekund v rámci 29. minuty navýšili Martin Peitl a Nicolas Kokeš, později se k nim přidal ještě Václav Hájek. Poslední gól pak vstřelil 5 minut před koncem Dan Lošťák. I přes snahu soupeře a občasné díry v obraně Židenice již neobdržely další branku a zvítězily 10:3.

„Ačkoliv první branku v utkání vsítil soupeř, tato situace nás nějak nerozhodila. Hráči si z větší části byli plně vědomi svých schopností a dovedností, ale také toho, co bude utkání z naší strany zřejmě potřebovat. Rozhodnutí hráčů na hřišti byla z drtivé většiny uvědomělá a vhodná pro přehrání soupeře. Ačkoliv soupeř hrál velmi snaživě a utkání se snažil nám znesnadnit, většinově jsme jej přehráli. Utkání nám výrazně usnadnilo množství herních kombinací, kterými jsme soupeře efektivně přehrávali. Jako zmínku kvalitního herního projevu do soupeřovy brány lze uvést také hattrick kapitána Ondřeje Sukupa, či hned dva góly méně tradičního střelce Dana Lošťáka. Celkově tým podal poměrně dobrý výkon dopředu, ale v mnoha ohledech lehkovážnější v rámci obranné činnosti. Na konečném výsledku se to více neprojevilo, neboť soupeř hned několik takto nabídnutých příležitostí neproměnil. Výsledek tak plně odpovídá projevu obou týmů na hřišti a jejich reálným možnostem“, okomentoval průběh prvního utkání trenér Havelka.

Hornets Brno ZŠ Horní C – K1 Florbal Židenice B 7:15

Branky: 3., 9., 36. a 36. Vašínek, 19. Kebeleš, 22. Dobrovolný, 35. Zelený – 6. a 39. Zima, 8., 29., 33. a 38. Hájek P., 10., 16. a 30. Pacal, 17. Sukup, 19. a 39. Daniel, 27. a 38. Bednář, 34. Kokeš

V druhém utkání skóroval jako první tři minuty po začátku tým Hornets. Pár minut nato se ale trefili Pavel Zima a Patrik Hájek a do vedení šly Židenice. Vyrovnaného skóre Hornets dosáhli během 9. minuty, o chvíli později však vedení židenickým trefil Štěpán Pacal. První část tak končila poměrem 3:2 ve prospěch Židenic. V druhém dějství přidal další branku Pacal, později se prosadili i Ondřej Sukup a Lukáš Daniel. Soupeřova snaha o korekci přinesla dvě branky, na světelné tabuli tak po dvou třetinách svítilo skóre 3:6. Do poslední periody si Židenice přinesly tu stejnou chuť proměňovat branky jako doposud, avšak na rozdíl od třetin předchozích, branek v této části padlo značně více. V 27. minutě se trefil Petr Bednář a v 29. Patrik Hájek. Poté hattrick zkompletoval Pacal a chvíli po něm i Patrik Hájek. Během 34. minuty se gólově prosadil i Nicolas Kokeš. Po této gólové smršti bohužel následovala bídná, do obrany nesoustředěná minuta a půl, kdy soupeř vsítil do kasy židenických 3 branky. Po nutném time-outu se však muži „probudili“ a vyrazili ohrožovat soupeřovu svatyni. Druhý gól si připsali Bednář, Zima a Daniel, čtvrtou brankou se blýskl Patrik Hájek. V rámci poslední tříminutovky tak Židenice odskočily soupeři o další čtyři branky a po zásluze vyhrály vysoko 15:7.

„I v tomto utkání otevřel skóre soupeř. Také v tomto případě se na naší hře již neprojevila žádná nervozita, což zcela potvrzuje dostatečnou míru sebevědomí a již velmi malý vliv vnějších vlivů do výkonu hráčů. Soupeř byl nebezpečný zejména při hře s míčkem na naší polovině, kdy byl schopen po herních kombinacích případně střelách počet vstřelených branek zvyšovat. Na druhou stranu jsme se však i v tomto utkání dobře drželi toho, co bylo potřeba v dané části utkání. Hra byla založena opět na poměrně dobrých herních kombinacích, které, zvláště pak v druhé a třetí třetině končily obrovským množstvím našich šancí. I přes velmi vysoký počet vstřelených branek, jsme také mnoho dalších příležitostí neproměnili. Zásadnějšími nedokonalostmi v našem herním projevu byl nedostatečný důraz v obranné činnosti a návratu dozadu, což vyústilo v sérii tří branek soupeře okolo 35. minuty utkání. Po time-outu a dalších pokynech jsme závěr dohráli vstřelením hned čtveřice branek během cca 2 závěrečných minut utkání. Utkání tak potvrdilo, že mnoho věcí již umíme, ale také ukázalo na obrovské riziko lehkovážného přístupu. Těšit nás může, že tato zkušenost sed naštěstí zásadněji nepromítla do celkového zúčtování zápasu. O to důležitější by pro nás mělo být poučení z ní tak, aby se takové ledabylosti neopakovaly“, dodal po zápase kouč Havelka.

„Celkově vzato je posun mužů B zčásti odvislý od výrazného růstu výkonnosti a přístupu juniorů, na čemž se dlouhodobě pracuje. Je již zřejmé, že část věcí, zejména z hlediska samostatného rozhodování hráčů, pochopení hry a naší útočné síly, funguje natolik dobře, že se i při nasazení juniorů do utkání dospělé kategorie začíná velmi pozitivně projevovat ve hře a funguje také tam. Pro juniory jde o velmi důležité zkušenosti pro postupný přechod z juniorského florbalu směrem do dospělého družstva. Velmi pozitivní byly také výkony obou brankářů, Pavla Streita i brankáře juniorů Dominika Němčanského,“ zhodnotil aktuální situaci v béčku mužů Havelka.