K1 Florbal Židenice - Shooters Beta Stars 15:1 (5:0, 3:1, 7:0)

Branky: 2. Hájek, 2., 23., 33. a 35. Pacal, 3., 14. a 34. Sukup, 4., 8. a 21. Dolejška, 27. Peitl, 30., 33. a 36. Vývoda - 15. Hypský

Muži na svého prvního soupeře doslova vlétli a už ve 8. minutě vedli 5:0. Po brance Sukupa na 6:0 sice Shooters snížili, ale pak už úřadovali pouze žideničtí. Ti ve zbytku zápasu přidávali jednu branku za druhou a nakonec zvítězili vysoko 15:1. Tři a více branek si připsali hned čtyři hráči - Ondřejové Sukup a Vývoda, Jan Dolejška a dokonce čtyři zásahy zaznamenal Štěpán Pacal.

"V prvním utkání proti Shooters Beta jsme nastoupili proti soupeři, který hrál poměrně staticky a neorganizovaně. Většina utkání tak proběhla v naší režii. Soupeř nás svojí hrou prakticky k ničemu nepřiměl a my jsme tak většinu utkání útočili. Výsledné skóre plně odpovídá herním projevům obou družstev. Prakticky celé utkání jsme hráli téměř v komfortní zóně, zápas nás tak neprověřil ani ve hře pod tlakem, ani ve zvládání emočně složitých situací," ohodnotil první duel kouč Havelka.

K1 Florbal Židenice - TROOPERS Delta 7:9 (2:3, 1:1, 4:5)

Branky: 7. Pacal, 9., 22. a 39. Peitl, 32., 35. a 37. Sukup - 4., 16., 36. a 38. Kořenek, 7. Blažek, 7., 34. a 37. Jedlička, 31. Kubica

Trochu jiné kafe. Tak by se dal nazvat druhý zápas mužů, kteří se postavili déčku TROOPERS. I v tomto utkání chtěli žideničtí určovat tempo hry, ale příliš se jim to nepovedlo. A navíc už v 7. minutě prohrávali 2:0. Hosté si vypracovali dvoubrankový náskok, který už do konce zápasu nepustili. Vždy, když Židenice snížily, hráči TROOPERS další brankou reagovali. Sebevědomě hrající zkušený tým TROOPERS nakonec udělil mladému celku Draků cennou lekci a zvítězil 9:7.

S druhým zápasem už trenér Havelka příliš spokojený nebyl. "Zcela odlišné v tomto směru bylo druhé utkání proti TROOPERS. Soupeři se podařilo 2x šťastně skórovat v samém úvodu utkání, což do jeho výkonu přineslo patřičné nadšení a sebevědomí. Na tuto situaci v samém úvodu zápasu jsme nebyli schopni vhodně reagovat a byť jsme se dostali kontaktním gólem soupeři na dosah, role tvůrců hry nám v tomto utkání příliš nesvědčila. V závěrečné třetině se z průběhu duelu i neúspěšného tlaku větší části týmu doslova rozklepala kolena. Lze tak konstatovat, že toto utkání naše schopnosti prověřilo a my jsme v tomto testu příliš neuspěli. Pouze minimum hráčů bylo v samém závěru utkání v hlavách nastaveno vhodně, tedy sebevědomě a odvážně a bez podlehnutí emocím a okolnostem."

Tři získané body však znamenají, že se béčko vyhouplo na první příčku jihomoravského přeboru. Tu bude moci potvrdit 27. února, kdy se střetne s druhým FLORECEM a s rezervním týmem Blanska.