O kolečko víc je projekt, který má motivovat nejen členy klubu K1 Florbal Židenice, ale také všechny sportovce a aktivně žijící veřejnost k pohybu a aktivnímu životnímu stylu. Během přerušení florbalových soutěží žideničtí hráči, trenéři, ale také rodiče nezaháleli a pravidelně sportovali. Ukázali, že je tato nepříjemná koronavirová situace nezastaví. Tato aktivita obě organizace přiměla vytvořit projekt, který nasportovanými kilometry může pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Cílem kampaně O kolečko víc je v mobilní aplikaci Strava nastřádat co nejvíce kilometrů a pomoci Lize vozíčkářů s financováním nového rehabilitačního oddělení. Pohyb a sport je totiž důležitou součástí života zdravých lidí, ale také lidí s postižením.

Pomoci může každý z vás. Ptáte se jak? Běhejte, jezděte na kole nebo na bruslích. Zkrátka na sobě makejte! V mobilní aplikaci Strava se přidejte do clubu O kolečko víc a ukládejte své kilometry. Ale pomoci můžete i finančně. Speciálně pro projekt Rehabilitace s odborným fyzioterapeutem pro osoby s fyzickým a kombinovaným postižením zřídila Liga vozíčkářů transparentní účet, na který můžete přispět libovolnou částkou. Najdete jej na webu Ligy vozíčkářů: Pro dárce – Liga Vozíčkářů (ligavozic.cz).

Sportujme, hýbejme se, udělejme společně O kolečko víc a pomozme dobré věci.

Podrobnější informace postupně naleznete na webech ligavozic.cz a florbalzidenice.cz, na sociálních sítích obou organizací a v mobilní aplikaci Strava.