Brněnští Gepardi a Slovácko byli soupeři starších žáků na domácím turnaji na Čejkovické. V prvním zápase měli žideničtí navrch a soupeře, který se zaměřoval zejména na obrannou fázi, nakonec i porazili. U všech devíti gólů byl Ivan Drtil, který zaznamenal 5 branek a 4 asistence. 

"K prvnímu utkání dne nastoupili starší žáci proti týmu FBC Gepardi Brno. Náš soupeř se v zápase prezentoval nepříliš aktivní hrou zaměřenou zejména na formování pevné obrany a následné protiútoky, což našemu družstvu vytvářelo prostor pro vlastní iniciativu na hřišti. Pozitivně bych na naší hře hodnotil především její útočnou fázi, kdy se nám dařilo vcelku často přehrávat soupeře, a to především prostřednictvím individuálních akcí. V první polovině utkání nám v přechodu do útoku a následném zakončení dělala problém zejména správná volba řešení jednotlivých situací. Hráči volili často velmi složitá řešení, která pak mnohokrát v některé fázi své realizace selhala a nenaplnila tak svůj účel. Postupem času hráči přišli na to, že je vhodnější proti takto hrajícímu soupeři volit spíše jednoduchá a přímočará řešení, jelikož tato řešení lze rychleji zrealizovat a našemu soupeři se následně nedostává času ke zformování své obrany a k reakci na vzniklou situaci. Velmi důležité bylo také to, že se našim hráčům dařilo mnoho vytvořených šancí proměňovat, což vedlo v průběhu zápasu k vytvoření gólového náskoku. Ve třetí třetině přišla ze strany soupeře reakce na tento vývoj v podobě aktivnějšího přístupu ke hře, kde se u nás ukázaly přetrvávající problémy zejména při práci pod tlakem. Mnoho mezer bylo také k nalezení v naší obraně, což nabídlo soupeři velké množství nebezpečných šancí. Můj dojem z utkání byl vcelku pozitivní, a to zejména díky skvělé práci dopředu, ovšem v našem výkonu byly vidět určité rezervy. Pasivita soupeře totiž naše hráče nedonutila k podání maximálního výkonu. Dlouhodobě je třeba pracovat na tom, aby hráči dokázali podávat maximální výkon bez ohledu na hru nebo úroveň našeho soupeře, abychom každý zápas maximálně využili k naplnění našich cílů," zhodnotil zápas kouč David Bednář. 

Druhý zápas starší žáky prověřil ještě více. Postavili se Slovácku, tedy týmu, který byl o něco lépe fyzicky i technicky vybaven. Židenice se však držely a hrály výsledkově vyrovnanou partii. Hosté nakonec zápas dotáhli do vítězného konce, ačkoli rozdíl byl pouze jednobrankový. I v druhém utkání se zaskvěl kanonýr Ivan Drtil, tentokrát byl u všech sedmi branek (4+3). Celkově si na turnaji připsal úctyhodných 16 kanadských bodů. Nezaostával ani jeho kolega Petr Svoboda s 10 body (5+5). 

"Schopnosti našeho družstva naplno prověřil až náš druhý soupeř, FBC Slovácko. Technicky i herně mírně vyspělejší soupeř nám nabídl otevřenou partii, ve které nakonec byl výsledkově úspěšnější. Velký problém nám opět dělala zejména práce pod tlakem, který na nás soupeř vyvíjel a také obranná fáze hry. Hráči měli velké potíže s obsazováním hráčů, s důrazem před vlastní brankou nebo s dostatečně rychlým rozhodováním o tom, že by měli například jít do souboje o míček nebo pomoct svému spoluhráči. Tyto problémy vyústily v nespočet velkých šancí na čepelích soupeře. Jako nás strážný anděl se pak v tomto utkání profiloval brankář Martin Starý, jehož klid a preciznost v bráně zneškodnila velkou většinu soupeřových střeleckých příležitostí. Mimo něj bych chtěl opět vytknout přímočarou a účinnou útočnou hru s mnoha hezkými góly. Ke konci utkání bylo skóre nakloněno o pouhou jednu branku k našemu soupeři. Ten ve strachu o výsledek zápasu bohužel jeho závěr věnoval pouhé snaze za každou cenu míček udržet na svých čepelích, což je podle mého kaňkou na jinak pěkném a otevřeném sportovním utkání. Celý turnaj bych z pohledu našeho týmu hodnotil velmi pozitivně. Zejména v druhém zápase bylo na celém týmu vidět maximální nasazení a mnozí hráči hráli nad má očekávání. Za zmínku stojí individuální úspěch Ivana Drtila na tomto turnaji, jenž se bodově účastnil každého gólu, který v ten den náš tým vstřelil. Děkuji chlapcům za tvrdě odpracovaný turnaj odehraný ve sportovním a férovém duchu a věřím, že na náš výkon navážeme příští sobotu na dalším turnaji starších žáků," prohlásil trenér David Bednář.