Extraligové ženy mají nový realizační tým! Vedení klubu se na spolupráci domluvilo s trenérem Jaroslavem Čížkem, který měl v Židenicích doposud na starosti mimo jiné kondiční přípravu. Čížkovými asistenty budou Luboš Rauer, Jiří Starý a pozici kondiční trenérky bude nadále zastávat Sylva Hřebíčková.

„Jsme velmi rádi, že se nám s Jardou podařilo domluvit. Má hodně trenérských zkušeností, příkladný přístup, přehled, znalosti, potřebnou vizi a obrovskou dávku pozitivní energie. Ze startu sezony se nám příliš nedařilo, ale věřím, že Jarda se svými kolegy dokáže týmu dodat nový impuls a vrátit do hry radost a odvahu, což jsme v úvodu sezony postrádaly,“ řekla k angažování nového trenéra a realizačního týmu sportovní manažerka Jitka Drápalová.

Cílem týmu je postoupit do play-off a rvát se o historické semifinále. Čížek si ale s těmito ambicemi hlavu neláme: „Vést extraligový tým Židenic je pro mě obrovská výzva, na kterou se moc těším. Potřebujeme po dlouhé pauze zapracovat na píli a střelbě, dostat hráčky na jejich maximum, připravit tým co nejlépe. Chvíli sice potrvá, než si na sebe zvykneme a než všechno sladíme, ale věřím, že se to brzy podaří a splníme to, co od nás vedení očekává.“

Tým už pod vedením nového trenérského štábu absolvoval úvodní tréninkové jednotky. „Musím říct, že jsem velmi mile překvapen z tréninkové morálky a nasazení holek. Doufám, že v tom budou pokračovat a že to po restartu Extraligy ukážou i v zápasech,“ prohlásil k týmu asistent Luboš Rauer.

Čížek s Rauerem se znají z dlouholetého působení v Jihlavě a v mládežnických reprezentačních výběrech kraje Vysočina, kde patřili mezi nejúspěšnější trenéry. První jmenovaný se po angažmá na Vysočině přesunul do Židenic, Rauer kromě vedení jihlavské mládeže a výběrů kraje Vysočina trénoval mládež Tatranu Střešovice a do letošní sezony nastoupil jako hlavní kouč divizních mužů Kutné Hory. Sehraný tandem doplní dlouholetý asistent týmu a prezident klubu Jiří Starý a kondiční trenérka Sylva Hřebíčková.

Premiéru na lavičce si nový realizační tým připíše už příští víkend, kdy se po udělení výjimky Ministerstva zdravotnictví znovu rozjede Extraliga žen.