V prvním zápase byli od úvodu aktivnější domácí hráči, kteří měli míček častěji na hokejce a byli lepší v individuálních činnostech. Do vedení se dostali v 5. minutě z hole Jedličky. Židenice hrozily zejména z brejkových situací, po jedné z nich přišlo vyrovnání, když se prosadil David Brouček. Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům, protože Petr Bednář dokonal obrat na 2:1. To bylo bohužel ze strany Židenic vše. Soupeř dokázal potrestat chyby v obraně a výsledek nejenže vyrovnal, ale nakonec také otočil. TROOPERS ve vyrovnaném zápase zvítězili 4:2.

Ve druhém utkání byli naopak od úvodního hvizdu dominantní hráči Židenic, kteří si ještě v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok. Skóre hned v první minutě otevřel Denis Matoušek a v 5. minutě skóroval poprvé v mužské kategorii junior Marek Drápal. Blansku se podařilo záhy snížit, ale ještě do konce prvního dějství vrátil dvoubrankové vedení na stranu Židenic podruhé v zápase Marek Drápal. Střelecky i gólově aktivnější byly Židenice i ve druhé třetině, na 4:1 zvyšoval další junior Lošťák, pátou branku přidal Tomáš Zubík. U23 nastoupila do třetí třetiny ve velkém stylu, během dvou minut totiž přidala další 3 branky a definitivně svému soupeři odskočila. Postupně se prosadili Petr Bednář, Jakub Skopal a hattrick dokonal Marek Drápal. Dojem z povedeného utkání trochu pokazily dvě vstřelené branky Blanska, které naštěstí výsledek utkání neohrozily. Muži tak dotáhli zápas do vítězného konce a připsali si první tři body.

Hodnocení kapitána Adama Dostála: "Turnaj hodnotím jako povedený. Těší mě, že jsme ke všemu přistoupili odpovědně. Nikdo nebral hru za rezervu jako něco pod svou úroveň. Udrželi jsme klid i přes benevolentní metr, který nastavili rozhodčí a přizpůsobili jsme se. Chyby jsme si nevyčítali, naopak jsme se na lavičce dokázali podpořit. V prvním zápase byl soupeř lepší a individuálně nás převyšoval. V druhém jsme byli naopak aktivnější my a postupně si vybudovali velký náskok. Prakticky jsme soupeře k ničemu nepouštěli a kontrolovali jsme hru. Poslední třetina pokazila dojem ze zápasu, tempo hry opadlo, nezachytili jsme soupeřovu hru a jen s trochou štěstí se soupeři nepodařilo zápas víc zkorigovat."