V pěkné nové hale v Měníně nastoupili do dalších dvou zápasů starší žáci. Postavili se Gepardům a Otrokovicím, tedy soupeřům, s úplně odlišným pojetím hry. Zatímco Gepardi se zaměřovali na poctivou obranu a plnění taktických pokynů trenéra, Otrokovice již hráli více ofenzivně a perfektně tak prověřili schopnosti židenických žáků. 

"První soupeř se během celého utkání držel taktických pokynů trenéra a soustředil se na pevnou zónovou obranu. Kdykoliv tak náš tým získal míček, soupeř se stáhl blíže ke své brance a vytvořil podle naučené šablony obranný val. Bohužel naše družstvo nedokázalo příliš adekvátně reagovat na toto dění na hřišti a hráči nevolili příliš vhodná řešení k přehrání takto hrajícího soupeře. Naše hra postrádala především rychlost a přímočarost, která je třeba k tomu, aby po zisku míčku soupeř nezískal čas a prostor ke zformování své obrany. Do vlastní obrany pak našemu týmu chyběl především důraz, ať už v soubojích o míček nebo při obsazování hráčů. Pozitivně bych hodnotil především zvyšující se individuální kvalitu hráčů. V zápase bylo vidět, že když si hráči věřili, dokázali na hřišti předvádět skvělé kličky nebo tvořit zajímavé akce. V tomto ohledu vidím u většiny hráčů velký posun, kdy jdou do zápasu s odvahou a chutí zkoušet si nové věci. Právě tento postup hráče vede ke skutečnému osvojování si nových dovedností, které se průběžně učí například na tréninku. Aby tento proces správně fungoval, je potřeba tvořit na hřišti uvědomělá rozhodnutí a nebát se případné chyby, abychom se vždy mohli konstruktivně poučit a posouvat se dál. 

V průběhu zápasu se podařilo soupeři vstřelit několik branek z protiútoků, které vznikaly po našich chybách při dobývání soupeřovy obrany. Náš tým pak během zápasu nakonec vstřelil souhlasný počet branek. V následných nájezdech jsme byli úspěšnější my po proměněném nájezdu Ivana Drtila a dvou trestných stříleních vychytaných Martinem Starým. O rozhodující trefu zápasu se pak postarala debutantka mezi staršími žáky Adéla Žampachová. Tento zápas bych z naší strany hodnotil vcelku pozitivně. Hráči do něj šli v plném nasazení a soustředění. Utkání jako celek ovšem nenabídlo příliš líbivou hru a ani neprověřilo naplno naše schopnosti, což je dle mého názoru způsobeno především hrou, kterou se prezentoval náš soupeř," zhodnotil detailně první duel kouč David Bednář. 

S průběhem druhého utkání byl kouč Bednář spokojenější. "Druhý zápas proti Otrokovicím nabídl již mnohem zajímavější podívanou. Technicky zdatný soupeř naplno prověřil naše dovednosti a velmi efektivně trestal naše chyby. Velmi pozitivně bych hodnotil výkon našeho týmu v tomto utkání. Věřím, že všichni hráči nechali na hřišti ze sebe to nejlepší a i přes konečný stav se nakonec jednalo o vcelku vyrovnanou bitvu. Náš tým projevil kvality nad očekávání především v aspektech hry jako je střelba, především co se týče její četnosti nebo při přechodech jeden na jednoho. Zlepšení jsem také viděl v kvalitě našeho napadání, kdy se nám dařilo soupeře neustále trápit a dostávat pod tlak, z čehož následně pramenili jeho chyby. Bohužel se nám nepodařilo spoustu těchto chyb využít ke vstřelení více branek. Soupeř nám pak ukázal, že velké mezery máme zejména při obsazování a s ním souvisejícím přebíráním hráčů, stejně jako s řešením situací dva na jednoho nebo tři na dva. Na některé z těchto situací se již na trénincích zaměřujeme a doufám, že se v nich tedy budeme neustále zlepšovat. Na závěr bych velmi pozitivně hodnotil také dvě ubráněná oslabení, kde se hráči prezentovali velmi chytrou hrou a nedovolili soupeři vytvořit si nebezpečné šance."

"Za druhé utkání bych tedy celý tým maximálně pochválil. Ne protože by v něm tým předvedl bezchybný výkon, ale jelikož v něm zanechal to nejlepší co umí a bylo tedy vidět jak na tom skutečně jsme a co je potřeba dál zlepšovat. Věřím také, že toto utkání bylo pro hráče skvělou platformou, jak uplatnit a zejména prohloubit své dovednosti," dodal na konec hodnocení David Bednář.

Pouze jeden turnaj chybí starším žákům k odehrání v této sezoně. Na začátku dubna v Tuřanech vyzvou Hornets a Uherský Brod.