Slovácko a Gepardi. Těmto soupeřům se na hale v Tuřanech postavili starší žáci. V prvním zápase žideničtí borci nepodali optimální výkon a před hráči Slovácka se museli sklonit, ale chuť si spravili v druhém klání proti Gepardům. Brzy si vytvořili výrazný náskok, který v průběhu zápasu navyšovali. Gólové hody byly k vidění ve třetí třetině, která divákům nabídla 18 branek! Starší žáci si proti Gepardům s chutí zastříleli a na své konto si zapsali 22 přesných tref. 

Komentář trenéra Davida Bednáře

V prvním zápase se náš tým s ohledem na dlouhodobé nastavení prezentoval aktivním pojetím hry, díky kterému se soupeř dopouštěl chyb, které jsme ovšem nedokázali patřičně využít k vytvoření gólových příležitostí. Naopak našemu soupeři se dařilo nacházet nedostatky v naší obraně a podařilo se mu tak dostat v průběhu utkání do pohodlného náskoku. Naší hře chyběla z větší části přesnost a důraz v klíčových momentech a aspektech zápasu, jako například v zakončení nebo obraně hráčů. Naši hráči nespokojení s takovýmto průběhem zápasu se bohužel nedokázali správně soustředit na vlastní výkon a poučení se z chyb. Místo toho průběh utkání přičítali věcem, které sami nemohli ovlivnit, jako byla práce rozhodčích nebo způsob, jakým hraje soupeř. Z tohoto pohledu je důležité, aby se hráči soustředili pouze na hru a vlastní výkon, tedy na věci, které vlastními rozhodnutími a činy ovlivnit mohou. Jako pozitivní část zápasu bych rád uvedl odvahu hráčů na hřišti a z ní plynoucí skvělé individuální výkony u většiny z nich. V tomto směru pozoruji prozatím velmi dobrý progres a věřím, že tento trend bude pokračovat a hráči si budou nadále na turnajích osvojovat nové dovednosti.

Technicky a herně nepříliš vyspělý soupeř nedokázal v druhém zápase odporovat útočné chuti našeho družstva a nám se tak podařilo pravidelně a úspěšně ohrožovat jeho bránu. V celém zápase se náš tým prosadil celkem dvaadvacetkrát, což hodnotím velmi pozitivně a měl jsem upřímnou radost, že se dokázali prosadit i méně zkušení hráči nebo hráči, kteří se doposud do útoku neodvažovali naplno zapojit. Pro nás trenéry bylo nejtěžším úkolem udržet hráče při plné koncentraci a chuti určovat nadále tempo zápasu i přes v náš prospěch jasně vypovídající skóre. Bylo pro nás důležité, aby se tým nedostal do komfortní zóny a nenechal se ukolébat nízkým výkonem našeho soupeře, a naopak dál sebevědomě a iniciativně tvořil hru a s chutí útočil. Věřím, že kromě několika minut v závěru utkání, kdy se tým přestal soustředit kromě útoku také na obranu a inkasovali jsme několik branek, naši hráči tento úkol splnili a zaslouženě si tak odnesli vysoké vítězství.

Další turnaj čeká starší žáky 6. listopadu, kdy se znovu představí v Tuřanech.