V neděli své poslední zápasy letošní sezony odehrála družstva elévů. V Brně na Lesné nejprve odehrál svůj turnaj tým Pink. Ten se postupně utkal s týmy Hornets Brno, FBO Orel Boskovice, FBŠ Hummel Hattrick Brno a také TROOPERS. Odpoledne pak ke svým utkáním nastoupily týmy White a Black. Oba dva týmy vyzvaly soupeře z Hornets Brno, Gepardi Brno, FBŠ Hummel Hattrick Brno a v posledním zápase se White a Black utkali proti sobě. Nyní už mohou mladí Draci vyhlížet letní neligové turnaje, které je čekají. 

Hodnocení trenéra týmu Pink a White Davida Bednáře:

"Tým Pink vyrazil do svého závěrečného turnaje utkáním s Hornets Brno. Pětici kluků stačilo několik momentů k proměnění první šance a v podobném tempu pokračovali takřka během celého turnaje. Každé utkání bylo pro kluky velice náročné, kvůli nízké frekvenci střídání, ovšem na druhou stranu si každý z nich opravdu hodně zahrál a nabral tak mnoho zážitků ze hry. Jediným utkáním, kde se nám nedařilo vstřelit mnoho branek, byl zápas s Hattrickem, který byl velice vyrovnaným soubojem ve vysokém tempu. V utkání proti Boskovicím jsme zase byli tak často na míčku, že si hráči mohli vyzkoušet mnoho nejrůznějších kliček a zažít si spoustu situací při hře na míčku. Velikou odvahou právě při hře na míčku se prezentoval například Adam Bejček, který dokázal přecházet soupeře svými kličkami i pokrytím míčku a to vše ve vysoké rychlosti. Erik Richter pak zaznamenal mnoho úspěšných střeleckých pokusů. Kromě běžnějších střel ze střední vzdálenosti se blýsknul také několika chytrými zakončeními zblízka a nebál se na brankáře zkusit ani gól ze stahovačky. Je vidět, že kluci si na hřišti věří více a více, jak věřím tak mimo jiné i díky zkušenostem z mladších žáků, jejichž zápasů se oba kluci pravidelně účastní a kde si obdobnými situacemi mohli projít i proti starším soupeřům a ve vyšším tempu hry. Mladší bratr Erika Marek z naší přípravky, který doplnil družstvo na turnaji, na hřišti ukázal také především velikou odvahu, kdy neměl strach jít do souboje o míček ani proti statnějšímu soupeři. Marek dále podporoval družstvo v každé situaci a podařilo se mu také gólově prosadit. Tom Kraic, další z pětice statečných, se na tomto turnaji předvedl mimo jiné v roli brankáře. Tom opravdu likvidoval jednu šanci soupeře za druhou a rychlými výhozy zase zakládal akce vlastnímu týmu. Posledním účastníkem byl Filda Černý. U Filipa vidím veliký posun nejen v technických schopnostech, ovšem na turnaji bylo vidět, že Filip nefixuje svoji pozornost pouze a jen na míček a velice dobře tak vnímá také hru kolem sebe. Ve hře se úroveň této dovednosti projevuje zejména při obsazování hráčů bez míčku, nabíhání si do volného prostoru pro přihrávku nebo při přihrávání spoluhráčům.

Odpoledne nastoupilo ke svému závěrečnému turnaji sezóny také družstvo White. Čekala je celkem čtyři utkání, z nichž žádné nebylo pro tým jednoduché. Velice dobře si hráči vedli zejména při vypracovávání šancí. Ty si dokázali pravidelně vytvářet prostřednictvím přihrávek i kliček. Králem kliček se v našem týmu ukázal být především Jony Mádr, který svojí rychlou hrou dopředu založil bezpočet akcí. V bráně se nadmíru dobře uvedl Kuba Bučan. Je vidět, že ho chytání opravdu začalo bavit, jelikož v utkáních, která chytal nás vždy neskutečně zachraňoval a obrovsky tak družstvo podpořil. Peťa Zavadil pomáhal týmu především v obraně, ovšem svým spoluhráčům dokázal založit také několik útočných akcí, z nichž některé skončili gólem! Bylo vidět, že se Peťa v obraně soustředil zejména na obsazování hráčů a jeho snaha dle mého soudu v mnoha situacích zabránila inkasování gólu. Známá dvojice Jenda Zikmund a Tobík Petr se opět nezapomněli na hřišti hledat i nalézat a oba ve všech utkáních nasbírali mnoho branek i asistencí. U Toba vidím posun zejména ve vnímání hry, kdy je vidět, že na hřišti čím dál více vnímá i jiné věci, než pouze míček, což je pro další posun v chápání hry a florbalovém umění celkově klíčovou záležitostí. Jenda je zase mimo své herní dovednosti velice platným a nezbytným motivačním motorem týmu, kdy si neváhá vzít slovo před utkáním a kluky umí podpořit i během něj. Dalším hráčem byl Vítek Mynář, ten mi v hlavě utkvěl zejména jako tvůrce výborných přihrávek na své spoluhráče ve trojici a také se mu podařilo několikrát prohodit protihráče míčkem při jeho pohybu vpřed. V tomto ohledu musím pochválit zejména Vítkovu odvahu, ale také klid, se kterým si vhodná místa na přihrávku a prohození dokázal hledat. Honzovi Šimonkovi se v utkáních dařilo především při hře na míčku, kdy opět dokázal mnohokrát posunout hru do útoku svým rychlým pohybem s míčkem.

Na závěr shrnutí bych chtěl pogratulovat všem klukům k úspěšně zakončené ligové sezóně plné skvělých i náročných momentů. U všech z nich vidím veliké zlepšení jak na florbalce, tak i v herní vyspělosti. Nesmím opomenout ani poděkování všem rodičům i kolegům trenérům za příkladnou spolupráci při organizaci tréninků, turnajů, dopravy nebo komunikaci a společné řešení jakýchkoliv potíží. 

Nyní se už těším na další práci a hlavně zábavu v dalších měsících, jež vyvrcholí letními turnaji!"