V sobotu na Čejkovické tým Black i White sehrály opět několik zápasů, ve kterých se snažily ukázat všechno, co se do teď naučily. Tým Black poměřil síly se soupeři z Hornets Brno ZŠ Horní black, FBŠ Hattrick Brno Black, Sokol Brno I EMKOCase GulliversO, Hornets Brno ZŠ Horní white. Tým White poté čelil týmům FBC GEPARDI BRNO blue, FBŠ Hummel Hattrick Brno U11, Sokol Brno I EMKOCase GulliversB, Hornets Brno ZŠ Horní yellow.
V neděli pak na stejnou halu zamířil tým Pink. Ten se utkal se soupeři z TJ Sokol Brno – Husovice, FBŠ Hattrick Brno U9, FBC GEPARDI BRNO yellow, FBŠ Hummel Hattrick Brno GU11.

GALERIE Z TURNAJE

Tým Black – hodnocení trenéra Davida Bednáře

"Elévové BLACK nastoupili v sobotu k domácímu turnaji na Čejkovické. Čekali je soupeři z Hornetů, Hattricku nebo Gullivers. Hráči od začátku působili, že přišli na turnaj s jasným záměrem zanechat na hřišti maximum a hru si co nejvíce užít. Hráči si zvolili za svůj cíl zkoušet si co nejvíce kliček a být odvážní při hře na míčku. S tímto nasazením a cílem hráči vlétli do prvního utkání a podrželi si je po celou dobu turnaje. Chytrými zakončeními a přímočarou hrou do brány se na turnaji blýskl Teo Hanák, kterému se několikrát podařilo překonat soupeřova brankáře kličkou do backhandu. Skvělý výkon podal také Jenda Zikmund, který navíc podporoval k nejlepším výkonům celý tým a klukům tím neskutečně v utkáních pomohl. Byl navíc jedním z hráčů, který si na hřišti vyzkoušel nejvíce kliček. Tobiáše Petra musím pochválit především pro jeho nadstandardní smysl pro spolupráci, kdy při výhodnějším postavení svého spoluhráče neváhal tomuto spoluhráči přihrát a pokud tato spolupráce vedla nakonec ke gólu, radoval se stejně jakoby tento gól vstřelil on sám. Spolupráce celkově hráčům mnohdy pomohla a právě ona vytvořila ty nejvyvedenější akce. Richard Macek a Jakub Bučan byli skvělí zejména jako střelci, kdy i jim se podařilo proměnit mnoho střel. Adam Djak si na sebe v turnaji vzal velice důležitou roli, kdy pomáhal především při založení akcí, vždy se velice svědomitě vracel do obrany a nebál se ale také dostat s míčkem do útoku. Na závěr musím vyzdvihnout Jonyho Mádra, který exceloval především v kontrole míčku, kdy se mu dařilo chránit si míček i proti dvěma soupeřům, což vedlo k mnoha krásným akcím i brankám. Celkově musím hráče za celý turnaj pochválit, jelikož jej odehráli od začátku do konce s vysokým nasazením a předváděli opravdu krásnou a zábavnou hru."

Tým White – hodnocení trenérky Jany Vývodové

"V sobotním utkání na naší domovské hale na Čejkovické se do soubojů zapojil i náš tým White. Do brány na první zápas kluci poslali naši nejmladší posilu Marečka a to proti týmu FBC GEPARDI BRNO Blue. Do zápasu se kluci pustili plní elánu a plní nadšení, že mohou hrát. Zápas byl po celou dobu dost vyrovnaný a z důvodu špatného střídání Gepardů jsme měli i jeden nájezd. Na nájezd šel Váša, který zpozoroval jak si gólman vyjíždí a tak se mu kličkou vyhnul doprava a přesnou střelou zaznamenal gól. Druhý zápas nás čekal proti FBŠ Hummel Hattrick Brno U11. Během zápasu udělali kluci několik chybiček v obraně a tak zápas pro nás nevypadal zrovna nejlépe. My jsme se ale nevzdali a zápas jsme dorovnali. Ke konci byl zápas velmi vyrovnaný. Další zápasy byly vyrovnané, ale na všech se začala projevovat únava. Kluci se snažili udržet obranu, i když tempo Hornets Brno v posledních zápasech bylo nad naše síly. I tak se nám ale podařilo několik úniků a díky spolupráci jsme i jim dokázali dát několik gólů. Kluci tak do všech zápasů dali vše a každým zápasem zlepšovali svou komunikaci na hřišti. Věřím, že některým stále zvoní v uších cinkot tyčky, ale i tak můžeme být s hrou na hřišti čím dál víc spokojení."

Tým Pink – hodnocení trenéra Davida Bednáře

"Elévové PINK nastoupili v neděli k domácímu turnaji na Čejkovické. Čekali je soupeři z Hornetů, Hattricku, Husovic a Gepardů. Po řádné rozcvičce kluci vlétli do prvního z utkání. Celkově musím turnaj hodnotit velmi pozitivně i když se hráčům proti některým z těžších soupeřů příliš nedařilo. Hráči hráli velice odvážně a hra jednotlivých hráčů byla opět o poznání kvalitnější, než minule. Jakub Gregor i Petr Zavadil předvedli v každém utkání mnoho střel a vybojovali pro tým mnoho míčků. Honza Buček se zlepšil určitě ve své odvaze a mohl si tak více užít hru na míčku. Šimon Čevela se silně zlepšil například v obranné činnosti, ale nebál se vyrazit i do útoku, kde také předvedl několik střel. Marek Kubáň se prezentoval velice chytrými řešeními a podporoval také tým ze střídačky. Jeho přístup tak mohl být příkladem ostatním. Marek se navíc z mého pohledu hodně posunul v technice na florbalce, což mu určitě také pomohlo ve hře. Tomovi Kraicovi se v zápasech podařilo vstřelit několik hezkých branek, a to i právě v utkáních náročnějších. Dalším velmi úspěšným exekutorem byl Eda Doležal, který nás také nenechal čekat na krásná zakončení. Honza Šimonek byl již tradičně nejběhavějším hráčem na hřišti, jehož energie se zdála být nevyčerpatelná. Dan Růžička, který florbal hraje teprve krátkou dobu, dal opět nádherný gól a nezapomínal také zodpovědně bránit vlastní branku. Kubu Crhonka a Filipa Černého musím na závěr pochválit za jejich snahu o spolupráci odměněnou několika povedenými přihrávkami. Za turnaj jako takový tedy musím hráče pochválit a věřím, že tréninky i každé utkání, které hráč absolvuje, ho neustále posunuje dál a hraje pak stále lépe a lépe."

GALERIE Z TURNAJE