Elévové - komentář trenérky Noemi Knapové:

"Po dlouhé herní pauze jsme se s klukama zúčastnili prvního turnaje. V základní skupině kluci okusili nejen radost z vítězství, ale i trpkost remízy a žal z prohry. Takto zoceleni se vrhli do bojů o umístění, kde se po jedné remíze a jedné výhře umístili celkově na 16. místě. Výborné výkony v bráně i na hřišti předvedli nejen zkušení hráči, ale i úplní nováčci. Ocenění od svých spoluhráčů nejen za nejlepší herní výkon, ale především za týmového ducha, si vysloužil Hugo Hanák."

Mladší žáci - komentář trenéra Jiřího Starého:

"Jednalo se po dlouhé době konečně o nějaké zápasy a všichni kluci se do Pardubic moc těšili. Vzhledem k hygienickým opatřením se jednalo pouze o jednodenní turnaj místo klasického dvoudenního, zápasů jsme ale na turnaji odehráli stejný počet, a kluci tak hráli téměř bez přestávky. Základní skupiny byly sedmičlenné, hra se nám dařila a předváděli jsme rychlý aktivní florbal. Po čtyřech výhrách, jedné remíze a jedné prohře jsme nakonec ve skupině skončili na druhém místě a postoupili jsme do skupiny o celkové 4. -6. místo. Zde nám již znatelně docházely síly a proti silným soupeřům jsme neuspěli. V celkovém pořadí jsme tedy obsadili pěkné šesté místo. Celý turnaj si všichni kluci náramně užili, nabrali zase plno nových zkušeností a motivace do dalšího tréninku a všichni už se těší na první ligové zápasy."

Starší žáci - komentář trenéra Michala Havelky:

"Cílem bylo hrát celou dobu turnaje konstruktivně, a bez ohledu na výsledek se snažit po celou dobu všech utkání hrát odvážně, nebát se přecházet 1 na 1, pravidelně zakončovat a tlačit na soupeře, když nemáme míček. Tato potřeba a nastavení celého pojetí hry vychází z aktuálního tréninkového procesu, který je maximálně zaměřen na rozvoj jednotlivců a jejich individuálních schopností a dovedností. V tomto ohledu turnaj předčil naše očekávání a lze ho vnímat velmi pozitivně. Hráči větší část všech utkání hráli odvážně, mnohem méně řeší věci nepodstatné a ty, které nemohou změnit, naopak se mnohem více zaměřují právě na svoje vlastní působení na hřišti. Obrovským zklamáním pro mě byla hra některých soupeřů, kteří využívali superhrubého času ke zdržování hry s cílem honby za výsledkem utkání, nikoliv ke smysluplné a konstruktivní hře. Tento přístup soupeřů samozřejmě v několika utkáních nemohl zcela logicky přinést naše vítězství, mnohem podstatnější ale je, že utkání nabídla obrovské množství situací 1 na 1, změn směru hry, na což museli hráči reagovat. Soupeři, kteří se prezentovali rozumným pojetím hry, jsme až na jednoho přehráli vlastními rozhodnutími našich hráčů a smysluplnou hrou. Takto jsme nestačili v podstatě pouze na soupeře z Pardubic, který byl opravdu lepší, jak v individuální připraveností hráčů, tak ve schopnosti a rychlosti řešení situací, které na hřišti nastaly.

Velmi pozitivně lze turnaj vnímat s ohledem na to, jakou hrou jsme se prezentovali. Celkový pohled hráčů na hru je zase o něco vyspělejší, obsahuje více pochopení vlastní hry a schopnosti samostatného řešení situací na hřišti. Pokud se nám i nadále podaří pracovat v nastaveném trendu a směru, bude samozřejmě tento progres i nadále pokračovat. Cílem je prezentovat se aktivní hrou s rychlými přechody do útoku a snahou o zakončení. Kontrolu nad hrou chceme mít co nejvíce i v situaci, kdy míček má soupeř, a to tak, abychom na něj dokázali zatlačit, donutit jej k chybě a získat tímto způsobem míček co nejdříve zpět. Čím více se nám toto bude dařit, tím více budeme my týmem, který skutečně kontroluje hru jako takovou. Tento způsob práce je možný pouze v současném nastavení, které je zaměřeno právě na individuální rozvoj hráčů. A to i za cenu, že některá utkání prostě nevyhrajeme. Cíle jsou jinde a primárně nás zajímá výchova hráčů, tedy jejich příprava pro dospělý sport na jakékoliv úrovni. V rámci této přípravy je důležité nevnímat jako nejdůležitější výsledky utkání, které o schopnostech hráčů nic nevypovídají, ale věci se postupně učit tak, aby je hráči skutečně uměli. Proto jako trenéři dáváme hráčům prostor pro samostatná řešení a vytváříme podmínky tak, aby za taková rozhodnutí převzali odpovědnost."

Elévky, mladší a starší žákyně - komentáře trenérů Moniky Chromé a Dana Lošťáka:

"V sobotu jsme se zúčastnili chlapeckého turnaje, na který vyrazilo 8 statečných hráček a 2 gólmanky. První zápas byl velmi těžký, odstartovali jsme ho vlastní brankou a dalším rychlým inkasovaným gólem. Ale dokázali jsme se zvednout a zápas otočit ve svůj prospěch. Ve druhém zápase jsme se začali dostávat do tempa a bylo zde vidět několik pěkných akcí. I v další fázi turnaje byly naše zápasy postupem času kvalitnější a pohlednější. Hráčky si byly jistější a střelecky byly aktivnější. V posledním zápase ve skupině nás čekal nejtěžší soupeř, na kterého jsme výsledkově i herně nestačili. Holky si ale odváží řadu zkušeností," řekla k turnaji Monika Chromá. 

"Pardubický JUNIOR SOKOL Cup byl náš první předsezónní turnaj po dlouhé florbalové přestávce. Na hřišti byly vidět nějaké nerozvážnosti a nedostatky, ale za to také individuální zlepšení hráček, které poctivě trénovaly doma. Holky i přesto vstoupily do prvních zápasů sebevědomě s cílem ukázat se, a to se jim povedlo. Vypracovaly si spoustu šancí a střel, bohužel ne vždy končily v síti. Ještě a stále je na čem pracovat. Turnaj hodnotím pozitivně a těším se na další zápasy, na kterých holky ukáží, co v jich je," dodal asistent Dan Lošťák. 

"V neděli jsme odehráli další turnaj, tentokrát v Jihlavě. Poskládali jsme dvě družstva, každé odehrálo celkem šest zápasů. Holky se snažily více si přihrávat, zkoušely individuálně přejít přes soupeře, pravidelně střílet. Turnaj jsme pojali zábavnější formou a velmi jsme si ho užili. Nejlepší hráčkou turnaje se stala Saša Vítková. Ocenění si zaslouží, dělá vždy pro náš tým tu nejpoctivější práci, ve hře je správně drzá a zároveň je příkladnou kapitánkou. Jsem ráda, že v týmu takové hráčky mám. Celkově se na turnaji ukázala naše píle ze soustředění a prázdninových tréninků. Od zápasu k zápasu byly holky aktivnější, na míčku jistější a odhodlanější střílet. Doufám, že v tomto pojetí hry budeme i nadále pokračovat a budeme se nadále zlepšovat. Holkám děkuji za jejich výkony, trenérům za pomoc s organizací a rodičům za skvělou podporu,", hodnotila nedělní turnaj Monika Chromá. 

Přípravka - komentář trenérky Šárky Staré

"S přípravkou jsme vyrazili na TROOPERS CUP do Tuřan, kterého se zúčastnilo 10 týmů. Ve skupině jsme se utkali s Hattrickem, Bulldogs, TROOPERS a také s Gepardy. Výborně nám zachytali Vašek Huťa a Teo Hanák, pro kterého to byl první florbalový turnaj. Starších soupeřů se nelekli ani Víťa Mynář a Martin Šíma, kteří letos přešli z minipřípravky. Největší bojovnicí na hřišti byla ale Anetka Štěpánová! Děti se hrou bavily, snažily se útočit a aktivně střílet. Branky se dařilo dávat zejména Petru Tobiášovi, pozadu nezůstali ani Erik Richter a Filip Škorpík. Děkuji rodičům, kteří svým fanděním vytvořili krásnou atmosféru. Všichni jsme si turnaj moc užili a doufám, že nám současná situace dovolí odehrát další zápasy."