Nejmenší reprezentanti Židenic se tentokrát za zápasy dalšího kola Jihomoravské ligy přípravek vydali až do Znojma. Pro některé hráče a hráčky se jednalo o premiérové zápasy, které odehráli mimo Brno, pro někoho to zároveň představovalo vůbec první zkušenosti se zápasovou atmosférou. Nehledě na tyto skutečnosti se přípravka, elévky, děti z kroužků a také minipřípravka, nezalekli a turnaj si užili naplno. Níže si můžete přečíst hodnocení trenérek těchto kategorií.

Takto hodnotila zápasy a vtipné momenty ze hry trenérka přípravek Šárka Stará:

"V sobotu do Znojma vyrazila na ligu přípravek hned 4 družstva Židenic. Nejtěžší úkol vzhledem k nemocem, karanténám a dovoleným bylo sehnat dostatečný počet hráčů a hráček. Nakonec všechna družstva odjela v počtu 6-7 hráčů. Přípravku doplnili kluci ze ZŠ Novolíšeňská. Děti si turnaj užily, každé družstvo aspoň jeden zápas vyhrálo. Myslím, že i pro diváky na tribuně jsou některé momenty zápasu zábavné. A i mě po 10 letech trénování dokázala naše brankařka Eliška pobavit, když v průběhy hry odešla z branky, protože měla žízeň a potřebovala se napít. Nebo když gólman chytne vítězoslavně míček a pak ho nese panu rozhodčímu přes polovinu hřiště, no a rozhodčí nováček vůbec neví, co má dělat, protože se hraje a brankář drží míček na půlce hřiště. Takže kdo nikdy neviděl zápasy minipřípravky nebo přípravky, tak se na ty prcky s florbalkama přijďte někdy podívat. Chtěla bych také poděkovat rodičům za ochotu odvézt děti do Znojma a zpět."

Turnaj ohodnotila také trenérka elévek Natálie Janečková:

"Na turnaji jsme odehrály celkem 4 zápasy s různými soupeři. Tentokrát jsem do hry chtěla dostat uvolnění se s míčkem 1-1, které jsme posledních několik tréninků pilovaly. Dále také hru bez míčku, kdy klademe důraz na obsazování hráčů. Myslím, že holky si v těchto úkolech vedly dobře, ovšem ještě je potřeba to více zautomatizovat, ale rozhodně jsme na dobré cestě a holky chtějí, což je velmi důležité. S čím jsem spokojená moc nebyla a holkám to také řekla, bylo nasazení. Možná to bylo ovlivněné cestou, či tím, že jsme úplně poprvé vlastně někam vyjížděly (obvykle hráváme v Brně), ale první dva zápasy byly v ospalém a vlažném tempu. Až později holky začaly postupně zlepšovat nasazení. S tím se musíme při dalších výjezdech lépe poprat, ale často se takové věci stávají i starším kategoriím, proto kvůli tomu nemusíme věšet hlavu, ale soustředit se na další práci."

Komentář Jitky Drápalové, která vedla tým dětí z kroužků:

"V našem týmu se sešlo 7 dětí. Kromě toho, že pro některé hráče to byly první zápasy v životě, musím vypíchnout dva prvňáčky, kteří absolvovali zatím pouze dva hodinové tréninky, a i přes to si už troufli vyrazit na turnaj. Náš tým čelil čtyřem týmům, na některých bylo patrné, že se florbalu věnují už nějakou dobu. Ani těchto se naši hráči nezalekli a snažili se po celou dobu vstřelit co nejvíce gólů a také pečlivě bránit naši branku. Z žádného zápasu jsme tak neodešli bez vstřeleného gólu. Mezi zápasy jsme si zahráli i různé jiné hry, děti tak měly sportovně strávené dopoledne, na které snad jen tak nezapomenou."

A nakonec hodnocení turnaje minipřípravky pohledem trenérky Evy Filipové:

"Všechno je jednou poprvé. Naši nejmenší svěřenci si v sobotu vyzkoušeli, jaké je to zahrát si zápas proti soupeřům z jiných týmů. Na turnaj jsme odjeli se čtyřmi bojovníky a postupně nás doplnili členové pořádajícího týmu TROOPERS. Tímto jim děkujeme za zapůjčení posil a uspořádání turnaje. Jsme rádi, že se uskutečnil za přítomnosti rodičů, kteří se mohli radovat z výkonů svých ratolestí."