Do posledních turnajů v letošní sezoně zasáhli i nejmenší žideničtí reprezentanti. Na turnaji na Lesné se představila minipřípravka, oba týmy přípravek a děti z kroužků na základních školách. Až do Letovic pak putovaly elévky, pro které to byly rovněž poslední klání v tomto ročníku. Níže si můžete přečíst, jak turnaje a celou letošní sezonu hodnotily trenérky jednotlivých kategorií. 

Elévky - komentář trenérky Natálie Janečkové

"Poslední turnaj elévek hodnotím určitě pozitivně. U holek je vidět obrovský progres, a to jak v individuálních dovednostech, tak i týmové hře. Do hry se mnohem více promítá spolupráce na hřišti i přes to, že se tomu nijak zvlášť nevěnujeme, ale především se ukazuje lepší řešení situací ve hře 1 na 1, pokrok také zaznamenává hra na míčku každého hráčky - méně se zbavujeme míčku, více na něm chceme hrát a hlavně se nebojíme. To je rozhodně pozitivní. Co nám stále ještě dělá problém je obrana. Jelikož jsme se během sezóny vypracovaly spíše v tým, který je většinu času na míčku a diktuje hru, proto nám poté obrana dělá problémy, protože se do situací, kdy musíme urputně bránit, moc nedostáváme. Na turnaji v Letovicích jsme však sehrály i velice aktivní utkání s družstvy Hornets, které naši obranu právě prověřily. Během zápasů jsme si však k obraně pár poznatků řekly a zlepšení bylo znát. A tak nám spíše chybí pouze tyto ostré zkušenosti ze zápasů, než nevědomost, jak situace v obraně řešit, což je také víceméně pozitivní.

A jak zhodnotit celou sezónu? Jak jsem zmínila výše. Progres je vidět neskutečný a z toho mám radost a můžou ji mít i hráčky i rodiče. Klíčem toho však nejsou vyčerpávající tréninky, ale to, že si holky florbal skutečně zamilovaly, že si vytvořily skvělou partu a společně se na trénincích podporovaly a občas zdravě hecovaly. A samozřejmě píle při samotném tréninku a soustředění na to, co zrovna děláme.

Děkuji všem rodičům, kteří se během sezóny zapojovali do organizace turnajů, především pomoc s dopravou na turnaje a také za jejich podporu."

Přípravka - hodnocení trenérky Šárky Staré

"V neděli 24. 4. se na hale na Lesné konal poslední ligový turnaj přípravek. Za družstva Blue a Black nastoupilo 19 dětí včetně nováčka Honzíka Bučka. Děti jsme rozdělili do dvou vyrovnaných týmů a podařilo se nám to dokonale – vzájemný úvodní zápas byl vyrovnaný a skončil nerozhodně. I v dalších zápasech bylo vidět, že se toho děti za rok hodně naučily. Zápasy s Hattrickem byly vyrovnané. Hrálo se na malé branky o to těžší bylo góly dávat. 

Na turnaji odehrály obě družstva zápas proti základkám, které to měly proti dětem, které chodí na tréninky přípravky těžké, ale kroužkaři přesto bojovali jako správní Draci. Děti si sestavu trojic v zápasech určily samy. V roli trenérů byly tentokrát Anička a Zuzka, já s Michalem jsme plnili role jejich asistentů. V brance se vystřídalo 8 kluků, každý zápas chytal někdo jiný. Družstvo Black počkalo až dohraje tým Blue a pak jsme předali medaile za celou sezonu všem hráčům a společně se vyfotili. 

Medaile dětem, které byly nemocné a na posledním turnaji nemohly být, předáme v pátek na tréninku. V průběhu turnaje jsme udělali schůzku s rodiči, ohledně našich cílů pro sezonu, jejich realizaci a také jsme chtěli zpětnou vazbu. 

Už se všichni těšíme na Opengame v červnu!"

Děti ze ZŠ - komentář trenérky Jitky Drápalové

"Poslední turnaj v sezóně odehrály i děti, které navštěvují kroužky na základních školách. Tohoto turnaje se zúčastnilo hned 6 dětí, pro které to byl první florbalový turnaj, takže i úplně nové zkušenosti. Všichni hráči i hráčky bojovali na maximum, z čehož plynulo, že se nám podařilo vstřelit gól, ze kterého jsme měli obrovskou radost. Občas se stalo, že jsme špatně vystřídali, takže na hřišti nezůstal nikdo z hráčů, nebo naopak byli čtyři, za což byl nařízen nájezd, se kterým si ale náš brankář dokázal poradit. To vše ale patří k začátkům a jsem ráda, že si děti turnaj užívaly, bojovaly, co to šlo a nenechaly se odradit tím, že do naší brány spadlo mnohem více gólů než do brány soupeřů.

Za celou sezónu se vystřídalo na turnajích mnoho hráčů a hráček. Věřím, že si turnaje náležitě užili a budou s námi pokračovat ve florbalu i příští rok. Budeme se těšit!"

Minipřípravka - zhodnocení trenérky Evy Filipové 

"Také minipřípravka má závěrečný turnaj úspěšně za sebou. Hráči a hráčky předváděli pěkné výkony a zápasy si užili.
Velké díky patří rodičům za podporu a spolupráci, ale i všem ostatním týmům, se kterými jsme mohli během sezóny poměřit síly.
Turnaj byl zakončen předáním medailí, ze kterých měli všichni velkou radost."