Nejlepší hráčkou dubna byla vyhlášena Anna Kratochvílová! Brankářka ženského áčka získala největší počet hlasů a za svými zády nechala Kateřinu Vokálovou a Michaelu Hřebíčkovou. Co strážkyně židenické svatyně říká na svůj početný fanklub, jak prožívala letošní play-off a jak se těší na Extraligu? Zjistíte na následujících řádcích!

Gratulujeme k vítězství v anketě Aničko, máš radost?

Určitě mě potěšilo, že hlasovalo tolik lidí a to, jak to dopadlo, je jen příjemný bonus.

V naší pravidelné anketě jsi zvítězila již podruhé, poprvé to bylo v loňské sezoně. Co na to říkáš?

Na to se snad nedá říct nic jiného, než že děkuji všem, co pro mě hlasovali a že v době, kdy mě čekají státnice, to je hezké povzbuzení.

Poslední dvoje hlasování ovládly brankářky, nejprve Ája, teď ty. Čím si myslíš, že to je?

Tak gólmany mají všichni rádi (směje se). Asi se nedá říct jednoznačně, čím to bylo, nicméně přece jenom gólmani jsou v týmu jenom dva, je to taková unikátní funkce a asi za sebou máme obě dostatek lidí, kteří nás chtějí podpořit.

Tentokrát jsi bojovala zejména s Katkou Vokálovou, která dlouhou dobu vedla, nakonec se výsledek obrátil ve tvůj prospěch. Má stejně jako loni tolik hlasů na svědomí tvá přítelkyně?

Musím říct, že jsem tolik hlasů vůbec nečekala. Ale ano, stejně jako minulý rok provedla moje přítelkyně bez mého vědomí mobilizaci rodiny a přátel (směje se). Do hlasování se tak zapojili lidé z různých oborů, kteří by normálně o tomto hlasování nevěděli, ať už to byl muzikálový herec nebo hudební manažerky a produkční. Beru to od ní jako hezké gesto.

Letošní sezona byla pro tebe druhou v Židenicích. Odchytala jsi v ní více zápasů než v té předchozí. Byla jsi s vytížením v této sezoně spokojena?

Určitě mi více vyhovovalo pravidelné západové vytížení, jelikož jsem každé dva týdny mohla v zápase zdokonalovat drobnosti, které například v předchozím zápase nebyly nejlepší.

A se svými výkony?

Tato sezóna mi dala hlavně stabilitu, kterou jsem po předchozím náročném roce potřebovala. Našla jsem si tedy svůj systém a přístup, který bude určitě do Extraligy přínosem. Vždy je samozřejmě co zlepšovat, ale myslím si, že práce na pravidelných trénincích je znát.

O úspěšném tažení do Extraligy už jsme toho napsali hodně. Jaký to byl pocit vybojovat postup zpátky mezi elitu?

Po vyhraném finále nastala velká euforie, určitě se všichni těšíme na novou sezónu, ale bude důležité nepolevovat na trénincích a připravit se na to.

Finálové zápasy jsi sledovala z lavičky. Říká se, že je to někdy mnohem náročnější než být na hřišti, protože nemůžeš spoluhráčkám pomoct. Jak jsi to vnímala a prožívala ty?

Často jsem měla chuť zavřít oči a počkat do konce zápasu, jelikož to byl velký stres, a to nejen pro mě. Na lavičce proudilo hodně emocí a já jsem v tu chvíli mohla posloužit alespoň jako podpora, nicméně samozřejmě bylo někdy frustrující, že nemohu jinak týmu pomoct.

V play-off jsi chytala v osmifinále s Hradcem, v dalších sériích už v bráně stála kolegyně Ája. Jak ses popasovala s touto rolí?

Myslím si, že vcelku dobře. Vše proběhlo po domluvě s trenéry, takže jsme věděly, jaký je plán. I tak si myslím, že jsem obě byly připravené na všechno, co mohlo nastat.

Dá se říct, že jste si s Ájou vytvořily přátelský vztah a že jste správné parťačky?

Každá máme svůj vlastní přístup a nastavení, když se postavíme do brány, ale i přesto se nám z mého pohledu podařilo vytvořit pevné brankářské duo.

Blíží se start letní přípravy. Co čeká tebe jako brankářku? Budeš absolvovat tréninky se spoluhráčkami nebo se bude příprava nějakým způsobem lišit?

Letní příprava bude určitě hodně intenzivní, nicméně mě v následujících týdnech čekají stánice, takže se musím připravovat i na tyto zkoušky a času velmi rychle ubývá. Z tohoto hlediska bude pro mě start letní přípravy asi pozvolnější a intenzivněji se budu moci florbalu věnovat o něco později. V rámci tréninků budeme letní přípravu absolvovat společně s celým týmem s tím, že budeme mít vyhrazený určitý čas v hale, ve kterém se budeme věnovat i čistě gólmanským věcem.

V nové sezoně Židenice čeká návrat na extraligové palubovky. Jak se na to těšíš?

Všichni se moc těšíme, určitě nám to pomůže získat mnoho cenných zkušeností.

Zápasy budou mnohem náročnější, rychlejší. Co bude potřeba pro to, aby se tým rychle znovu aklimatizoval na extraligové tempo?

Myslím si, že máme dobře našlápnuto z finále play-off, kde zápasy probíhaly v rychlém tempu a důležité bude nepolevovat na trénincích. Samozřejmě musíme být všichni dobře nastavení i mentálně.

Zmínili jsme letní přípravu, v létě tým čeká soustředění a Czech Open. Jak kromě toho vyplníš prázdniny? Chystáš se na dovolenou?

Po velmi náročném roce studijním i florbalovém mám naplánováno mnoho výletů a plánů k regeneraci, mimo jiné i dovolenou na Madeiře.

Chtěla bys na konec něco vzkázat čtenářům a fanouškům?

Všem děkujeme za podporu v celé sezóně.