Jihomoravská liga i přebor mladších žáků měly na programu první turnaje v novém roce. Tým Black se v Dambořicích utkal s Hornets, GEPARDY a Aligators, zatímco družstvo Blue nastoupil proti Blansku, Slavkovu a Letovicím. Níže si můžete přečíst, jak oba turnaje hodnotili trenéři David Bednář a Michal Havelka. 

Hodnocení trenéra Davida Bednáře - tým Black

"K prvnímu utkání tým nastoupil proti Hornets Brno ZŠ Horní. V tomto zápase proti nám stál technicky i fyzicky poměrně vyrovnaně vybavený soupeř, který ovšem těžil z určité naší nekoncentrovanosti a dařilo se mu efektivně proměňovat vytvořené šance. Výkon našeho týmu se ovšem s probíhajícím utkáním stále zlepšoval a hráči si vytvářeli mnohé šance zejména po vydařených individuálních akcích. Bohužel se nám nepodařilo mnoho těchto šancí proměnit. I přes nepříznivý výsledek se z naší strany jednalo o dobré utkání, které pouze postrádalo větší soustředění ze strany našeho týmu. Ve druhém utkání proti FBC GEPARDI BRNO yellow předvedlo naše družstvo od začátku dobrý výkon a vedlo si utkání ve vlastní režii. Tomu také odpovídá konečný výsledek zápasu. Třetí zápas proti FbC Aligators nabídl z naší strany velmi sympatický herní projev. Hráčům se dařilo vytvářet si zajímavé příležitosti a počet střel vypuštěných z našich čepelí byl skutečně vysoký. Tomu také odpovídá deset branek vsítěných našemu soupeři. V tomto, jakož i v předchozích utkáních byl vidět úctyhodný posun v individuálních kvalitách hráčů po technické i herní stránce, což je velmi příznivou zprávou, která nám dává najevo, že jdeme po správné cestě. Bohužel bylo v průběhu turnaje vidět, že většina hráčů je stále motivována především vnějšími podněty jako je například výsledkový průběh zápasu nebo výkony rozhodčích. Hráči poté nebyli příliš ochotni nést vlastní odpovědnost za svá rozhodnutí na hřišti, kterou svalovali na tyto vnější skutečnosti, na které se soustředili. Z tohoto pohledu je třeba více vést hráče k vlastní odpovědnosti za vlastní výkony a projev na hřišti. Aby získali sebedůvěru ve své schopnosti, soustředili se primárně na svůj výkon a naučili se své dovednosti na hřišti naplno uplatnit a poučit se ze svých případných chyb.

Na závěr chci chlapce rozhodně pochválit za podařený turnaj prožitý ve velmi příjemné atmosféře. Po celou dobu turnaje bylo na hráčích vidět, že se upřímně baví, což je vždy tou největší odměnou."

Hodnocení trenéra Michala Havelky - tým Blue

"Mladší žáci odehráli další trojici utkání v systému soutěže 3+1. Dlouhodobě pracujeme na tom, aby si hráči více věřili a měli ve hře větší odvahu dělat vlastní rozhodnutí, a to i navzdory tomu, že mohou chybovat. V prvním utkání jsme hráli velice neodvážně, na hřišti jsme si moc vlastních rozhodnutí nedovolili, převládala spíše snaha odehrát míček rychle pryč a nechybovat, což se projevilo v množství míčků odevzdaných soupeři. Postupem času jsme na turnaji činnosti zlepšovali a do hry si dodali více odvahy, nebáli jsme se na hřišti zkoušet hrát s míčkem a odpálených balonků bylo minimum, Jinými slovy naše hra se postupně měnila z nahodilé na snaživě konstruktivní. Zcela zásadní bylo také to, že hráči měli ze závěru turnaje poměrně dobrý pocit a zvolený přístup, kdy jsou vedeni k odvážným rozhodnutím jim samotným dával smysl. Celkové shrnutí turnaje tak je, i přes obrovskou marodku, velmi pozitivní právě směrem k takto získané zkušenosti."