Obě družstva mladších žáků se představila na Čejkovické, kde odehrála poslední utkání v této sezoně. Na oba celky čekaly tři zápasy. Celek Black se postavil Hornets, TROOPERS a Hattricku, tým Blue pak Kroměříži, Lanžhotu a Blansku.

"V prvním zápase proti nám nastoupil šikovný soupeř, který dokázal trestat naše chyby a předváděl kvalitní útočnou hru. V průběhu zápasu si vypracoval několikabrankový náskok, který se našemu týmu podařilo ke konci zápasu stáhnout na rozdíl jedné branky. Je bohužel stále vidět, že výkon hráčů a jejich vnímání utkání vychází právě z jeho výsledkového průběhu, kdy v okamžiku, ve kterém jsme v zápase ztráceli na soupeře několik branek, nebylo zřetelné na hráčích žádné přílišné nasazení, jako spíše určitá rezignace. Naopak ve chvíli, když jsme se po několika vstřelených gólech dostali na rozdíl jedné branky, se hráči začali navzájem podporovat, předvádět svůj 100% výkon a nechali na hřišti ze sebe to nejlepší. Věřím, že je škoda, že k takovýmto výkonům se hráči donutí až na základě vnějších okolností, jako je právě skóre na tabuli a prozatím je pro ně těžké předvést koncentrovaný výkon v plném nasazení od první do poslední sekundy zápasu, což by pro nás měl být cílový stav, který umožňuje, abychom využili naplno celý zápas a mohli se posunout dál v našich dovednostech. V tomto ohledu je třeba dál pracovat na vnitřní motivaci hráčů, aby byli motivování především HROU jako takovou, a nikoliv pouhou výhrou, která nikdy nebude záležet pouze na jejich výkonu, ovšem taky například na tom jak hraje soupeř nebo kdo má více štěstí. Zato zodpovědnost za výkon našeho týmu bude vždy plně v rukách hráčů samotných, proto se jedná o oblast, na kterou bychom měli zaměřit veškerou naši pozornost.

V druhém zápase proti TROOPERS byl náš tým na hřišti jasně dominantním celkem. Podařilo se nám vstřelit šest branek a díky našemu tlaku na soupeře jsme si na něm neustále vynucovali chyby při rozehrávce, což vedlo k ziskům balonku na polovině soupeře. I když jsme byli díky tomu většinu času zápasu při kontrole míčku, nevytvořili jsme si odpovídající množství slibných šancí. V tomto ohledu myslím, že je třeba vést hráče k větší přímočarosti směrem do útoku, aby ihned po zisku míčku hledali efektivní způsob jak být nebezpečný směrem k bráně soupeře. Nasazení týmu v tomto zápase již bylo na lepší úrovni, než v zápase prvním. I přesto nás nepříliš aktivní výkon našeho soupeře v jeho závěru spíše uspal.

Třetí zápas bych hodnotil ze svého pohledu nejvíce pozitivně. S kvalitativně vyrovnaným soupeřem jsme odehráli líbivé utkání v dobrém tempu, které hráči zvládli ve velkém nasazení jak na hřišti, tak mimo něj. I v tomto utkání bylo vidět, že naše aktivní hra a napadání dělá našim soupeřům velké potíže a umožňuje nám držet po celou dobu utkání iniciativu na hřišti a určovat tempo zápasu," ohodnotil všechny tři zápasy týmu Black trenér David Bednář. 

Pro své svěřence měl po turnaji pouze slova chvály. "Hráče bych chtěl za celý turnaj, který byl pro ně tím posledním ligovým v této sezóně, velmi pochválit, jelikož k němu přistoupili skutečně odpovědně a jednalo se o povedený týmový zážitek prožitý v příjemné domácí atmosféře."

David Bednář přidal také hodnocení turnaje týmu Blue, který nastoupil o den později taktéž na domácí palubovce. "První i druhé utkání drželi naši hráči a hráčky pevně ve vlastních rukou, diktovali soupeři tempo hry a dařilo se jim proměňovat vytvořené šance. Velké problémy našim soupeřům dělala zejména naše aktivní hra, kdy hráči napadali soupeřovu rozehrávku a nutili ho k chybám, po kterých jsme získávali míček a mohli založit vlastní akci. Oba zápasy nabídly povedené individuální akce ode všech hráčů. Bylo vidět, že se jim dařilo uplatnit dovednosti nabyté na tréninzích, kde se právě situacím, které vyžadují individuální odvahu a šikovnost, tedy třeba situaci přechodu jeden proti jednomu, intenzivně věnujeme.

Ve třetím utkání proti nám nastoupil o něco vyspělejší soupeř, který dokázal svojí šikovností vést utkání ve vlastní režii a nedal našemu týmu příliš mnoho prostoru na hřišti.

Velmi pozitivně jsem v celém turnaji hodnotil výkon dívek, které ve všech třech zápasech tvořily vlastní formaci. V té se jim dařilo na hřišti výborně spolupracovat a spolupráci přetavit také v mnohé gólové úspěchy. Stejně pozitivně pak hodnotím zapojení elévů Tobiáše Petra a Tondy Huti, kteří na hřišti mezi staršími kluky působili velmi uvolněně a předvedli naplno svoji šikovnost. Na závěr bych chtěl vytknout také excelentní výkony brankáře Edvarda Nováka v bráně, který svými zákroky zachraňoval kritické chvíle před naší brankou a zasloužil se tak velkou měrou na příznivém průběhu zápasů, ve kterých do brány nastoupil."

"Věřím, že si chlapci i dívky svůj poslední ligový turnaj užili v plné radosti ze hry i ze společných chvil mimo zápasy a že si odnáší z této sezóny zasloužené pocity z dobře odvedené práce, stejně jako motivaci se dále zlepšovat a předvádět vždy lepší a lepší výkony," dodal na závěr sezony Bednář.