Junioři A

K1 Florbal Židenice – FBC Slovácko 17:6 (5:1, 6:3, 6:2)

Proti druhému týmu tabulky nastoupili junioři po obědě na hale v Tuřanech. Skóre otevřel již v 2. minutě kapitán Dan Lošťák. Na něj během několika minut ještě navázali Nicolas Kokeš, Pavel Zima, Zuzana Žampachová a Štěpán Pacal. Žideničtí junioři věděli, že jdou tím správným směrem. Na začátku druhé periody se soupeř snažil korigovat výsledek utkání, ale rozjetý židenický vlak se nenechal zastavit. Během tří minut vstřelili střídavě po dvou gólech Sukup a Žampachová, v tu chvíli již na výsledkové tabuli svítila dvoumístná cifra. Na konci druhého dějství ještě zkompletoval hattrick Sukup. Slovácko stihlo snížit skóre 3 góly, ale na výsledek utkání to již nemělo žádný vliv. Junioři si totiž chuť střílet přenesli i do poslední periody, kdy v rámci 9 minut přidali do soupeřovy brány další góly Nicolas Kokeš, Ondřej Sukup, Václav Hájek a Štěpán Pacal a dvakrát se trefil Pavel Zima. Žideničtí nakonec Slovácko porazili vysoko 17:6.

„V prvním utkání proti Slovácku jsme se utkali se soupeřem podobné fyzické i technické úrovně. Z hlediska herního myšlení a schopnosti činit na hřišti vlastní rozhodnutí ve prospěch hry jsme oproti soupeři podstatně dominovali, což nakonec celé utkání rozhodlo. Naše hra odpovídala tréninkovému procesu a také z toho vycházejícím očekáváním. Osobnostní nastavení hráčů nominovaných na tento zápas očekávání předčilo. Výkon spatřoval dostatek zdravého sebevědomí a odvahy, naproti tomu s minimem výstřelků a lehkovážnosti. Jinými slovy rozhodnutí hráčů byla v průběhu celého utkání dostatečně uvědomělá a pro hru z velké většiny nejen dávala smysl, ale měla i poměrně dostatečnou kvalitu. V utkání jsme již větší část hrací doby opravdu udávali tempo hry i ráz utkání, což tak pokračovalo i za rozhodnutého stavu v závěru“, vyzdvihl počínání si židenických juniorů kouč Havelka.

Hornets ZŠ Brno Horní – K1 Florbal Židenice 4:10 (1:0, 1:7, 2:3)

Soupeřem druhého zápasu juniorů byl velmi obranně založený protivník, tým Hornets. Cílem soupeře nebylo hru tvořit, nýbrž se snažit využívat chyb a následný přechod do protiútoků. Přesto domácí vyhráli chudou na góly první třetinu. Do druhé části hry však nastoupil tým juniorů jinak. Již věděl, jak na soupeře vyzrát a brzy nepříznivé skóre otočil. Na začátku 18. minuty vyrovnal Sukup a hned v další minutě si připsal druhou branku zajišťující vedení Židenic. Prohrávající soupeř musel hru lehce pozměnit, a to se podepsalo na dalším vývoji utkání. Branky v druhé třetině přidali ještě Štěpán Pacal, Dan Lošťák, Zuzana Žampachová a dvakrát poslal míček do kasy soupeře Pavel Zima. Třetí část zápasu junioři pokračovali v nastavení z předchozí třetiny, góly na konto si připsali Štěpán Pacal, Zuzana Žampachová a Patrik Hájek. Protivník usiloval o stáhnutí gólového manka z druhé periody, ale ani zdaleka se mu to nepovedlo. I v druhém zápase junioři nasázeli dvouciferný počet branek, Hornets porazili 10:4.

„V druhém utkání proti Hornets jsme nastoupili proti organizovanému soupeři, který se snažil spíše využívat našich chyb, což vzhledem k tomu, že se snažíme hru spíše tvořit, přinášelo na naše bedra poměrně nelehkou roli, umocněnou inkasováním prvního gólu. V úvodní fázi zápasu jsme hledali vhodný recept, jak soupeře přehrát a naše hra působila hodně neurovnaně“, popsal dění v první části hry trenér Havelka.

„Od druhé části jsme však v utkání začali opět herně dominovat a soupeře jsme v určitých pasážích opět přehrávali. Důkazem obav z naší útočné hry je skutečnost, že soupeř navzdory tíživému výsledku až do konce utkání hrál organizovaně a hru výrazněji neotevřel. Lze předpokládat, že v otevřené partii bychom útočnou sílu projevili podstatně víc. Část řešení v průběhu utkání se jevila jako příliš individualistická a v závěru utkání místy až naivní a postrádala prvky herní kombinace. I v tomto utkání hra odpovídala jak nastavení tréninkového procesu, tak očekáváním“, dodal k utkání lodivod Havelka.

„Velmi pozitivní výkony je nutné správně uchopit do budoucna a odnést si z nich správné věci. Pro hráče, kteří obě utkání hráli je podstatné uvědomění, že předvedená hra je odpracovaná a po celé utkání vyžadovala maximální koncentraci a nasazení. Pokud bude vlastní nastavení hráčů z osobnostního hlediska pokračovat v tomto trendu, je velmi pravděpodobné, že kvalita výkonů může i nadále růst“, přidal na konec hodnocení Havelka.

Rozjetý juniorský vlak nastoupí k dalším utkáním již za 14 dní, na kyjovské hale se utká s týmem Sokol Brno I EMKOCase GulliversB a momentálně vedoucím celkem ze Znojma.

Junioři B

Se stoprocentní bilanci a pouze s devíti hráči do pole vyrazil B tým juniorů do Kuřimi. Velká marodka se na výkonu týmu příliš neprojevila a první zápas proti Pohořelicím byl od začátku vyrovnaný. Židenice se dostaly do vedení díky Vidlákovi, ale Pohořelice ještě do konce třetiny skóre otočily. Tadeáš Brhel sice v druhé třetině srovnal, ale hosté si díky dvěma brankám zajistili dvoubrankový náskok, který už do konce zápasu nepustili. Domácí sice dvakrát snížili díky Drápalovi a Brhelovi, ale srovnat se jim už nepodařilo.

Béčko juniorů si ale spravilo chuť v druhém zápase proti Husovicím. Od začátku byl na hřišti pouze jeden tým, který diktoval tempo hry a sázel jeden gól za druhým. Už v 15. minutě bylo v podstatě rozhodnuto, Židenice totiž vedly vysoko 6:0. I přes výrazný náskok však pokračovaly v exhibici a nakonec svému soupeři nadělili úctyhodných 17 branek. Zaskvěl se zejména Tadeáš Brhel, který si v utkání připsal 11 bodů za 8 branek a 3 asistence!

Kouč Petr Bednář byl s výkony béčka spokojen. "V prvním zápase se rezerva juniorů postavila proti týmu z Pohořelic. Proti nám stál soupeř, který byl po fyzické stránce lépe připraven, po florbalové to bylo víceméně vyrovnané utkání, které skončilo lépe pro soupeře. Přesto bych své svěřence za výkon rád pochválil. Druhý zápas jsme sehráli proti domácímu celku - Husovicím. Tento zápas byl jednoznačné v naší režii. Soupeř vůbec netušil, co se na hřišti děje, což potvrzuje i skóre zápasu. I přes soupeřovu neaktivitu a pasivitu jsme dokázali udržet svůj výkon a koncentraci po celý zápas a postupně přidávali branku za brankou. Kluci utkání odmakali naplno, užili si ho a můžeme být spokojeni jak s herním projevem, tak i s finálním výsledkem."