Předposlední víkend soutěžního období je před námi. Většina mládežnických družstev už má pro letošní ročník dohráno, jiní své poslední turnaje teprve vyhlížejí. Jaký bude program na následující víkend?
Letošní sezona utekla jak voda, což pocítili i starší žáci. Ti o víkendu naskočili do posledních dvou zápasů a sezona tak pro ně skončila.
Na posledním turnaji v letošní lize starších žáků Draci nastoupili proti Hornets a proti Uherskému Brodu. První utkání s brněnským rivalem bylo od začátku až do samotného konce velmi vyrovnané. Žideničtí předváděli velmi dobrou obrannou činnost a dařilo se jim do zápasu přenést důležité věci z tréninku. Taktéž je nutno vypíchnout notnou dávku odvahy, kterou si do utkání přinesli, a fakt, že nic na ploše nenechávali náhodě. „V tomto ohledu vidím u většiny hráčů velký posun, kdy jdou do zápasu s odvahou a chutí zkoušet si nové věci. Jediné, co mi připadalo zbytečné bylo časté přidržování míčků a z toho plynoucí souboje, kde je to vždy 50 na 50, jestli s míčkem projdu nebo ho ztratím. O výsledku zápasu rozhodly menší chyby, které soupeř dokázal využít ve svůj prospěch a nám se využívání těchto věci moc nedařilo. Zápas bych celkově zhodnotil velmi pozitivně. Kluci v něm makali od začátku až do konce a maximálně se soustředili“, dodal po zápase trenér Aleš Dokládal.
V druhém zápase stál na protější straně soupeř z Uherského Brodu. Vývoj zápasu již od první třetiny nebyl tak pozitivní, jako v zápase prvním. „Největší problém v tomto zápase nastal už v první třetině, kdy se podle mého názoru kluci nedokázali dostat v hlavě do zápasového nastavení a z toho plynula naše hra. O přestávce jsme si tomu něco řekli a začalo to být v tomto směru mnohem lepší. Kluci se nebáli chyby a začali se dostávat do šancí. Stejně jako v minulém zápase tam bylo na můj vkus moc přidržování míčku a z toho souboje, ve kterých byl soupeř lepší“, komentoval dění na hřišti kouč Dokládal.
Celkově sezonu hodnotí trenéři převážně pozitivně. Tréninky byly od počátku spojeny společně s dorostenci, pod rukama tedy trenéři měli nezvykle heterogenní skupinu svěřenců. I když to nebylo vždy jednoduché přes rozlišnost skupiny, trenéři si myslí, že sezóna splnila týmový cíl a svěřenci se naučili maximum nových dovedností. Hráči pochopili, že tou důležitou věcí ze zápasu není číslo, co svítí na tabuli, nýbrž zkušenosti, hrát odvážný, mít chuť na sobě dále pracovat a opravovat chyby, které v zápase nastaly. Mají prostor se sami rozhodovat, za rozhodnutí si tedy nesou vlastní odpovědnost, což má vést k výchově kompetentních a konstruktivně smýšlejících lidí.
„Pokud bych své pocity měl shrnout, cítím, že tato skvělá skupina plná rozumných lidí má veškeré potřebné předpoklady k tomu, aby dál zlepšovala své výkony, prohlubovala dovednosti jednotlivců i týmu jako celku a věřím, že pokud budeme ve stejném duchu pracovat dál, dokážeme se všichni neustále zlepšovat. V tomto ohledu bych použil úsloví “Cesta je cíl“. Cíl totiž nyní nevidím v nějakém konkrétním milníku, kterého bychom chtěli jako tým dosáhnout. Cíl vidím v tom držet se naší cesty neustálého zlepšování se a vytvářet si tak do budoucna předpoklady k tomu vychovat co nejlepší hráče a členy naší společnosti. Osobně si nejvíce vážím toho, že tento rok mohu se staršími žáky pracovat, jelikož práce v tomto prostředí, kde jsme především kamarádi se vzájemným respektem, úctou a důvěrou, mě skutečně baví, naplňuje a motivuje mě dělat ji co nejlépe a s plným nasazením. Nyní už se těším na další práci s touto skupinou na Velikonočním soustředění, letních turnajích, tréninzích i na dalších akcích. Věřím, že nás čeká ještě dlouhá, náročná, ovšem také vzrušující cesta tímto sportem, který všichni máme rádi a pro který mnoho obětujeme“, přidal svá slova po sezoně trenér David Bednář.