Uplynulý víkend přinesl týmům K1 Florbal Židenice pořádnou porci zápasů napříč všemi kategoriemi. K vidění byly dramatické přestřelky, cenná vítězství i náročná utkání proti silným soupeřům, zatímco ti nejmladší sbírali další důležité zkušenosti na turnajích.
Další hrací víkend přinesl naší mládeži řadu náročných zápasů. Do akce šli elévové, starší žáci, dorostenci, dorostenky i juniorské týmy. K vidění byly tvrdé souboje, povedené obraty i vítězství.
A-tým žen letos čeká další boj v play-down. Cílem je udržet extraligovou příslušnost a ideálně sezónu ukončit už v prvním kole vyřazovacích bojů. V tomto článku najdete všechny důležité informace o průběhu play-down.
7+1 statečných vydolovalo z turnaje všech šest bodů!
O víkendu odehrály turnaj také starší žákyně. Ty i přes vysokou marodku a nízký počet hráček do pole úřadovaly na domácím turnaji na Čejkovické a porazily oba soupeře!
V sobotu odehrály starší žákyně domácí turnaj a ukázaly divákům, že ani nízký počet na lavičce není překážka. Nejdříve nastoupily k vyrovnanému utkání proti TJ Znojmo LAUFEN CZ. Dračice napínaly celou halu až konce a vítězný gól si nechávaly na poslední 2 a půl minuty. Výsledek dokázaly udržet a zápas tak vyhrály. Ve druhém zápase si na Dračice brousily zuby Lvice. Židenice totiž nastoupily ke druhému utkání proti Zlín Lions. Na otevření skóre si diváci opět počkali, ale přišlo. Z hole Gajdošové a Horákové padly 2 góly a po druhé třetině byl stav 2:0. Začátkem třetí třetiny dokázaly Lvice vyrovnat. To se ale Dračicím nelíbilo a skóre postupně navyšovaly Černá, Pechurová a dvakrát po sobě pálila Škorpíková. Žákyně tedy zvládly i druhý zápas dne, ve kterém zvítězily 6:2. Díky tomuto úspěšnému dni si do tabulky připsaly 6 velmi cenných bodů.
"V sobotu se našim starším žákyním, de facto mladším žákyním, povedl mistrovský kousek, kdy 7+1 statečných nastoupily na palubovku Čejkovické v početní i zkušenostní nevýhodě. Na to, že naše starší žákyně tvoří spíše mladší žákyně, jsme již zvyklí, avšak vždy nás doplňovaly zkušené starší žákyně. Tentokrát celý turnaj však byl v režii hlavně mladších žákyň a pouze dvou starších. V prvním zápase jsme se střetli na domácí půdě se znojemským týmem, kdy zápas byl stále vyrovnaný a o vítězi rozhodl až konec třetí třetiny, kdy vítěznou branku vstřelila po nahrávce Anety Štěpánové Barča Gajdošová. Poslední minuty zápasu pak hrály dračice profesorsky a soupeři nenechávaly šanci dotknout se míčku a ohrozit tak Nikču Cenkovou. Radost z vítězství byla velká!
Do druhého zápasu jsme musely načerpat plno sil. Ačkoliv pro nás výsledky nejsou důležité, věděli jsme, že i v malém počtu dokážeme předvést solidní hru, a tak jsme chtěli navázat na stejnou hru jako v předchozím zápase. Zlín Lions nastoupil proti nám ve dvojnásobném počtu s mnohem vyspělejšími hráčkami, ale nenechali jsme se zastrašit. První třetina nepřinesla žádnou branku a začali jsme se prosazovat až v druhé třetině, kde se o první vstřelenou branku postarala opět Barča Gajdošová, která po střele Nelči Horákové dorážela před bránou soupeře. Na druhou branku jsme nemuseli dlouho čekat a zvýšili jsme náskok o další úspěšnou střelu a tentokrát z hole kapitánky Nelči Horákové. Do třetí třetiny vstoupil úspěšněji soupeř, kde ze standardní situace z rohu nastřelila zlínská hráčka do předbrankového prostoru, kde jsme v zápalu boje sklepli míček do vlastí brány. Hold, zvedáme si produktivitu (smích). Následně se Zlínu povedlo srovnat a začali jsme opět od začátku. Hlad po vítězství byl velký a začala gólová smršť. Konečný výsledek zápasu nakonec byl 6:2 ve prospěch Dračic. Celkově turnaj hodnotíme velmi pozitivně. I když jsme dojeli v malém počtu, šlo na holkách vidět velké odhodlání, sebedůvěra a velké pokroky v individuálních činnostech. Jsme na holky velmi pyšní a věříme, že to nebylo naposledy, kdy jsme takový výkon předvedli," pozitivně zhodnotila turnaj trenérka Markéta Sedláčková.