1515_20260304_130838.jpg

Židenická mládež znovu sbírala zkušenosti na turnajích!

Florbalový víkend přinesl pořádnou porci zápasů napříč všemi kategoriemi. Přípravka si užila domácí turnaj, elévky bojovaly na brněnské palubovce a mladší žáci sbírali cenné zkušenosti v Hodoníně. Juniorky pak změřily síly s týmy z čela tabulky a i přes těžké výsledky ukázaly výrazné zlepšení, bojovnost a jasný posun ve hře.

PŘÍPRAVKA

Přípravka má za sebou domácí turnaj, který se odehrál v hale Čejkovická. Turnaje se zúčastnily hned tři naše týmy, které během dne poměřily síly s několika brněnskými celky. Kromě židenických dětí se na palubovce představili také hráči týmů Shooters Beta, Gepardi, Hornets a Husovice.

Turnaj odstartoval vzájemným soubojem týmů Židenice Pink a Židenice Black, který nabídl spoustu bojovnosti i pěkných akcí. Pro všechny malé hráče to byla další cenná zkušenost, při které si vyzkoušeli zápasovou atmosféru, týmovou spolupráci i radost ze hry.

Hodnocení trenéra Davida Bednáře za tým Pink:

"Pro děti to byl specifický turnaj i tím, že mě neznaly, takže jsme se nejdřív potřebovali poznat a nastavit si základní fungování. O to víc si cením, jak rychle se dokázaly soustředit a přijmout společný cíl.

Tím bylo hlavně to, aby byly neustále ve hře – hlavou i pohybem – a nenechaly se rozptylovat věcmi okolo. Ve chvílích, kdy se nám to dařilo, byl výkon úplně jiný. Jakmile děti našly svou přirozenou hravost a energii, byly odvážné, aktivní, chtěly míček a s míčkem měly jasný záměr – dát gól.

Bylo vidět, že když jsou opravdu „ponořené“ do hry, dokážou předvést spoustu hezkých momentů. Na tom budeme dál stavět – držet pozornost ve hře, podporovat odvahu a radost z florbalu."

Hodnocení trenérky Šárky Staré za tým Black:

"Kluci se celý turnaj snažili a i když se nám nedařilo v prvním poločase v zápase s Gepardy a prohrávali jsem o 3 góly, tak v druhém poločase kluci zabrali a podařilo se nám vyrovnat. V brance se vystřídali Marek Husák, David Schindler, Viki Mikeš a Mikuláš Novobilský. Všichni brankáři dokázali udržet pozornost a musím je všechny pochválit za výhozy.

Chtěla bych vyzdvihnout výkon Vikiho Mikeše, který je minipřípravka ročník 2020 a podařilo se mu prokličkovat celé hřiště a dát gól. Vyhrál spoustu soubojů 1v1 proti o 3 roky starším klukům, a to je Viki vzrůstem opravdu malý. Makal nahoru dolu a myslím, že společně s Marou Husákem naběhali za turnaj nejvíce metrů i přesto, že jeden zápas chytali. Dále chci pochválit Mikuláše Novobilského za sportovní gesto, kdy sice vyhrál kámen nůžky o to, kdo zrovna půjde na hřiště, ale řekl Štěpánovi ať jde hrát on, když byl smutný.

Přínosem je, že jsme dokázali střídat postupně po jednom a rozebírat si hráče na hřišti. Někteří kluci dokázali skenovat prostor a číst hru, což je určitě posun. Stále musíme pracovat na důrazu, držení florbalky ve dvou rukách a pohyb na hřišti s hlavou nahoře. Gólů se nám podařilo dát na turnaji dost. Zapracovat musíme na mentální stránce, někteří se vztekají, když se věci nevyvíjí podle jejich očekávání a ztrácejí motivaci makat naplno."

Hodnocení trenérky Adély Poláchové za tým Blue:

"Tým Blue na sobotním turnaji ukázal, co v něm je. I když s přibývajícími zápasy docházely síly a únava byla znát, nikdo žádný zápas nevzdal. Za to si určitě zaslouží pochvalu!

Speciální pochvalu si zaslouží Esterka. I když jí tentokrát nebylo úplně do skoku a bojovala se smutkem, do každého zápasu nastoupila s odhodláním si hru pořádně užít.

Tentokrát jsme se hodně zaměřili na hru 1 na 1 a odvahu v zakončení, což se nám skvěle vyplatilo. Bylo radost sledovat, jak se děti nebojí jít do soubojů a pálit na bránu při každé příležitosti – přesně to se nám dařilo."

FOTOGALERIE Z TURNAJE PŘÍPRAVKY

ELÉVKY

Elévky se představily na turnaji v Brně, kde je čekala série náročných utkání. Vlivem velkém marodky spojily síly s TROOPERS a na turnaji se tak představilo družstvo spojené z hráček Židenic i TROOPERS. Jsme velice rádi za takovou spolupráci a především to, že holky dostaly možnost se i přes nízký počet turnaje zúčastnit a přece jen posbírat další cenné zkušenosti. Třeba tato zkušenost přinese i nová přátelství. 

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci se zúčastnili turnaje v Hodoníně, kde je čekal pestrý program. Hned v úvodním utkání nastoupili proti domácímu týmu ŠSK Očovská Hodonín B.  Ve druhém utkání se střetli s brněnským týmem Gullivers a závěr turnaje je čekal opět domácí celek z Očova, tentokrát tým White.

Hodnocení trenérky mladších žáků Zuzany Žampachové:

"V sobotu odehrál mix mladších žáků a žákyň turnaj v Hodoníně. Během dne jsme nastoupili ke třem náročným zápasům proti silným soupeřům – dvakrát proti Hodonínu jednou proti Hattricku.

Pro děti to byl poměrně náročný turnaj, protože hrát proti lepším týmům a dostat v každém zápase xy gólů není pro nikoho jednoduché. V každém utkání jsme si proto stanovili konkrétní cíl, na který jsme se soustředili. Byly to často drobnosti, ale důležité.

V zápase proti Gullivers jsme si například počítali úniky na soupeřovu polovinu a počet střel. Radost jsme měli v podstatě z každého sebraného míčku nebo zblokované střely. Zápas sice skončil vysokým výsledkem, ale i tak jsem z něj měla dobrý pocit. Bylo vidět, jak se děti zlepšují v rozebírání hráčů, jak pomáhají naší gólmance a hlavně jak nic nevzdávají a bojují až do konce. Emča v brance navíc předvedla spoustu skvělých zákroků. Po zápase děti říkaly, že mají radost, že se jim alespoň v některých pasážích dařilo soupeře dobře bránit.

V posledním zápase proti Hodonínu jsme se zaměřili na rozehrávku od vlastní brány. V prvních dvou zápasech jsme často balon nahazovali dopředu, kde většinou skončil u soupeře. Tentokrát už se holky snažily o pomalejší rozehrávku pomocí kratších nahrávek nebo kličky. Někdy to vyšlo, někdy ne, ale za mě to byl velký posun. Útočníci měli zase za úkol být dravější. Občas se nám to sice vymstilo, ale zároveň jsme díky tomu získali několik důležitých balónků.

Celkově byl turnaj náročný, ale velmi přínosný. Děti ukázaly bojovnost, chuť se zlepšovat a snahu postupně přenášet nové věci i do zápasu. A právě to je pro nás v této kategorii nejdůležitější."

JUNIORKY

Juniorky vstoupily do utkání proti silnému soupeři ze Střešovic, který od úvodních minut potvrzoval roli favorita. První třetina se nesla v jasné režii hostujícího týmu, jenž si postupně vypracoval pětibrankový náskok. Rychlá kombinace, důraz v předbrankovém prostoru i efektivní zakončení znamenaly pro Židenice velmi náročný začátek.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Tatran přidal další branky a odskočil už na rozdíl deseti gólů. Přesto se domácí hráčky nevzdaly a ve 29. minutě se o první zásah postarala Sandra Šmerdová, která prolomila střelecké trápení svého týmu.

Závěrečná třetina byla z pohledu Židenic nejvydařenější. Tým dokázal zlepšit pohyb i důraz v osobních soubojích a výsledkem byly další dvě branky – prosadila se Sára Skalníková a Karolína Gabrhelová. I přes konečný výsledek 3:11 bylo pozitivem zlepšení výkonu ve třetí části a bojovnost až do závěrečného hvizdu.

Ve druhém utkání čekal na Židenice celek z Liberce. Úvod byl tentokrát výrazně vyrovnanější než v předchozím zápase. První třetina přinesla pevné obrany a minimum šancí, přesto si hostující tým dokázal vypracovat těsné vedení 0:1.

Ve druhé části Liberec navýšil náskok, ale domácí hráčky držely krok a snažily se odpovídat aktivní hrou. Odměnou jim byla branka Sandry Šmerdové na konci druhé třetiny, která udržela naději na zvrat.

Ve třetí části se Židenice přiblížily na rozdíl jediné branky po zásahu Venduly Žákové. Liberec však v závěru ukázal efektivitu a zpečetil konečný stav 2:6.

Přestože ani druhé utkání nepřineslo bodový zisk, výkon byl oproti prvnímu zápasu kompaktnější a tým předvedl bojovnost i zlepšenou obrannou hru, na které může stavět v dalších duelech.

Hodnocení zápasů trenéra juniorek Davida Bednáře:

"V prvním utkání proti prvnímu týmu tabulky proti nám stál technicky i herně vyspělý soupeř. V první části se nám dařilo udržet si koncentraci, dělat důležitá rozhodnutí, mít přehled nad situací. Toto jsme ztratili bohužel v posledních minutách, kdy soupeř potrestal rychle po sobě několik našich chyb. Tuto pasáž ukončila pauza mezi třetinami. V ní jsme se nedostali zpět do pohody a ve druhé třetině jsme už inkasovali pravidelně. Do třetiny třetí jsme si stanovili jasný cíl - prolomit nepovedené třetí třetiny z posledních zápasů, kdy jsme často na konci odpadli.

Třetí třetina pak od nás vypadala úplně jinak. Holky fantasticky blokovaly (například neskutečný blok v poslední sekundě), měly správnou odvahu a do všeho se pouštěly naplno. Výsledkem byl krásný gól v přesilové hře, ubráněné oslabení, rovný počet střel a v důsledku vyhraná třetina 2:1!

Je jednoduché si říct, že chceme takto odehrát tři třetiny. Je velice náročné to dokázat. Ale není to nemožné. Tyto zápasy nás musejí víc bavit.

Nedělní utkání proti Liberci, který je také v tabulce vysoko, jsme věděli, že bude také náročné co do schopností soupeře. Zároveň jsme utkání chtěli utrhnout a věděli jsme, co musíme udělat. První třetina byla velice vyrovnaná, až taková "oťukávací". Soupeř v ní byl silnější, ale ne vyloženě nebezpečnější. Na rozdíl od prvního utkání s tímto soupeřem jsme dokázali lépe přehrávat jeho napadání a dostávat se na útočnou polovinu. Ve druhé třetině bylo poznat, že soupeř nebyl ve své kůži, naopak náš výkon našel svůj peak. V této třetině jsme soupeře jednoznačně přestříleli i přehráli. Veliká škoda, že jsme neproměnili více možností. V tomto patří kredit brankářce soupeře, která likvidovala nejen střely, ale i veškeré dorážky a že jich bylo! Soupeři se nakonec podařilo odskočit.

Ve třetí třetině jsme byli nuceni jít do čím dál většího risku. Tato nutnost byla ještě ztížená vyloučeními na obou stranách, která hru kouskovala a neustále měnila poměry ve hře. I když jsme byli na dotek, soupeř nás nakonec dokázal přetlačit.

Za celý zápas musíme ocenit super výkon gólmanky Natky, která mimo jiné zatarasila cestu oběma nájezdům, které soupeř v utkání měl.

Po nedělním utkání jsme se holek ptali, co jim zápas ukázal. Kde tým je a kam ho chceme posunout. Otázka spíš k zamyšlení, ale klíčová, abychom měli motivaci jít o krok dál. Kroků už za sebou máme spoustu a je to vidět."