První krok má A-tým úspěšně za sebou. V úvodu se zdálo, že výsledek zápasu bude jednoznačný, avšak power-play posunulo soupeře na výsledný rozdíl třech branek.
Židenice mají za sebou první utkání v rámci projektu Židenice On Tour. To navštívilo celkem 519 diváků! Domácí celek však proti Olomouci padl.
K1 Florbal Židenice - BOHEMSCA FBS Olomouc 2:8
Branky: 28. a 39. Janečková - 1. Zhébalová, 8. Zerzánová, 25. Hyršová, 30., 47. a 50. Řeháková, 32. Planková, 52. Cholinská;
Vyloučení: 0-2; Využití: 0:0
Zásahy brankářů: Anna Kratochvílová 13 - Hana Kuchařová 12
Pětistovka diváků přihlížela výjezdnímu zápasu Židenic proti Olomouci ve Svitavách. Zápas v rámci Židenice On Tour nezačal pro brněnský celek vůbec dobře. Olomouci totiž stačilo pouhých 26 vteřin na to, aby se dostala do vedení. Pouze dvě střely dokázal vyslat na hostující brankářku domácí tým během první třetiny. To soupeřky proměnily druhou šanci a po první třetině se radovaly z dvoubrankového náskoku.
Do druhého dějství vkročila Olomouc další, třetí, brankou. Až teprve po ní se podařilo skórovat i domácím. Veronika Králová vystřelila ze standardní situace a míček tečovala před bránou clonící Janečková, která tak zajistila snížení stavu na 1:3. Radost netrvala dlouho a Olomouc dvěma góly v rozmezí dvou minut opět navyšovala a výsledkově domácím utekla. Před koncem třetiny se znovu trefila autorka první branky, kterou našla přihrávkou Karolína Čižmárová.
Závěr utkání si hostující celek pohlídal a přidal tři góly. Avšak v posledních minutách zápasu dostaly Židenice příležitost ke korekci výsledku, když byla vyloučena olomoucká hráčka. Přesilovou hru Židenice nevyužily, a to ani ve chvíli, kdy vyloučení přerušil další trest a domácí hráčky hrály 5 na 3. Zápas tak dopadl lépe pro hanácký celek, když Židenice porazil poměrem 2:8.
Děkujeme všem, kteří byli u naší první zastávky v rámci ŽOT a děkujeme skvělým fanouškům do Svitav!
Rok 2025 bude pro K1 Florbal Židenice a celý ženský florbal rokem plným příležitostí, novinek a inspirace. Přicházíme s dlouhodobým projektem, který má za cíl nejen propagovat vrcholový ženský florbal, ale také podpořit ženský kolektivní sport jako celek. Představujeme Židenice On Tour 2025.