Teplárny Brno, a.s.

Teplárny Brno – to je energie pro Brno!

Naší hlavní komoditou je teplo. Vyrábíme ho ve čtyřech provozech - Špitálka, Červený mlýn, Brno-sever a Staré Brno, v nichž spalujeme zemní plyn. Pátým, spolupracujícím zdrojem, který hřeje Brno je Zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) společnosti SAKO Brno. V okrajovějších částech města, kam nedosáhne centrální síť horkovodů, pak zásobujeme zákazníky z lokálních plynových kotelen.

Dohromady provozy Tepláren Brno tvoří jednu propojenou síť, tzv. soustavu zásobování tepelnou energií (SZTE). V té vyrábíme a distribuujeme ekologické, čisté a bezpečné teplo. Současně v jednom technologickém procesu vyrábíme i elektřinu.

Teplem zásobujeme více než 100 000 domácností. Mezi naše velké zákazníky patří AZ Tower, Nákupní galerie Vaňkovka, Masarykova univerzita, Fakultní nemocnice u sv. Anny, pivovar Heineken a další. Našim zákazníkům z řad developerů nabízíme také dodávky chladu, které jim zajistí komfort i v horkém létě. Nabídka našich služeb zahrnuje rovněž prodej elektřiny a zemního plynu koncovým zákazníkům.  

Víme jak šetřit životní prostředí, proto měníme 66 km parovodů za nové úspornější horkovody. Každý kilometr přestavěného potrubí ušetří po přestavbě 336 tun CO2 ročně. Ročně investujeme do modernizace a ekologizace na 300 mil. Kč. Na provoze Brno-sever vybudujeme kotel na spalování dřevní štěpky.

Jdeme vstříc novým výzvám, a proto podpoříme elektromobilitu v Brně výstavbou sítě rychlodobíjecích i klasických dobíjecích stanic. Doposud jsme spustili 3 rychlodobíjecí veřejné stanice v Obchodní galerii Vaňkovka, na provozech Červený mlýn (u NC Královo Pole) a na Špitálce, od léta 2021 k nim začnou přibývat klasické dobíjecí stanice. Do konce roku 2021 jich bude si 20, ale plány máme velké a do roku 2030 jich postavíme 300.

Pravidelně podporujeme brněnské zdravotnictví, neziskové organizace, sport dětí a mládeže i významné kulturní akce

V roce 2019 jsme získali Národní cenu kvality v programu Excelence v kategorii „Podnikatelský sektor – velká organizace“. Jsme držiteli mnoha certifikátů.

Teplárny Brno – jsme víc než dodavatel tepla!


Zpět na partnery