Tým brněnské Oční kliniky NeoVize pečuje o zrak svých pacientů již od roku 2008. Kliniku v Brně-Židenicích založil její současný generální ředitel Petr Kocian společně se svým kolegou, očním lékařem a chirurgem Josefem Hyclem.

Brno si jako své působiště vybrali proto, že zde v té době fungovala jen státní zařízení, která nijak neřešila proklientský přístup k pacientům. To se projevovalo zejména dlouhými objednacími lhůtami a pomalým zaváděním moderních postupů do praxe. Proto slavila NeoVize úspěch prakticky hned od svého založení. Hned v první den provozu 1.9.2008 přišel na nově vybavenou kliniku zástup pacientů.

Profesionální a přitom osobní a vřelý přístup k pacientům nadchl veřejnost natolik, že za pouhých osm měsíců provozu jsme v NeoVizi provedli 1000 operací šedého zákalu. Přispěla k tomu samozřejmě také vysoká kvalita poskytovaných služeb a nejmodernější technické vybavení. Jako první klinika v ČR jsme při operacích šedého zákalu začali bez doplatku implantovat vysoce kvalitní nitrooční čočky Alcon se žlutým filtrem chránícím sítnici. Takový materiál byl na jiných pracovištích nedostupný, nebo za příplatek.

Mladým pacientům jsme hned od počátku provozu jako první v ČR nabídli bezbolestné laserové operace prováděné femtosekundovým laserem VisuMax. A k laserovým zákrokům jsme našim pacientům začali dávat doživotní záruku.

V lednu 2009 jsme kromě operací šedého zákalu a odstraňování dioptrií laserem začali nabízet léčbu presbyopie, tedy zhoršeného vidění na blízko, metodou PRELEX. O implantaci multifokálních nitroočních čoček, které zlepšují vidění na čtení i do dálky, byl okamžitý zájem.

Úspěch NeoVize v Brně byl takový, že se její zakladatelé rozhodli rozšířit své pole působnosti i do Prahy, kde na podzim roku 2009 založili sesterskou Oční Kliniku DuoVize.

V rámci rozšiřování portfolia jsme v lednu 2010 v přízemí Polikliniky Viniční otevřeli Oční optiku OptoVize. Dalším významným krokem v našem rozvoji bylo otevření dalšího sesterského pracoviště NeoVízia v Bratislavě.

Koncem roku 2010 se ukázalo, že brněnská NeoVize potřebuje rozšířit provoz, aby byla schopná reagovat na zvyšující se poptávku ze strany pacientů. Prostory kliniky prošly velkou rekonstrukcí a celková plocha se zvětšila na současných 800m2. V lednu 2011 jsme otevřeli nové vyšetřovny, čekárnu a hlavně nový laserový operační sál.

O měsíc později nás zasáhla smutná událost. Náš lékařský ředitel, uznávaný oftalmolog a především skvělý člověk, Josef Hycl, zemřel na rakovinu. Dodnes na něj často a s úsměvem vzpomínáme a snažíme se naplňovat jeho vizi: hledat novinky v oboru a zpřístupňovat je našim pacientům.

V březnu 2012 jsme oslavili 10 000. operaci šedého zákalu a zanedlouho poté také 4 000. laserovou operaci. O rok později jsme se rozhodli podstoupit náročnou, ale pro nás důležitou certifikaci ISO 9001:2008. Od té doby certifikaci každý rok úspěšně obhajujeme. Závěr roku 2013 patřil přípravám a otevření pobočky NeoVize v Českém Těšíně. 

Následující rok přinesl další inovace: v dubnu jsme začali odstraňovat dioptrie laserovou metodou ReLEx Smile. Jedná se o nejšetrnější laserový zákrok současnosti, který na jižní Moravě nabízí pouze NeoVize. 

V létě 2014 jsme zakoupili nový počítačem řízený navigační systém Verion. Díky digitálním navigačním liniím promítaným do okuláru operačního mikroskopu Verion našim chirurgům pomáhá implantovat umělé nitrooční čočky do oka s maximální přesností.

Velkým oceněním naší práce pro nás je vždy spokojenost našich pacientů. Kromě této odměny jsme v říjnu 2014 získali také titul Odpovědná firma roku a obsadili jsme 3. místo v kategorii Firma roku v celostátní soutěži Hospodářských novin. Na podzim 2015 jsme získali Cenu hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Rok 2015 jsme uzavřeli oslavou 23 000. nitrooční operace v NeoVizi.

Aby se k nám na kliniku dostali i pacienti z dopravně hůře dostupných oblastí, spustili jsme v říjnu 2016 projekt Medbus financovaný Nadačním fondem Josefa Hycla, jehož jsme partnerem. Medbus nabízí bezplatnou dopravu za oční péčí seniorům starším 65 let, kteří se samostatně nemohou k lékaři dopravit. Za tři roky fungování tohoto projektu jsme k očnímu dopravili přes 800 seniorů z více než 300 obcí JMK.

V roce 2017 jsme dále rostli: otevřeli jsme novou kliniku ve slovenském Popradě a převzali jsme provoz oční ambulance v Újezdě u Brna. Brněnskou NeoVizi jsme vybavili novým femtosekundovým laserem LenSx, díky kterému mohou naši chirurgové provádět nitrooční operace bez použití skalpelu či jiných ostrých nástrojů. 

K 10. výročí otevření kliniky jsme pořídili nejnovější verzi femtosekundového laseru VisuMax pro odstraňování krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. Celkový počet operací provedených za 10 let brněnské NeoVize se vyšplhal na 50 000. A pokračujeme dál…

Spokojenost našich pacientů je pro nás vždy na prvním místě. Přijďte se přesvědčit.

NeoVize … když Vám na očích záleží.

Zpět na partnery