MITEL Florbalová akademie MB - K1 Florbal Židenice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky: 21., 49. a 58. Janatková, 24. Jirková, 55. Beránková - 33. Fuchsová, 41. M. Jahodová, 58. Indrová

Vyloučení: 1-0; Využití: 0-0

Zásahy brankářek: Klementová 18 - Večeřová 15

Dračice v neděli zahájily druhou polovinu základní části Extraligy žen. V dosavadním průběhu získaly pouhých 9 bodů. A tři z nich právě za výhru v domácím utkání nad Mladou Boleslaví. První střetnutí těchto dvou celků skončilo vítězstvím Židenic 7:5. I v tomto zápase se očekávala vyrovnaná bitva. Oba týmy patří mezi aspiranty na jedno z posledních dvou míst, které zaručují proplutí do vyřazovacích bojů. Pod touto tíhou Židenice aktivně vstoupily do zápasu. Už ve 3. minutě Indrová nebezpečně nahazovala na branku hostů a jen fantastický zákrok Klementové zabránil Vendule Kasal dopravit míček do brány. Oba týmy předváděly pohledné kombinace. Bohužel většinou se hra odehrávala na středu hřiště a utkání chybělo větší množství nebezpečných akcí. I z toho důvodu diváci neviděli v první třetině gól.

Druhá třetina začala ospaleji, ale diváci konečně viděli branku. Eva Nečasová si na začátku třetiny počínala troufale na vlastní polovině, což se jí nevyplatilo. Karolína Janatková jí šikovně vypíchla míček a při střele nedala Večeřové šanci. Netrvalo dloho a židenická brankářka musela míček z brány lovit podruhé. Obrana Dračic nedokázala zachytit dlouhou nahrávku Vranové a osamocená Jirková poslala Boleslav do dvoubrankového vedení. Severočešky naštěstí nepokračovaly v nastoleném gólovém tempu a utkání se opět srovnalo. V 32. minutě se navíc podařilo po rychlé a pohledné kombinaci prosadit Viktorii Fuchsové. Jednalo se o poslední branku druhé třetiny. Stav 1:2 tedy naznačoval zajímavou poslední třetinu.

Hned v první minutě druhé třetiny se navíc podařilo srovnat Monice Jahodové. Ta vyslala schovanou střelu, která i s trochou štěstí skončila za zády brankářky Klementové. Začínalo se znova od nuly a oba týmy byly stejně blízko vedení. Židenice byly lepší, dostávaly se do příležitostí, ale trestaly pouze hráčky Akademie. V 49. minutě využila protiútok Janatková. Večeřová sice míček zachytila, ale i přesto se dokutálel za brankovou čáru. O dvě minuty později dostaly Dračice výhodu přesilové hry, avšak domácí obrana náporu odolala. Už při hře v plném počtu navýšila na rozdíl dvou branek Beránková. Poslední hřebíček do rakve přidala Janatková. Té nedělní utkání vyšlo parádně, i přes těsné bránění Valehrachové se dokázala vytočit a zkompletovat hattrick. Indrová sice ještě v závěru zmírnila porážku gólem na 3:5. Nicméně to nemění nic na tom, že Dračice musely zkousnout další hořkou porážku a do Brna se vracely bez důležitých bodů.

Druhou polovinu sezóny tak Dračice zahájily porážkou. Šanci na reparát mají znovu už ve středu v domácím zápase proti Panthers Praha. Přijďte je podpořit na MSH Vodova, zápas startuje ve 14:00!