Mix elévů, elévek a chlapců z přípravky během uplynulého víkendu reprezentoval Židenice na turnaji PFC Mini v Praze. Družstvo přihlášené do kategorie B13 bylo nalosováno do skupiny 3, ve které postupně narazilo na Předvýběr.cz Florbal MB, Snipers Třebíč a na BLACK ANGELS 2013. Skupinové zápasy byly velice vyrovnané, Židenice z nich nakonec vytěžily dvě remízy s Mladou Boleslaví a Černými anděli, jednou těsně prohrály s Třebíčí. Dva body ze základní skupiny nakonec tým, který na turnaji doprovázela dvojice Mojmír Pruch a Ondřej Sokol, katapultovaly do skupiny 3, ve které čtyři družstva bojovala o umístění na 9. až 12. pozici. 

V prvním zápase o umístění se kluci a holky utkali s kladenskými Kanonýry, kterým nedali šanci a zvítězili jasně 4:0! Ve skupině o umístění se židenickým mládežníkům dařilo i ve druhém utkání. Dvakrát se trefili Ema Sokolová a Filip Škorpík a Florbal Jablonec tak porazili 5:3. V posledním duelu na sebe narazily týmy, které se již potkaly v základní skupině - tedy Židenice a Mladá Boleslav. Ani tři branky Filipa Škorpíka bohužel na výhru nestačily, Středočeši vyhráli těsně 4:3. Žideničtí se sice v kategorii B13 neumístili mezi nejlepšími celky, na turnaji však předváděli velmi pěkné výkony, za které se rozhodně nemusí stydět. Pro mladé hráče tak byl turnaj další velkou zkušeností!

(foto: Flickr PFC 2023)

FOTOGRAFIE NA FLICKRU FLORBALU ŽIDENICE

FOTOGRAFIE NA FLICKRU PFC MINI 2023

Jak si židenická družina v Praze vedla, jak probíhaly zápasy a čím se bavila ve volném čase, vám přiblížili Mojmír Pruch a Ondřej Sokol. "Ačkoliv dvě remízy a jedná prohra nezní nejhůř, tak to na postup nestačilo. Tyto výsledky nám vynesly 2 body, se kterými jsme sice nebyli nejhorší v základní části, ale i tak nás to mezi nejhorší zařadilo. V základní části jsme odehráli opravdu vyrovnané zápasy, ve kterých třeba rozhodl nějaký smolně sražený míček do naší branky nebo další nešťastné situace. Na druhou stranu musím říct, že při poměru kolik jsme měli střel a šancí, jsme mohli klidně všechny porazit. Bohužel velké části chybělo to správné umístění za záda soupeřova gólmana a na "kdyby" a "ale" se nehraje. První pocity, že jsme nepostoupili do playoff, byly smutné, nicméně to neznamenalo, že bychom měli věšet hlavy, a tak jsme vlétli na soupeře v bojích o umístění. První zápas jsme dokázali vyhrát bez obdrženého gólu a to všem hned zvedlo náladu. Další zápas už tak jednoznačný nebyl, ale přeci jen jsme jej opět vyhráli. Do posledního klání jsme vstupovali se soupeřem, se kterým jsme celý turnaj zahajovali remízou, bohužel tentokrát nám utekla i ta remíza a tak jsme celý turnaj dohráli s vyrovnanou bilancí dvou výher, dvou remíz a dvou proher," ohodnotil zápasy a průběh samotného turnaje trenér Mojmír Pruch.

Na jeho hodnocení navázal druhý člen realizačního týmu, Ondřej Sokol. "V pátek jsme, vzhledem k našemu příjezdu až kolem 19. hodiny, dali dětem volno na ubytování se a aklimatizaci. Děti se shlukly na jednom pokoji a sledovaly sportovní kanály. A kolem desáté večer už všichni vzorně spali. V sobotu ráno nás čekalo poměrně brzké ranní vstávání a snídaně už v sedm. Na dětech bylo znát, že se na zápasy těší a jako správně stmelený tým si všichni dali kuličky s mlékem. Pak jsme se přesunuli tramvají na halu na náš první zápas. Prvním zápasem se tým dobře naladil a následoval přesun do centrálního dějiště turnaje. Bohužel rozlosování turnaje nám neumožnilo nějaký pestrý mimo zápasový program. Ale i přesto se podařilo jít s dětmi na procházku, při které si i přes jistou snahu nikdo nevyšvihl proutkem oko apod. Tak nakonec jedinou újmu utržily Mojmírovi tenisky z nedělního venkovního fotbalového utkání.

Po zápasech v základní skupině bylo bohužel jasné, že budeme hrát jen o konečné 9. – 12. místo. Na hráčích bylo znát jisté zklamaní, ale zároveň se hrozně namotivovali na poslední sobotní zápas. A po něm následovala pravá týmová večeře! Asijská restaurace v nákupním centru Viva! byla naším nájezdem vytržena ze sobotního večerního klidu a na stoly se začínala snášet různá jídla v opravdu velkém množství. Přísun energie udělal své a následný přesun tramvají a příchod na hotel byl velmi veselý. Večer jsme se domluvili, že bude budíček až v 8 hodin, protože hrajeme až v poledne. Takže už v sedm na nás kluci klepali, že jsme určitě zaspali. Na snídani opět skoro ve 100% vyhrály kuličky s mlékem. Po velmi hlasitém přesunu doprovázeném skandováním jsme na hale rozbili náš tábor. Děti šly hrát ještě chvíli fotbal, aby se rozehřály na čerstvém vzduchu, a pak už následovaly naše zápasy. Po závěrečném utkání o deváté místo bylo na našem týmu vidět velké zklamání, ale snad je trochu utěšilo povolení od rodičů, že si mohou koupit něco nezdravého. Následoval týmový oběd, nájezd do Alberta a loučení, protože holky jely do Brna jiným autem."

FOTOGRAFIE NA FLICKRU FLORBALU ŽIDENICE

FOTOGRAFIE NA FLICKRU PFC MINI 2023