Po úspěšném startu do soutěže musely Židenice sklonit hlavu před Tatranem Střešovice, který v Brně zvítězil jednoznačně 10:5. I přes brzkou inkasovanou branku se Dračice v první třetině dostaly dvakrát do vedení, ale to se jim nepodařilo udržet. Tatran byl efektivnější v zakončení a ve druhé třetině odskočil na rozdíl dvou branek. Ve třetím dějství náskok ještě navýšil, a z Brna si odvezl všechny tři body. V zápase se blýskly zejména Kateřina Seemannová, která do statistik zapsala 5 bodů (2+3) a Lenka Faltusová, jež svému týmu pomohla hattrickem.

Ve třetím kole Dračice zajíždějí na půdu nováčka soutěže z Mladé Boleslavi. Ten po vydařené sezoně, kdy v 1. lize ztratil pouhé dva body, dostal možnost vystřídat v extraligové soutěži Liberec. Nabídku využil a do extraligové soutěže vstoupil ve velkém stylu. V prvním kole po dobrém výkonu dovedl až do nájezdů zápas se Startem a v druhém kole dokonce vyloupil pražský FbŠ Bohemians. Boleslav sice s Klokankami prohrála první třetinu, ale tu druhou doslova ovládla. Díky čtyřem brankám odskočila na rozdíl tří gólů a tento náskok do konce zápasu nepustila.

Židenice tak rozhodně nečeká nic lehkého. Pokud ale zamýšlejí na play-off, měly by si s nepříjemným nováčkem soutěže poradit. Zápas 3. kola Extraligy žen se odehraje v sobotu 26. září od 18:30 na nové městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.