Když se Židenice poprvé vydaly na turnaj do Švédska, odjížděly s velkým očekáváním. Poměřit se se zahraničními týmy a ukázat, že i v Brně se dělá florbal kvalitně. Jak dorostenky, tak starší žákyně tehdy ve Falunu zanechaly výraznou stopu a do Brna si po skvělých výsledcích přivezly trofej za nejlepší výkony na hřišti i mimo něj. 

Po více než třech letech se na sever vydá další, historicky druhá židenická výprava. Tentokrát převážně chlapecká, která odjede konkrétně do Göteborgu. Druhé největší město Švédska totiž hostí tradiční Gothia Innebandy Cup. Na západní pobřeží Švédska z Brna poputují dvě židenické kategorie. Junioři a smíšený tým mladších žáků a žákyň. 

Třiatřicetičlenná židenická výprava 3. ledna započne přibližně 1 307 kilometrů dlouhou výpravu autobusem do Göteborgu. Na místo dorazí o den později v dopoledních hodinách. Samotný turnaj oběma týmům odstartuje ve čtvrtek 5. ledna. 

Kdy a proti komu nastoupí ve skupinové fázi turnaje? A jaké mají hlavní trenéři cíle a očekávání? 

Kategorie B18 - skupina 2

Čtvrtek 5. ledna
12:40 vs. IBK Landskrona (SWE)
16:20 vs. IBK Göteborg (SWE)

Pátek 6. ledna
16:00 vs. Hovslätts (SWE)
21:20 vs. Rødovre (DEN)

"Juniorský tým U18 odjíždí do Švédska zejména překonat sám sebe. Potřebujeme sbírat nové zkušenosti a hlavně poučovat se z nich. Zápasy se zahraničními soupeři by nám měly jednak přinést další a tolik potřebné porozumění hře. Na druhé straně od konfrontací očekávám, že budeme také pokornější a ke hře budeme projevovat vysokou míru respektu, což je otázka postupné práce a poučování se právě ze získaných zkušeností. Gothia Cup vnímám jako důležitý moment, který by hráčům měl zprostředkovat důležité zkušenosti směrem k jejich postupnému přechodu do dospělého florbalu, ve kterém máme dlouhodobé i výsledkové ambice a nabyté zkušenosti v něm bezpochyby zúročíme," prohlásil k účasti své kategorie kouč Michal Havelka. Juniorský lodivod může počítat s patnácti hráči, v realizačním týmu ho doplní Petr Bednář. 

Kategorie B12 - skupina 6

Čtvrtek 5. ledna
11:00 vs. Kinna IBK 1 (SWE)
16:20 vs. IK Zenith (SWE)

Pátek 6. ledna
10:00 vs. Sandö IBK (SWE)
16:00 vs. FBC Kalmarsund Ungdom (SWE)
20:40 vs. Sarpsborg IBK (NOR)

Soupisku smíšeného družstva žáků a žákyň tvoří 14 hráčů a hráček, které na turnaji povede David Bednář s Markétou Sedláčkovou. Jak zmiňuje hlavní trenér David Bednář, tým si bude chtít turnaj zejména užít a nasbírat cenné zkušenosti a co nejvíce pěkných vzpomínek. "Cílem účasti spojeného týmu chlapců a dívek kategorie U12 na turnaji ve Švédsku je pro nás samozřejmě především prožití jedinečných zážitků, jaké nám zcela jistě takto rozsáhlý mezinárodní turnaj nabídne. Zápasy se Švédy nebo Nory, které nás čekají, budou pro všechny hráčky a hráče nepochybně úplně novou zkušeností. Věřím, že všichni si maximálně užijí možnost zahrát si proti těmto soupeřům v zemi, která je kolébkou florbalu, a že si celou akci užijeme společně, stejně tak program mimo halu."

Po dobu celého turnaje na našem webu najdete aktualizovaný online přenos. Z obou táborů vám budeme přinášet výsledky i další informace. A na spoustu zajímavého obsahu se můžete těšit také na našich sociálních sítích. Tak nás sledujte a hlavně oběma kategoriím fanděte a držte pěsti!

#ZideniceVeSvedsku #KdeFlorbalZnamenaVice #FightLikeaDragon